Jump to content


Πρόβλημα με σήμα στο μόνιτορ


Topent

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά..ανοίγω αυτο το τοπικ γιατι ότι και αν έχω βρεί στο ίντερνετ δεν με βοήθησε καθόλου.....

ο υπολογιστής μου ενω δουλευε κανονικότατα, ξαφνικα μια μέρα αφόυ το έκλεισα, μετα απο δυο ώρες το ανοίγω και ενώ φένεται να δουλέυει κανονικά, δεν μου δίνει σήμα στο μόνιτορ.. έβαλα μια παλιότερη κάρτα γραφικών και με την συγκεκριμένη κάρτα μου δίνει κανονικά σήμα(Οπότε να έχει χαλάσει η μητρική η η θύρα της μητρικής αποκλείεται)...(η κάρτα γραφικών που δουλέυει είναι μικρότερη σε τεχνικά χαρακτηριστικα).. άλλαξα τροφοδοτικο μήπως είχε αρχίσει να τα "παίζει" και δεν έδινε σωστη τροφοδοσία αλλα τίποτα ακομη και με το καινούργιο...άλλαξα ραμ, τιποτα....έφερα μια άλλη κάρτα γραφικών (πιο καλή απο αυτή που δεν δουλέυει) αλλα τίποτα και αυτή...να είναι χαλασμένη αυτη δεν υπάρχει περίπτοση....έκανα update τα bios και flash, τίποτα...πριν το update, τα έκανα reset με τν μπαταρία της μητρικής...μετά απο όλα αυτα, τίποτα...έχει κανείς καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ το ίδιο καλώδιο με αντάπτορα που μετατρέπει το vga σε dvi... και στην παλία και στην καινούργια κάρτα...παλιότερα με το ίδιο καλώδιο λειτουργούσε και η καινούργια..

Link to comment
Share on other sites

ναι υπάρχει αν και πιστεύω οτι δεν φταίει η κάρτα μιας και χρησιμοποίησα μία ακόμη, σχεδόν καινούργια η οποία είμαι σίγουρος ότι δουλέυει κανονικότατα, και ούτε σε αυτή μου έδωσε σήμα..

Link to comment
Share on other sites

ναι υπάρχει αν και πιστεύω οτι δεν φταίει η κάρτα μιας και χρησιμοποίησα μία ακόμη, σχεδόν καινούργια η οποία είμαι σίγουρος ότι δουλέυει κανονικότατα, και ούτε σε αυτή μου έδωσε σήμα..

Ανάλογο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ με το σύστημα της υπογραφής μου όταν προσπάθησα να το συνδέσω με ένα παλιό monitor κάνοντας χρήση καλωδίου με αντάπτορα (ο οποίος μάλιστα ήταν της ίδιας της nvidia από μία παλαιότερη κάρτα). Για δοκίμασε κάποιον άλλο τρόπο σύνδεσης χωρίς αντάπτορα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.