Jump to content



Recommended Posts

το πληκτρολόγιο αυτο ειναι για gaming ή για αλλες χρήσεις?το έχει κανείς να μας πει τις εντυπώσεις του πάνω σε αυτο?ενδιαφερόμαι να παρω ενα μηχανικό πληκτρολόγιο και θα ΄ήθελα την γνώμη σας

Link to comment
Share on other sites

το πληκτρολόγιο αυτο ειναι για gaming ή για αλλες χρήσεις?το έχει κανείς να μας πει τις εντυπώσεις του πάνω σε αυτο?ενδιαφερόμαι να παρω ενα μηχανικό πληκτρολόγιο και θα ΄ήθελα την γνώμη σας

μια χαρα κανει...

Το gaming και λοιπες μπουρδες που κοτσάρουν ειναι συνήθως macro keys , multimedia, ledακια κλπ.

 

Αρκει ομως να ξερεις τι θέλεις απο τα πλήκτρα (μαλακα, σκληρα, με κλικ ή οχι)

Δες εκει που λεει για τα χρώματα των διακοπτών στο #ποστ 3 http://www.overclock.net/t/491752/official-mechanical-keyboard-guide

 

Αμα γραφεις πολυ και θελεις ταχυτητα + ακριβεια αξιζει αρκετα.(εχω δοκιμασει σε φιλο αλλα προσωπικα δε μπορω ακομα να δικαιολογησω αυτο το εξοδο)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις γρηγορες απαντησεις σας΄.Κοιταξτε δεν έχω ερθει ποτε σε επαφή με μηχανικό πληκτρολόγιο ,πήρε ενας φιλος μου ενα με blue switches και έμεινε ικανοποιήμενος απλα τον ενοχλεί ο θορυβος , ειναι δυνατός πολύ?λετε να μ βολέψει?κοιτάξτε η χρήση που σκοπεύω να κάνω ειναι για gaming για σερφάρισμα στο διαδικτυο γράψιμο καμιας εργασίας για την σχολής για τέτοια χρηση.σκεφτόμουν να παρω ένας μια και τα έχει ψιλο-παιξει το πληκτρολογιο του λαπτοπ μ .εσεις τι προτείνετε?δν θέλω να διαθέσω πολλα λέφτα αλλα θέλω κατι να αξίζει ( οπως ολοι μας :) )

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις γρηγορες απαντησεις σας΄.Κοιταξτε δεν έχω ερθει ποτε σε επαφή με μηχανικό πληκτρολόγιο ,πήρε ενας φιλος μου ενα με blue switches και έμεινε ικανοποιήμενος απλα τον ενοχλεί ο θορυβος , ειναι δυνατός πολύ?λετε να μ βολέψει?κοιτάξτε η χρήση που σκοπεύω να κάνω ειναι για gaming για σερφάρισμα στο διαδικτυο γράψιμο καμιας εργασίας για την σχολής για τέτοια χρηση.σκεφτόμουν να παρω ένας μια και τα έχει ψιλο-παιξει το πληκτρολογιο του λαπτοπ μ .εσεις τι προτείνετε?δν θέλω να διαθέσω πολλα λέφτα αλλα θέλω κατι να αξίζει ( οπως ολοι μας :) )

 

ναι ακούγονται αρκετά τα blue, τα red βρίσκω τα ποιο ισορροπημένα για μένα. Αν θες ρώτα και εδώ http://www.thelab.gr/topic/95032-mechanical-keyboards-%CE%B3%CE%BD%CF%89%CE%BC%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF-eshops/page-104 τις απορίες σου για τα μηχανικά για να μην χαλάμε το συγκεκριμένο topic

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.