Jump to content



Sapphire 7970 Bios


Recommended Posts

Καλησπερα!Εχω μια Sapphire 7970 reference model με χρονισμους 925/1375.Θελω να κανω αναβαθμιση στα bios.Μπορω να περασω bios απ την Ghz Edition?Και αν ναι,χρειαζεται να κανω καποιο downgrade στους drivers(χρησιμοποιω τους τελευταιους),γιατι κατι τετοια σχετικα διαβασα σ ενα forum,απλα το αρθρο ειναι καπως παλιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τα παλιά θα διαβάσεις σήμερα κανείς δεν ενδιαφέρεται για την 7970  όλες οι απαντήσεις είναι στα παλιά θέματα του forum, ως κάτοχος 7970 δεν αξίζει να ανεβάσεις τα ρολόγια μέσο του βιος, είναι ζεστή κάρτα !!  

Link to comment
Share on other sites

Ας την όπως είναι. Έχεις που έχεις reference cooler, ήδη ο επεξεργαστής σου δεν κάνει για την κάρτα σου, δεν έχεις και dual bios σε περίπτωση που γίνει στραβή, οπότε δεν χρειάζεται να κάνεις δοκιμές.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά , είχαν dual bios αυτές οι κάρτες.

 

Νομίζω ότι μόνο οι custom υλοποιήσεις είχαν dual bios, αλλά δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά, ας το δει ο φίλος.

 

@Salpi

 

Εδώ είναι τα διαθέσιμα bios:

 

http://www.techpowerup.com/vgabios/index.php?architecture=ATI&manufacturer=Sapphire&model=HD+7970&interface=&memType=&memSize=

 

Δες πρώτα τι μνήμες φοράει η κάρτα σου γιατί απ ότι είδα τα περισσότερα είναι για hynix.

Έγινε επεξεργασία από Trexx
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις,αλλα ηδη πειραματιστηκα!Περασα bios απο μια Msi Lightning (1050/1500) και δουλευει ρολοι με τα παντα default...Οι θερμοκρασιες ειναι καλες πιστευω.Σε idle με 20% fan speed η θερμοκρασια κυμαινεται 31-33 βαθμους.Και ΝΑΙ,εχεις κουμπακι για dual bios.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.