Jump to content


True Violet Project


karmen1983

Recommended Posts

"plexi κι αλουμινιο μελέτα

τσιγκολελέτα, τσιγκολελέτα,

να σου ξαφνικα μια hitech βιολέτα

τουκιθεμπλόμ, μπλίμ, μπλόμ."

Lurv εισαι ασυγκρατητη

πριν προλαβει να στεγνωσει το χρωμα στο ενα project, τσουπ να σου το αλλο!

ευγε...

Πολυ καλη αρχη και αναμενω εναγωνιως την συνεχεια.

(αντι για ντοματινια θα προτεινα κατι σε μυρτιλλα, δαμασκηνα, κατι πιο μωβ βρε παιδι μου)

και κανονισε να ξεθαψεις και τα υπολοιπα εργαλεια

γιατι ειναι κριμα να παιδευεσαι στα γυαλισματα, τροχισματα με το dremel οταν εχεις τα αλλα να καθονται....

α! και τωρα που το θυμηθηκα,

πιστευω οτι θα ταιριαζαν και μπολικες τετοιες στο project σου

Έγινε επεξεργασία από Κοπρίτης
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 574
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Project True Violet 4th update

Σπέρες σπέρες :)

Χθες σας άφησα κάτι στη μέση. Στο κομμάτι πλέξι που χρησιμοποίησα πέρα απο την γεωμετρία που έπεσε έπρεπε φυσικά να γίνουν και οι κατάλληλες τρύπες για τους ανεμιστήρες. Για πάμε να δούμε τι έγινε :cool:

Αρχικά άνοιξα με λεπτή βελόνα (2,5άρα είναι αυτή που χρησιμοποίησα) τρύπα στο κέντρο έτσι ώστε το ποτηροτρύπανο να κάτσει ακριβώς εκεί που ήθελα

0401.jpg?m=1371428537

0402.jpg?m=1371428537

Μετά σειρά είχε το ποτηροτρύπανο. Να σημειώσω ότι το πλέξι το έβαλα πάνω σε ένα κομμάτι ξύλο έτσι ώστε και να προστατέψω την επιφάνεια απο κάτω μόλις περάσει το ποτήρι αλλά και για να είναι ένας οδηγός για τον κεντραδόρο του ποτηριού. Εχουμε λοιπόν

0403.jpg?m=1371428537

0404.jpg?m=1371428537

Και μετά απο λίγο ξεσκόνισμα

0405.jpg?m=1371428537

Εκανα κάποιες μετρήσεις να δω πως τα πήγα και έχασα ολίγον τι ένα χιλιοστό και κάτι. Για μερικούς μερικούς είναι ανεπίτρεπτο (βλέπε Lakisss) για μένα νομίζω είναι μια χαρά :innocent:

0406.jpg?m=1371428537

0407.jpg?m=1371428537

Τέλος έβαλα 3 ανεμιστήρες να δω τι κάναμε

0408.jpg?m=1371428537

0409.jpg?m=1371428537

Βήμα δεύτερο στην σημερινή μέρα με νέο κομμάτι πλέξι διαστάσεων 60x45cm. Και αυτό καλυμμένο με χαρτοταινία για προστασία αλλά και για τις κατάλληλες σημειώσεις

0410.jpg?m=1371428584

p2051096.jpg?m=1391683981

Η γνωστή διαδικασία που είδατε και στο προηγούμενο update για τους ανεμιστήρες

p2051097.jpg?m=1391683984

p2051099.jpg?m=1391683987

0413.jpg?m=1371428537

Και πάλι μία τρύπα για οδηγό

0414.jpg?m=1371428537

Και ξανα το ποτηροτρύπανο

0415.jpg?m=1371428537

Αποτέλεσμα

0416.jpg?m=1371428537

0417.jpg?m=1371428537

0418.jpg?m=1371428537

Νέα μέτρηση. Χμμμμμμμμμμμ Better and better:dance3:

0419.jpg?m=1371428537

0420.jpg?m=1371428537

Ηρθε η ώρα για το πιο δύσκολο/ψαρωτικό στην επεξεργασία υλικό του project. Το Τζάμι cool.png

Διαστάσεις 60x42.5cm

Σημειώθηκαν πάνω 2 θέσεις για 120άριδες ανεμιστήρες και η θέση του ανεμιστήρα του psu

0421.jpg?m=1371428537

0422.jpg?m=1371428537

0423.jpg?m=1371428537

0424.jpg?m=1371428537

0425.jpg?m=1371428537

0426.jpg?m=1371428537

0427.jpg?m=1371428537

0428.jpg?m=1371428537

Αυτά απο μένα για σήμερα νομίζω ήταν αρκέτα και σας κούρασα με τις πολλές φωτογραφίες

Παρατηρήσεις σχόλια δεκτά βεβαίως βεβαίως...

