Jump to content



Αγορα LED LIGHTS


Freak27

Recommended Posts

Καλησπερα!!

Προσφατα αγορασα το Storm Trooper και θα ηθελα να το συνοδεψω μαζι με φωτακια LED. Εχει απο μονο απο το πλαι ανεμισταρακια με κοκκινο χρωμα και θα ηθελα να με βοηθησετε με την αγορα των φωτακίων ωστε να γεμισει λιγο φως η υποθεση!! Απο που να αγορασω και τι χρωμα?? Σκεφτομουν ψυχρο μπλε αλλα δεν εχω καταφερει να βρω σε καποιο Ελληνικο μαγαζι.

Επισης θα ηθελα και μια προταση για 140mm fan με μπλε LED, ωστε να αντικαταστησω το default που εχει το κουτι στο πισω μερος. Στο msystems δυστυχως δεν πουλανε 140mm ανεμιστηρια.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πάρε απο ebay φίλε,όσο έχει εδώ το ένα μετρό έχουν έξω τα πέντε....

led strip | eBay

Υπ όψιν,αν τα συνδέσεις στο κουμπί που έχει το κουτί σου για τα φωτάκια των ανεμιστήρων θα τρεμοπαίζουν.

Επίσης αν βάλεις άλλους ανεμιστήρες απο αυτούς που δίνει η CM στον fancontroller πάλι θα έχεις θέμα,θα τρεμοπαίζουν

τα φωτάκια αλλά θα έχεις και αυξομείωση στροφών.Όταν θα τους έχεις τέρμα θα είναι οκ,με το που τους χαμηλώσεις

μια σκάλα αρχίζουν τα φωτορυθμικά...

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

5M 5050/3528 SMD 300 LEDs Light Waterproof Flexible Strip Lighting/12V 5A Power | eBay

Θα προτεινα αν κοιταξεις σε κατι τετοιο (γενικοτερα 5050 rgb led stripe απο ebay) προτεινω το rgb παρολο που ειναι λιγο πιο ακριβο οτι συνδιασμο χρωματων και να αποφασισεις να κανεις αργοτερα θα σε καλυψει

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις ρεύμα απο μολεξ,κίτρινο μαύρο είναι 12 βολτ.

αν πώ και ρωτήσω πως θα το κάνω αυτό ακριβώς;

Επίσης,πες οτι δεν θέλω να το βάλω σε υπολογιστή κτλ. τι ενέργεια χρειάζετε και τι μπορώ να κάνω για να το κάνω να δουλέψει;

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα θελει και remote για να δουλεψει ή μονο το ledaki στην πριζα?

Ναι το remote το θελει για να ρυθμισεις το χρωμα και μπορεις επισεις να το ανοιγοκλεινεις

Link to comment
Share on other sites

αν πώ και ρωτήσω πως θα το κάνω αυτό ακριβώς;

Επίσης,πες οτι δεν θέλω να το βάλω σε υπολογιστή κτλ. τι ενέργεια χρειάζετε και τι μπορώ να κάνω για να το κάνω να δουλέψει;

Χρειάζεσαι οπωσδήποτε 12ν DC και ανάλογα τα μετρά της ταινίας πάνε και τα αμπέρ

Link to comment
Share on other sites

Λέμε τώρα παράδειγμα θέλω αυτό

Waterproof 30cm 12V 15 SMD LED White Flexible Car Strip String Light Lamp AR | eBay

Και το παίρνω σπίτι θα χρειαστεί να βρώ μετασχηματιστή που να δίνει 12 Volt ,και τα Amber Πως στο καλο τα υπολογίζω και γενικότερα τι είναι σαν μονάδα τα 12 volt δεν είναι αρκετά δηλαδή;

Η σύνδεση είναι απλή; Μαύρο μαύρο και κόκκινο - κόκκινο; για θα κάνω καμία έκρηξη C4; :slap:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.