Jump to content



Αγορά φτηνού πληκτρολογίου (μέχρι 25-30€)


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους

Έχω αυτό το πληκτρολόγιο (http://www.skroutz.g...sktop-2000.html) από το 2006 και είναι η προέκταση του χεριού μου για να σας δώσω να καταλάβετε :p. Το κουμπί enter (το πιο κεντρικό) έσπασε και ήρθε η ώρα για αντικαταστάτη (εκτός αν βρω ανταλλακτικό).
Διαθέτω μέχρι 30€ μαξ (κατα προτίμηση λιγότερα, αλλά κυρίως κοιτάω το vfm) για πληκτρολόγιο (ίσως gaming) το οποίο θέλω κυρίως να είναι μαλακό (όπως ήταν αυτό που είχα, ή τουλάχιστον όπως μου φαινόταν ότι ήταν). Άλλο ένα πράγμα που με βόλευε πολύ επίσης είναι ότι τα κουμπιά του δεν προεξείχαν  πολύ προς τα πάνω.
Να πω επίσης ότι σε αγγελία βρήκα αυτό (Thermaltake eSPORTS Challenger Pro Gaming Keyboard) στα 35€, χωρίς εγγύηση όμως.
Αξίζει γενικά ή υπάρχει κάτι καλύτερο (πιο vfm ) στα λεφτά που έχω ορίσει;
Link to comment
Share on other sites

@kpetros Ποντίκι έχω το cm alcor. θα το έπαιρνα, αλλά το πληκτρολόγιο έχει τα κουμπιά πολύ εξογκωμένα προς τα πάνω και δεν με βολεύει με τίποτα αυτό :p

@greekfragma Το τσεκάρω τώρα. Μεγάλο πλεονέκτημα για μένα ότι είναι logitech

 

Το μεταχειρισμένο με τίποτα λέτε;

 

Επίσης μόλις είδα ότι το K280 το έχει μόνο το ebw, το οποίο το αποφεύγω με αυτά που έχω ακούσει :p

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο μοιάζει αλλά... Natec. Δεν θέλω να το ρισκάρω. Σε αυτά τα πληκτρολόγια που μου προτείνατε, αν και μη μηχανικά, θα παρατηρήσω  βελτίωση σε σχέση με αυτό που έχω;

Έγινε επεξεργασία από manos89
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δε μου βγάζει αυτό που έχεις, κάτι λάθος έχει το λινκ!

Και εγώ το ρισκαρα αρκετά με το natec αλλά δε κοίταξα μάρκα και τόσο. Ειδικά στο price range ~30€

Ήθελα οπωσδηποτε πιο φλατ πλήκτρα αλλά είναι και θέμα γούστοΥ. Πάντως είναι μαλακό και αρκετά αθόρυβο πράγμα που με εξέπληξε.

Θα εκπλαγω περισσότερο αν μου κρατήσει παραπάνω από χρόνο [emoji14]

Το cm του kpetros κοιτούσα αρχικά και εγώ αλλά κατέληξα στο natec μετά από λίγο ψάξιμο

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημερα φιλε μου , αγορασαμε πριν κατι μηνες 3 ατομα το set CM Devastator , οχι για καθημερινη χρήση γιατι έχουμε αλλα , απλα μας αρεσαν εμφανιασιακα και φυσικα ειναι πολλη φτηνα , το αποτελεσμα ειναι οτι πλεων κανενα δεν δουλεύει ,στα πληκτρολογια δεν δουλεύουν τα μισα πληκτρα και δεν αναβει  παντα ο φωτισμός , τα mouse καλα πάνε , 

Link to comment
Share on other sites

Αν ανέβεις ενα τσικ ,προτείνω ανεπιφύλακτα Microsoft Sidewinder x4 ,το καλύτερο μεμβράνης που εχω πιάσει και σκυλι.

 

Που το βρίσκω πλέον; Θυμάμαι πριν 2-3 χρόνια τό είχε στο Π κοντά στα 30-40€ αλλά τώρα δεν το βρίσκω. Άσε που κοίταξα στο ebay κάτι εξωπραγματικές τιμές 150€+

Link to comment
Share on other sites

Όντως ,μονο εδω το ειδα ,και αν θα το εχουν

http://www.hnm.gr/ns1/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1434&category_id=22&option=com_virtuemart&Itemid=142&vmcchk=1&Itemid=142

Κρίμα ,ηταν απο τις καλύτερες αγορές που εχω κανει ,εχω το Logitech g710+ και η διαφορά δεν ηταν τοσο δραματική

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το Χ4  το εχω εδω κι ενα χρονο περιπου.  επισης εχω και το σετ CM devastator.  

 

δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο.  το Χ4 ειναι μακραν ποιοτικοτερο πληκτρολογιο...!!  το CM κανει ΜΟΝΟ για back up....!!!

 

αλλα μου φαινεται οτι εχει ακριβυνει λιγο..,  το Χ4..!!! 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου , αγορασαμε πριν κατι μηνες 3 ατομα το set CM Devastator , οχι για καθημερινη χρήση γιατι έχουμε αλλα , απλα μας αρεσαν εμφανιασιακα και φυσικα ειναι πολλη φτηνα , το αποτελεσμα ειναι οτι πλεων κανενα δεν δουλεύει ,στα πληκτρολογια δεν δουλεύουν τα μισα πληκτρα και δεν αναβει παντα ο φωτισμός , τα mouse καλα πάνε ,

Το έχω 7-8 μήνες, κανένα απολύτως πρόβλημα. Μόνο παράπονο ότι δε φαίνονται τα πλήκτρα χωρίς τον οπίσθιο φωτισμό
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.