Για τυχόν απορίες στη διάθεσή σας :)

.....to be continued....

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Περιττό να πω ότι μας εξάπτεις....την περιέργεια!:)

Δύο πραγματάκια να σου πώ:

1. Απόφευγε, όπου μπορείς να χρησιμοποιείς το Dremel για κάθετες -ή και γενικώς ευθείες κοπές.

Πολύ καλύτερο αποτέλεσμα θα έχεις , αν σημαδέψεις περιμετρικά το κομμάτι σου, το πιάσεις στην μέγγενη και μετά πάρεις την σωστή θέση και το κόψεις με ένα σιδεροπρίονο.

Το κόψιμο θα γίνει κάθετο και αν έχεις την κατάλληλη λάμα και πριόνι (εργαλείο) θα κοπεί σαν "χαλβάς".

(Θα δω τι μάρκα είναι κάποιες που χρησιμοποιώ και εγώ, που δεν σπάνε με τίποτα και κόβουν πολύ καλά και θα σου πω).

2. Την λείανση που έκανες στο σόκορο της αλουμινογωνιάς θα την πετύχαινες πιο εύκολα αν έδενες το κομμάτι στη μέγγενη και με μια λίμα το έπαιρνες στα ίσια*

{* Το ζήτημα με την λίμα έιναι σημαντικό, έχει την δυσκολία του, αλλά μετά από λίγη εξοικοίωση κάνεις "παπάδες", όπως τόσες φορές έχουμε δεί εδώ μέσα από τον "μαστροχαλαστή μας! :p}

Και επί πλέον ένα άλλο πιο σημαντικό ζήτημα, πιάνοντας την γωνιά από μια απόσταση 10 -15 cm μακρύτερα από το σημείο τριβής στο γυαλόχαρτο, έχει σαν αποτέλεσμα η παλινδρομική κίνηση που κάνεις με χέρι "μετατρέπεται" στο σημείο τριβής σε μια ελαφρά γωνιακή ταλάντωση γύρω από τον κάθετο άξονα που ορίζει το σημείο τριβής , με αποτέλεσμα το σόκορο αντί να λειαίνεται και να παραμένει κάθετο προς τον διαμήκη άξονα του κομματιού , να "στρογγυλεύει" ελαφρά, να γίνεται "πομπέ", έστω και αδιόρατα.

Πιο καλό αποτέλεσμα θα έχεις αν χρησιμοποιήσεις τη λίμα και τελειώσεις την επεξεργασία με μια ψιλή λίμα και μετά το βρεγμένο ντουκόχαρτο.

Βέβαια πολύ κουβέντα έκανα για την καθετότητα, αυτό είναι πιο εύκολο να το λες παρά να το πετυχαίνεις*!

{*Έχω κάποιες σκέψεις για το πως μπορούμε να πετύχουμε κάθετη λείανση σε ένα κομμάτι, ή και με άλλη γωνία, όταν το καταλήξω (σχεδιαστικά τουλάχιστον ) θα το ποστάρω για όποιον το χρειαστεί.}

Ελπίζω να μην σε "ζάλισα".

Καλή συνέχεια!!

Link to comment
Share on other sites

εφοσον πλεον εχεις ανεβει κατηγορια

απο εδω και στο εξης πρεπει να τα διαχωριζεις.... :p

phoca_thumb_l_01-velona.gif

cobalt%20drill%20bit.jpg

Κανένας διαχωρισμός!!

Η φίλη μας, έχει πιάσει την ουσία σε βάθος, και τα δύο από ατσάλι είναι, και αν το θέσουμε και διαφορετικά, η βελόνα μπορεί να είναι απίστευτα "απαιτητική κι ασήκωτη" (αν δεν πιστεύεις ρώτα μια μοδίστρα!)

