Jump to content


Συνθεση Η/Υ


bigojik

Recommended Posts

Εχω κανει αυτο τον υπολογιστη με βοηθεια μερικων παιδιων αλλα θα ηθελα μια γνωμη ακομα.Το εγκρινετε εσεις αυτο η θα με προτεινατε να αλλαξω κατι απο αυτα?(Η/Υ 1000Ε)

Ολα τα κομματια θα τα παρω απο ενα μαγγαζι στην κατερινη.Ελπιζω να τα εχουν ολα αυτα

ΚουτιCoolerMaster CM 690 II Basic

Μητρική:Asrock Socket 1155 Z68 Pro3 Gen3

Μνήμη: Kingston Hyper X 8GB DDR3 Non ECC CL9 1600MHz

SSD:Crucial 64GB M4

Ψύκτρα:Cpu Cooler Corsair Air Series A70

σκληρός Samsung Spinpoint F3 1TB

επεξεργαστής Intel Core i5-2500k

τροφοδοτικό Corsair Power Supply 600W

κάρτα γραφικών Sapphire 6970

dvd player Samsung DVD-RW SH-222AB

Link to comment
Share on other sites

Εκανα παρομοια συνθεση για φιλο προσφατα και η αληθεια ειναι οτι μια χαρα μου φαινεται και η δικη σου.

Καρτα γραφικων προσωπικα με κανενα θεο δεν θα εβαζα reference.Φασαρια και θερμοκρασια χωρις λογο.Και τσαμπα να μου τη διναν , θα την πουλουσα για να παρω καρτα με custom cooling.

Θα κοιταζα αυτη .

Κατα τα αλλα πιθανον να σπαταλουσα κανα 30ευρω παραπανω στη μητρικη για να παιρνα την gigabyte ud3r ή καποια asus z68.

Aλλα στα χρηματα που δινεις μια χαρα ειναι η asrock

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να αλλαξω την καρτα γραφικων που εβαλα με αυτην που προτεινες.Δωσε μου λιγο το λινκ απο την μιτρικη που μου προτεινεις αν ειναι για 30 ευρω πανω σιγα το πραγμα αλλα εχει διαφορα η μια με την αλλη?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα παρομοια συνθεση για φιλο προσφατα και η αληθεια ειναι οτι μια χαρα μου φαινεται και η δικη σου.

Καρτα γραφικων προσωπικα με κανενα θεο δεν θα εβαζα reference.Φασαρια και θερμοκρασια χωρις λογο.Και τσαμπα να μου τη διναν , θα την πουλουσα για να παρω καρτα με custom cooling.

Θα κοιταζα αυτη .

Κατα τα αλλα πιθανον να σπαταλουσα κανα 30ευρω παραπανω στη μητρικη για να παιρνα την gigabyte ud3r ή καποια asus z68.

Aλλα στα χρηματα που δινεις μια χαρα ειναι η asrock

τι ειναι η καρτα γραφικων με reference και τι ειναι με custom cooling?

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι η καρτα γραφικων με reference και τι ειναι με custom cooling?

Reference ειναι η καρτα γραφικων με συστημα ψυξης εργοστασιακο,custom cooling ειναι με καλυτερο συστημα ψυξης(χαμηλοτερες θερμοκρασιες,λιγοτερο θορυβωδες.

Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο και εκλεισα. Πως μπορω να συνδεσω 3 οθονες σε ενα pc (1 τηλεοραση, 2 οθονες pc) και να βλεπω ταυτοχρονα σε καθε οθονη και κατι διαφορετικο. Πχ Να παιζω game στην μια, στην αλλη να εχω to facebook, και στην αλλη να εχω μια ταινια

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.