Jump to content



Βοηθεια με Cable management!!


Recommended Posts

Καλησπερα. Εχω το thermaltake commander gs-iii σαν κουτι το οποιο δεν εχει τρυπες για cable management επισης ουτε το τροφοδοτικο ειναι modular. Εχω κανει αυτο το cable management ειναι καλο ή θελει βελτιωση? Εχετε καμια ιδεα?

2cncdjq.jpg

radj06.jpg

Link to comment
Share on other sites

θα σου έλυνε τα χερια εάν έπαιρνες ένα κουτί με cable managment...το καλώδιο τις μητρική περνάω κάτω από τι κάρτα γραφικών έχει μια σχισμή τώρα το έχεις πάνω βοηθάει

Link to comment
Share on other sites

θα σου έλυνε τα χερια εάν έπαιρνες ένα κουτί με cable managment...το καλώδιο τις μητρική περνάω κάτω από τι κάρτα γραφικών έχει μια σχισμή τώρα το έχεις πάνω βοηθάει

Ναι το εχω σκεφτει κ γω ομως.. ελα ομως που δεν παιζει μια κουτι δυστηχως.. ασε π αυτα κανουν 50-60€ απ οτι εχω ψαξει.. Γι αυτο προσπαθω να κανω κατι καλο σε αυτο το κουτι

Link to comment
Share on other sites

σιγα μην περνει νεο κουτι για κατι τετοιο , πεταμενα λεφτα .....

λολ πανο , μην το κανεις τοσο φοβερο :p

απλα λυστα ΟΛΑ , κρατα μονο τα καλωδια που χρησημοποιεις , τα υπολοιπα καντα μια χουφτα και δεστα . ισως αμα τα εβαζες σε κανα κουτακι απο παιδικα παπουτσια για να μην τα βλεπεις ....

Link to comment
Share on other sites

σιγα μην περνει νεο κουτι για κατι τετοιο , πεταμενα λεφτα .....

λολ πανο , μην το κανεις τοσο φοβερο :p

απλα λυστα ΟΛΑ , κρατα μονο τα καλωδια που χρησημοποιεις , τα υπολοιπα καντα μια χουφτα και δεστα . ισως αμα τα εβαζες σε κανα κουτακι απο παιδικα παπουτσια για να μην τα βλεπεις ....

Να σου πω την αληθεια ολα τα καλωδια χρησιμοποιουνται εκτος απο την gpu π τα εχω δεσει το πλαι και εχει μεινει αχρισημοποιητο μονο ενα για δισκετα 2 sata νομιζω και ενα molex. Που αυτα τα εχω κρυψει στο πισω μερος στην ακρη.

Link to comment
Share on other sites

καταρχας δεν τα χεις κρυψει , οχι τοσο μπουρδουκλομενα τουλαχιστον , γιατι δεν τα κρυβεις κατω απο το cage των δισκων , βλεπω εχεις αρκετο χωρο . Εγω φαντασου με το CX600 τα εχω σφυξει ολα τοσο καλα , που ο ογκος τους ξεπερνα κατα λιγο μια γροθια

Link to comment
Share on other sites

καταρχας δεν τα χεις κρυψει , οχι τοσο μπουρδουκλομενα τουλαχιστον , γιατι δεν τα κρυβεις κατω απο το cage των δισκων , βλεπω εχεις αρκετο χωρο . Εγω φαντασου με το CX600 τα εχω σφυξει ολα τοσο καλα , που ο ογκος τους ξεπερνα κατα λιγο μια γροθια

Εχω αποκλείσει αυτο το σημειο λογω του οτι εχω φανακι μπροστα. αν εχω ολα τα καλωδια εκει ποσος αερας θα μπαινει μεσα? πολυ εμποδιο θα ειναι.. Εκτος αν ειμαι λαθος

Link to comment
Share on other sites

Εχω αποκλείσει αυτο το σημειο λογω του οτι εχω φανακι μπροστα. αν εχω ολα τα καλωδια εκει ποσος αερας θα μπαινει μεσα? πολυ εμποδιο θα ειναι.. Εκτος αν ειμαι λαθος

ε θα κοψει ... τοτε στο cage των 5.25''

Link to comment
Share on other sites

οι φωτο αυτες ειναι απτην 6η αποπειρα ? :p

Χαχα λυπαμαι που το λεω αλλα ναι :p φαντασου αν αυτη δεν ειναι καλη πως ηταν οι αλλες αστο μην το συζητας.. για ολα φταιει το κουτι-.-

Link to comment
Share on other sites

Χαχα λυπαμαι που το λεω αλλα ναι :p φαντασου αν αυτη δεν ειναι καλη πως ηταν οι αλλες αστο μην το συζητας.. για ολα φταιει το κουτι-.-

κανε μια μυνηση στον αρχιμηχανικο που το σχεδιασε :p

Link to comment
Share on other sites

κανε μια μυνηση στον αρχιμηχανικο που το σχεδιασε :p

χαχα λες? :p τελος παντων.. να σε ρωτησω επειδη δεν εχω αλες ιδεες να κανω αυτο που μου ειπες να τα βαλω ολα στο 5.25''?

Link to comment
Share on other sites

χαχα λες? :p τελος παντων.. να σε ρωτησω επειδη δεν εχω αλες ιδεες να κανω αυτο που μου ειπες να τα βαλω ολα στο 5.25''?

θα πρεπε ηδη να χεις κανει shut down

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου το μόνο θετικό που έχει το κουτί για να καλύψεις τα καλώδια είναι ο πάτος του δλδ στο σημείο μπροστά από το psu, μπορείς να τα μαζέψεις όλα εκεί και τα καλύψεις με μια μικρή λαμαρίνα την οποία την έχεις βάψει μαύρη και είσαι κομπλέ, όσο για το 12vol-(το) καλώδιο παίρνεις μία μικρή προέκταση και το βάζεις περιμετρικά της mb.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.