Άλλωστε αυτό που λέμε για κάποιον που κάνει φίνα δουλειά, ότι :"Κεντάει!!"

Είναι τυχαίο;....Δεν νομίζω!!:p

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα, αν οι ανεμιστήρες μπουν κολλητά με το πλέξι, καλό είναι να κάνεις τα χείλη της οπής αναρρόφησης του αέρα πομπέ, γιατί ο αέρας που θα περνά από εκεί θα ψιλοσφυρίζει αν οι ακμές είναι πολύ οξείες.

Αντε καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια μπας και βγει άκρη γιατί μάλλον την έπαθα και άσχημα μάλιστα.:sick:

Εφτιαξα κάποια Ledakia για το φωτισμό. Εβαλα τις κατάλληλες αντιστάσεις, έβαλα καλωδιάκια, έβαλα θερμοσυστελόμενα μην έχω κανένα ταράκουλο, τα δοκιμάζω σε μία 12V μπαταρία και δουλεύουν θαυμάσια. Οπότε πήγα τα έβαλα σε ένα molex στην 12άρα, Βραχυκύκλωσα το τροφοδοτικό με ένα συνδετήρα (πράσινο μαύρο) ανοίγω τροφοδοτικό πέφτει η ασφάλεια.:wall:

Λέω έχω κάνει λαλακία... Βγάζω τα Led βάζω ένα που ήταν έτοιμο απο τη μαμά του. Ανοίγω διακόπτη Psu πέφτει η ασφάλεια:fist:

Βγάζω τα πάντα απο πάνω όλα τα molex και δοκιμάζω το Psu μόνο του. Τα ίδιααααα:getlost:

Βάζω τα Led που έφτιαξα σε ένα παλιό Psu που έχω για ώρες ανάγκης και δουλεύουν κανονικά:shout:

Ανησυχώ γιατί το psu δούλευε την ώρα που στην περιοχή, είχα κάποια σκαμπανεβάσματα στην τάση. Σημειώνω ότι το psu το έχω ανοίξει από τη πρώτη στιγμή, άρα θέμα εγγύησης δεν παίζει.

Το ξανανοιξα το τσέκαρα καλά καλά, κομμάτι προς κομμάτι, δεν είδα ούτε φουσκωμένο πυκνωτή, ούτε κάποια μαυρίλα κάπου που να υποδηλώνει βραχυκύκλωμα ή κάποια σπίθα:wall:

Κάτι που μπορώ να κοιτάξω και μου έχει διαφύγει;

Πολύμετρο σπίτι δεν έχω αυτή τη στιγμή.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια μπας και βγει άκρη γιατί μάλλον την έπαθα και άσχημα μάλιστα.:sick:

Εφτιαξα κάποια Ledakia για το φωτισμό. Εβαλα τις κατάλληλες αντιστάσεις, έβαλα καλωδιάκια, έβαλα θερμοσυστελόμενα μην έχω κανένα ταράκουλο, τα δοκιμάζω σε μία 12V μπαταρία και δουλεύουν θαυμάσια. Οπότε πήγα τα έβαλα σε ένα molex στην 12άρα, Βραχυκύκλωσα το τροφοδοτικό με ένα συνδετήρα (πράσινο μαύρο) ανοίγω τροφοδοτικό πέφτει η ασφάλεια.:wall:

Λέω έχω κάνει λαλακία... Βγάζω τα Led βάζω ένα που ήταν έτοιμο απο τη μαμά του. Ανοίγω διακόπτη Psu πέφτει η ασφάλεια:fist:

Βγάζω τα πάντα απο πάνω όλα τα molex και δοκιμάζω το Psu μόνο του. Τα ίδιααααα:getlost:

Βάζω τα Led που έφτιαξα σε ένα παλιό Psu που έχω για ώρες ανάγκης και δουλεύουν κανονικά:shout:

Ανησυχώ γιατί το psu δούλευε την ώρα που στην περιοχή, είχα κάποια σκαμπανεβάσματα στην τάση. Σημειώνω ότι το psu το έχω ανοίξει από τη πρώτη στιγμή, άρα θέμα εγγύησης δεν παίζει.

