Jump to content


Αγορα SSD ~250GB


Recommended Posts

Καλησπερα, διαβασα καποια απο τα threads αλλα μιας και δε γνωριζω τπτ περι SSD δε μπορεσα να βρω κατι που να νιωθω οτι σιγουρα ειναι καλη επιλογη.

Ψαχνω ενα ssd περιπου 250GB για το λειτουργικο. Δε με νοιαζει να εχει τις super μεγαλες ταχυτητες (ετσι και αλλως sata2 εχω μονο) αλλα θελω να αντεχει αρκετες εγγραφες και πολλα διαβασε / γραψε μιας και εχω αρκετα πολλα προγραμματα να τρεχουν μαζι. O RE4 που εχω ζοριζεται ασχημα αλλα αυτο δε λεει πολλα εως και τιποτα :p

Επισης θελω να μην εχει θεμα με sleeping το Pc. <---??? :jump:

Μου προτειναν τον 850 Pro που χρυσος, καλος αλλα και ακριβος, τον crucial mx100 (εφαγε ακυρο γιατι εχει θεμα με το sleep) και τον Intel 530.

Ειδα οτι προτεινετε και αλλες μαρκες, αλλα οπου ρωτησα (σε μη ελληνικα μερη) μου ειπαν να επιλεξω κατι απο intel / samsung / plextor.

Ασχετα απο αυτο οτι θελετε να προτεινετε / σχολιασετε ... :)

Link to comment
Share on other sites

o mx100 υποστηριζει devsleep ...ο μ500 δεν υποστηριζει.

Δωσε και μια τα μη ελληνικα μερη ..να ξερουμε (να τα αποφευγουμε:p)

MX100 256gb - cloned Win8.1 image, freeze/hangs co... - Crucial Community

μου το εχουν επιβεβαιωσει και 2 mx100 owners, τι να σου πω εγω οπως ειπα απο SSD τπτ δε ξερω, αλλα δε θελω να το ρισκαρω γτ το βαζω σε sleep καθε βραδυ.

Sandisk Extreme II, Sandisk Extreme Pro, OCZ Vector 150, Samsung 840PRO, INTEL 730 μερικες καλες και αξιοπιστες επιλογές.

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Sandisk Extreme II, Sandisk Extreme Pro, OCZ Vector 150, Samsung 840PRO, INTEL 730 μερικες καλες και αξιοπιστες επιλογές.

850 Pro οχι ζαχο? Γιατι? Με ποια σειρα ομως τα κατατασσετε? Και εγω σκεφτομαι για κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

850 Pro οχι ζαχο? Γιατι? Με ποια σειρα ομως τα κατατασσετε? Και εγω σκεφτομαι για κατι τετοιο...

μαλλον γιατι εγω ανεφερα τον 850 pro / intel 530 / mx 100

Για τη σειρα ας σου απαντησει ο ιδιος να μαθω και γω :p

Link to comment
Share on other sites

850 Pro οχι ζαχο? Γιατι? Με ποια σειρα ομως τα κατατασσετε? Και εγω σκεφτομαι για κατι τετοιο...

Κι αυτός μέσα είναι...

Δεν τους ανέφερα με συγκεκριμένη κατάταξη, είπα όποιον και να διαλέξετε, ευχαριστημένοι θα μείνετε και χωρίς

ουστιαστικές διαφορές από τον ένα στον άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.