Jump to content



gtx 295 dual pcb


Recommended Posts

καλημέρα σας,

 

η συγκεκριμμενη καρτα για τη σημερινη εποχη είναι καλη, μετρια ...???

τι πιστευετε?

 

με ποια σημερινη πιστευετε πως αντιστοιχει

 

μιλαω για την διπλη. σαν sli που ειναι

Link to comment
Share on other sites

Το βασικότερο είναι ότι με τη συγκεκριμένη κάρτα δεν μπορείς να παίξεις καινούρια παιχνίδια καθώς δεν υποστηρίζει dx11. Κατά τα άλλα έχει θέμα με τις θερμοκρασίες και είναι υπερβολικά ενεργοβόρα κάτι που σημαίνει ότι χρειάζεσαι ένα ποιοτικό και δυνατό τροφοδοτικό. Σαν επιδόσεις μπορείς να πεις ότι συγκρίνεται με amd 260 και nvidia 650ti. Aυτά σε παλιά παιχνίδια βέβαια. Αν την έχεις ήδη και ρωτας, καλώς. Αν όχι, μην την αγοράσεις.

Έγινε επεξεργασία από Trexx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναι είναι αυτή της αγγελιας.

ρωταω γιατι η καρτα ειχε αγοραστει μονο για τη μοστρα για τα νερα κλπ και δεν ασχολουμαι καθολου.

 

δεν εχει παιξει ποτε παιχνίδια, οσο περιεργο και αν ακούγεται

 

οποτε ρωταω για να δω μηπως την εβαλα ακριβα

 

ειχε αγοραστει καποτε 503 η καρτα και 120 το μπλοκ

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πως ναι ,ειναι ακριβα και μαλιστα πολυ.με πολυ λιγοτερα πλεον

παιρνεις μια καινουργια που αποδιδει το ιδιο με αρκετα λιγοτερα λεφτα,καταναλωση,θορυβο.

Απλα αυτη ειναι η γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Τώρα την είδα. 80 ευρώ θα σου έλεγα και πάλι θα την δώσεις μόνο αν βρεις κάποιον μερακλή. Θυμάμαι πόσο είχα κουραστεί να δώσω μια 9800GX2.

Μπερδεύτηκα με την αποδοση της καρτας! Εχεις δικιο Trexx, κανενα 80αρι max...

Στα 80 ευρω μεταχειρο βρισκεις 6950 2gb, 560ti 1gb, 570 gtx και λοιπες καρτες που ειναι σαφως καλυτερες λύσεις. ..

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα κατι gtx 285 που είναι μονη και πιο μικρη σε δυνατότητες και τηn edine sto 100σταρικο

αρα λεω διπλη πιανει σιγουρα περισσοτερο

+ το μπλοκ

 

τεσπα μου είναι ζχρηστη γιατι δε παιζω παιχνίδια και τωρα πηρα i5 που εχει ενσωματωμένα και με καλυπτει

Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα κατι gtx 285 που είναι μονη και πιο μικρη σε δυνατότητες και τηn edine sto 100σταρικο

αρα λεω διπλη πιανει σιγουρα περισσοτερο

+ το μπλοκ

τεσπα μου είναι ζχρηστη γιατι δε παιζω παιχνίδια και τωρα πηρα i5 που εχει ενσωματωμένα και με καλυπτει

Oταν στα 130 ευρω αγοραζεις 750ti (2014 model) + 3 χρονια warranty με αποδοση οσο μια gtx 480 (300 watt), στα 65 watt κατανάλωση.

Ασε ποσο πουλαει ο καθένας... ρεαλιστικά ποσο πρεπει να έχει.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα κατι gtx 285 που είναι μονη και πιο μικρη σε δυνατότητες και τηn edine sto 100σταρικο

αρα λεω διπλη πιανει σιγουρα περισσοτερο

+ το μπλοκ

 

τεσπα μου είναι ζχρηστη γιατι δε παιζω παιχνίδια και τωρα πηρα i5 που εχει ενσωματωμένα και με καλυπτει

 

Πολλοί χτυπάνε στις τιμές τους ελπίζοντας κάποιος χωρίς γνώσεις, να τσιμπήσει από τα ωραία και παχιά λόγια στις αγγελίες τους και ίσως από την εικόνα της κάρτας που δείχνει γομάρι/σοβαρή/δυνατή. Το πόσο πουλάει κάποιος μια κάρτα δεν έχει σημασία. Το αν η κάρτα θα πουληθεί σε αυτή την τιμή είναι σημαντικότερη ένδειξη του αν η τιμή είναι καλή ή όχι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί χτυπάνε στις τιμές τους ελπίζοντας κάποιος χωρίς γνώσεις, να τσιμπήσει από τα ωραία και παχιά λόγια στις αγγελίες τους και ίσως από την εικόνα της κάρτας που δείχνει γομάρι/σοβαρή/δυνατή. Το πόσο πουλάει κάποιος μια κάρτα δεν έχει σημασία. Το αν η κάρτα θα πουληθεί σε αυτή την τιμή είναι σημαντικότερη ένδειξη του αν η τιμή είναι καλή ή όχι.

 

+1. Και θα συμπλήρωνα επίσης ότι κανένα ρόλο για την τιμή (μετα)πώλησης δεν παίζει και η τιμή αγοράς. Αυτή μόνο καθορίζει το αν ο πωλητής αξίζει να πουλήσεί, το ποσοστό της χασούρας του δλδ. Το οποίο βέβαια είναι πάντοτε μεγάλο όταν μιλάμε για τα ταχύτατα απαξιούμενα pc parts.

Έγινε επεξεργασία από Trexx
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.