Το ξανανοιξα το τσέκαρα καλά καλά, κομμάτι προς κομμάτι, δεν είδα ούτε φουσκωμένο πυκνωτή, ούτε κάποια μαυρίλα κάπου που να υποδηλώνει βραχυκύκλωμα ή κάποια σπίθα:wall:

Κάτι που μπορώ να κοιτάξω και μου έχει διαφύγει;

Πολύμετρο σπίτι δεν έχω αυτή τη στιγμή.

Ευχαριστώ

Συμβαίνει καμιά φορά στιγμιαία μέχρι να φορτίσουν οι πυκνωτές.

Δοκιμασέ το επάνω σε ups αν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

@Lakisss Θα με πεις παιδάκι αν πω πάλι προσκυνώ την χάρη σου ε;:dance3::dance3::dance3:

Δουλεύει ρε συ:T:

Ευχαριστώ πάρα πολύ δε μου έχει ξανατύχει. Είχα αγχωθεί πάρα πολύ.:sick:

Οσο ζεις μαθαίνεις τελικά και στο thelab γίνεσαι ΣΟΦΟΣ λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:magic:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία και προσεγμένη δουλειά! συγχαρητήρια!!!

Έχω και εγώ κάτι στο μυαλό μου με πλέξυ αλλά μου λείπουν εργαλεία και με ένα dremel δεν μπορείς να τα κάνεις όλα...

Τεσπα, Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Περιττό να πω ότι μας εξάπτεις....την περιέργεια!:)

Δύο πραγματάκια να σου πώ:

1. Απόφευγε, όπου μπορείς να χρησιμοποιείς το Dremel για κάθετες -ή και γενικώς ευθείες κοπές.

Πολύ καλύτερο αποτέλεσμα θα έχεις , αν σημαδέψεις περιμετρικά το κομμάτι σου, το πιάσεις στην μέγγενη και μετά πάρεις την σωστή θέση και το κόψεις με ένα σιδεροπρίονο.

Το κόψιμο θα γίνει κάθετο και αν έχεις την κατάλληλη λάμα και πριόνι (εργαλείο) θα κοπεί σαν "χαλβάς".

(Θα δω τι μάρκα είναι κάποιες που χρησιμοποιώ και εγώ, που δεν σπάνε με τίποτα και κόβουν πολύ καλά και θα σου πω).

2. Την λείανση που έκανες στο σόκορο της αλουμινογωνιάς θα την πετύχαινες πιο εύκολα αν έδενες το κομμάτι στη μέγγενη και με μια λίμα το έπαιρνες στα ίσια*

{* Το ζήτημα με την λίμα έιναι σημαντικό, έχει την δυσκολία του, αλλά μετά από λίγη εξοικοίωση κάνεις "παπάδες", όπως τόσες φορές έχουμε δεί εδώ μέσα από τον "μαστροχαλαστή μας! :p}

Και επί πλέον ένα άλλο πιο σημαντικό ζήτημα, πιάνοντας την γωνιά από μια απόσταση 10 -15 cm μακρύτερα από το σημείο τριβής στο γυαλόχαρτο, έχει σαν αποτέλεσμα η παλινδρομική κίνηση που κάνεις με χέρι "μετατρέπεται" στο σημείο τριβής σε μια ελαφρά γωνιακή ταλάντωση γύρω από τον κάθετο άξονα που ορίζει το σημείο τριβής , με αποτέλεσμα το σόκορο αντί να λειαίνεται και να παραμένει κάθετο προς τον διαμήκη άξονα του κομματιού , να "στρογγυλεύει" ελαφρά, να γίνεται "πομπέ", έστω και αδιόρατα.

Πιο καλό αποτέλεσμα θα έχεις αν χρησιμοποιήσεις τη λίμα και τελειώσεις την επεξεργασία με μια ψιλή λίμα και μετά το βρεγμένο ντουκόχαρτο.

Βέβαια πολύ κουβέντα έκανα για την καθετότητα, αυτό είναι πιο εύκολο να το λες παρά να το πετυχαίνεις*!

{*Έχω κάποιες σκέψεις για το πως μπορούμε να πετύχουμε κάθετη λείανση σε ένα κομμάτι, ή και με άλλη γωνία, όταν το καταλήξω (σχεδιαστικά τουλάχιστον ) θα το ποστάρω για όποιον το χρειαστεί.}

Ελπίζω να μην σε "ζάλισα".

Καλή συνέχεια!!

Αυτά που γράφεις δεν χρειάζονται "λίγη εξοικείωση" αλλά τεράστια εξοικείωση.

Να λιμάρεις και να πριονίζεις ευθεία.

Να βαράς την βαριά με περιστροφή

Να εκτελείς τις παραπάνω δουλειές αμφιδέξια.

Είναι δεξιότητες που η ανάπτυξη των ηλεκτρικών εργαλείων εξαφάνισαν.

Link to comment
Share on other sites

πρώτα απ'όλα συγχαρητήρια Karmen για την εξαιρετική δουλειά και το μεράκι σου!μία ερώτηση, ψάχνω να βρω plexi σε χρώμα μαυρο (διάφανο). Εσύ από που παίρνεις το plexi? Στο praktiker δυστυχώς έχει μόνο λευκό και διάφανο.

και πάλι μπράβο, περίμένουμε update!

Link to comment
Share on other sites

Project True Violet 5th update

Σπέρες σπέρες :)

Εγινε μία παραλαβή σήμερα :dance3:

0501.jpg?m=1371430379

0502.jpg?m=1371430379

0503.jpg?m=1371430379

Πρώτες παρατηρήσεις. Πολύ ήσυχα, πολύ όμορφη συσκευασία και πολύ καλή ποιότητα sleeve ΑΛΛΑ έχουν μία τάση ψιλοταλάντωσης στον άξονα τους. Ελπίζω να μην έχω θέματάκια, αλλά αυτό θα το δω στην πράξη απο πρώτο χέρι:innocent:

Λοιπόν μια και στο προηγούμενο update κάναμε τα ανοίγματα με το ποτήρι για τους ανεμιστήρες, σήμερα έπρεπε να κάνουμε 4 τρυπούλες για κάθε ανεμιστήρα:yu:

Ακολουθώντας συμβουλές του Laki μας, τρύπησα αρχικά με ΒΕΛΟΝΑ (Κόπρε ΒΕΛΟΝΑ λέω :p) 1.6mm και στην συνέχεια με 3.2mm. Επίσης αρχικά πριν αρχίσω να τρυπάω στα σημεία ακριβώς που είχα σημειώσει για τις τρύπες, πήρα ένα καρφάκι (ναι ναι καρφάκι, πρόκα) και με ένα σφυράκι βάρεσα απαλά, έτσι ώστε να έχω μεγαλύτερη ακρίβεια στο τρύπημα.

0504.jpg?m=1371430379

0505.jpg?m=1371430379

Και μάλλον το πέτυχα :magic:

0506.jpg?m=1371430379

0507.jpg?m=1371430379

0508.jpg?m=1371430379

Τέλος για το σημερινό update θα πλέξω το εγκώμιο ενός άγνωστου προς τα εσάς γεράκου. Παλιός συνταξιούχος τζαμάς. Ψάχνοντας λοιπόν πως να κόψω το τζάμι είχα καταλήξει σε μηχάνημα (πολύ γκλάμουρ κατάσταση με νερά και συντριβάνια), όμως στη γειτονιά έχουμε τον κυρ Γιαννη :T:

Με όλη την καλή διάθεση, κάθισε συζήτησε μαζί μου (αφού πρώτα άκουσα για εγγόνια :p) και αφού πήρε 2 εργαλεία στο χέρι του και ένα ρετάλι τζάμι μου έκανε την διαδικασία για το πως να ανοίξω την τρύπα. Εννοείται ο άνθρωπος την έβγαλε άψογη με την μία :smoke:

Οπότε αφού με είδε και έλιωνα, μου δίνει τα εργαλεία και κάνει μία συμφωνία μαζί μου. "Αν σπάσεις το τζάμι, πληρώνεις το επόμενο επι 2. Αν δεν σπάσεις κανένα τζάμι παίρνεις δώρο τα εργαλεία":shout:

Χμμμμ εύκολο μου φάνηκε έτσι όπως το είδα, οπότε είπα γιατί όχι; Challenge accept:triniti:

Γραπώνω το εργαλείο

0509.jpg?m=1371430379

E να μην σας τα πολυλογώ το πλήρωσα επι 2 το πρώτο κομμάτι. :o

Και πάμε πάλι φτου και απο την αρχή μετρήσεις, μαρκαδόροι:tomato:

Δεύτερη προσπάθεια και επιτυχημένη:)

Αφού κόπηκαν ομόκεντροι κύκλοι στον εσωτερικό γίνανε γραμμούλες όπως παρακάτω

0510.png?m=1371430409

0511.jpg?m=1371430379

p2071209.jpg?m=1391684075

Mετά ακολουθώντας την συμβουλή του κυρ Γιάννη (αυτό που μου ξέφυγε στο πρώτο κομμάτι τζάμι:wall:) χτυπάμε απαλά το τζάμι απο την πίσω μεριά και ΟΧΙ απο αυτή που το έχουμε χαράξει. Εγω η έξυπνη το βάρεσα απο μπρος :p

Οπότε έχουμε :dance3:

0512.jpg?m=1371430379

0513.jpg?m=1371430379

0514.jpg?m=1371430379

Σε αυτό το σημείο σκέφτηκα που είσαι ρε Laki Με τις λίμες και τα γυαλόχαρτά σσουυυυυ;:hm:

Αφου λοιπόν έκοψα και ένα δάκτυλο έτσι για να γουστάρω :p

Γυαλίστηκε το ρημάδι και στις τρύπες αλλά και εξωτερικά. Μια και το συγκεκριμένο ήταν νέο κομμάτι. (το παλιό το μ@μησ@ τελείως :clap:

0515.jpg?m=1371430379

Τελικό αποτέλεσμα με καλύτερες photo αφού έχει γυαλιστεί κιόλας με ένα γρασοιδές μείγμα (μύριζε ΑΠΑΙΣΙΑ:confused:)

0516.jpg?m=1371430379

0517.jpg?m=1371430379

0518.jpg?m=1371430379

Τελικό συμπέρασμα. Μπορεί να πλήρωσα επι 2 ένα κομμάτι γυαλί, να έχασα ένα ωραίο σετ παλιά εργαλεία, αλλά το διασκέδασα και μπορώ να πω ότι ξεψάρωσα κιόλας απέναντι στο γυαλί:rubik:

Ευχαριστώ τον κύρ Γιάννη λοιπόν και ας μην το δει το μήνυμά μου:T:

Για τυχόν ερωτήσεις απορίες στη διάθεση σας:)

.....to be continued....

0519.jpg?m=1371430379

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Nice!!!:T:

Να εφοδιαστείς με λίμες γιατί βλέπω σε λίγο θα τις χρειαστείς.:p

Επίσης να έχεις μερικούς τάκους ώστε να στηρίζεις τα υαλόχαρτά σου στο τρίψιμο.

Θα ήθελα σαν χάρη να μας δείξεις καμιά φωτό από αυτό που τρυπάς, βάση για dremel είναι? (mini παρουσίαση θέλω του εργαλείου αν κατάλαβες:))

Link to comment
Share on other sites

Οτι πει ο Lakisss:magic:

Ναι είναι το dremel workstation

Εχει μια ωραία βάση, μηχανισμό πλάγιου τρυπήματος με μοίρες, οδηγό για βάθος, βασούλα απο πάνω για να βάλεις αρκετά εξαρτήματα και ένα κρεμαστάρι όπως το λέω εγώ για το καλώδιο :p

Φωτογραφίες γρήγορες και χάλια :p

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ Αγαπη!! πολυ καλη δουλεια μεχρι τωρα!!

μας εχεις κανει και ανυπομονουμε για καινουρια updates.

πολυ ωραιο το dremel workstation

α και αυτο που εκανες με την προκα πριν κανεις τρυπα με τρυπανι (βελονα οπως το λες) λεγεται πονταρισμα

υπαρχουν ειδικες ποντες για αυτη τη δουλεια θα ηταν καλυτερα νομιζω να παρεις μια

αφου εχεις αρχισει και γινεσαι PRO-μαστορινα

τοχεις παντος!!! ειμαι συγουρος πως θα βγει πολυ ομορφο

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.