Jump to content



SI 290X Lightning στα 330€


Recommended Posts

Καλησπέρα , βρήκα μια ΜΣΙ Lightning 290x στα 330€ με 2 χρονια και 9 μήνες εγγύηση από ΜΣΙ. Πως το βλέπετε , καλο deal? Επειδή παίζω σε 1440p η 670 μου έχει αρχίζει και τα φτύνει ( fps wise ) . Ίσως να περίμενα για τις 3xx ? απλά επειδή αργούνε ακόμα δεν ξέρω αν θα αντέξω την αναμονή. ( επίσης το xfx 750w προ core μου θα την τραβήξει την 290x Lightning?) Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι χρησιμοποιημένη 3 μήνες μονο το σκέφτηκα ότι τα 330 είναι καλά , + backplate + monster overclock  , δεν αξίζει πιστεύεις e?

Link to comment
Share on other sites

40 mhz διαφορα εχουν μονο στον πυρηνα. Το κιτρινομαυρο της msi αν και Αρης δεν μου αρεσει. 

 

Επειδη σκοπευω να την κρατησω για 2 χρονια οπως εκανα και με την 670 μου , αν ειναι να αγορασω κατι λεω να το κανω σωστα , εν οψει 3χχ ( Ιουνιο) πιστευεις ειναι ασοφη η αγωρα GPU αυτην την στιγμη? ( Η την συγκεκριμενη Lightning ειτε μια καινουργια Windforce.)

Link to comment
Share on other sites

Τιμες δεν ξερουμε ακομα αλλα απο οτι διαβαζω η νεα σειρα θα εχει πολυ καλες επιδοσεις με πολυ χαμηλοτερη καταναλωση απο τις υπαρχουσες amd. Οποτε αφου εχεις δυνατη καρτα κανε λιγο υπομονη. Ισως βγουν και πιο νωρις οι καρτες

Link to comment
Share on other sites

Τιμες δεν ξερουμε ακομα αλλα απο οτι διαβαζω η νεα σειρα θα εχει πολυ καλες επιδοσεις με πολυ χαμηλοτερη καταναλωση απο τις υπαρχουσες amd. Οποτε αφου εχεις δυνατη καρτα κανε λιγο υπομονη. Ισως βγουν και πιο νωρις οι καρτες

Την 670 στα 1440p δεν την λες και δυνατη :p Απλα σκεφτομουνα να παρω την 290χ και οταν ανακοινωσουν τις 3χχ να εβλεπα αν αξηζει η αναβαθμυση και να πουλαγα την 290χ κανα 200αρι . Αλλιως την κραταω και εχω μια πολυ καρτα για 1440p.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, οι πιο πολλες 290Χ παιζουν 1150-1200 που μεταφραζεται σε ~10% πανω στα καρε. Η lightning παιζει αντε να παιζει 1200-1230.. και αμφιβαλω αν θα μπορεις να την εχεις τοσο για καθε μερα λογω temps και θορυβου.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, οι πιο πολλες 290Χ παιζουν 1150-1200 που μεταφραζεται σε ~10% πανω στα καρε. Η lightning παιζει αντε να παιζει 1200-1230.. και αμφιβαλω αν θα μπορεις να την εχεις τοσο για καθε μερα λογω temps και θορυβου.

Επειδή δεν είμαι άνθρωπος που θέλει να παίξει όλα τα καινούργια παιχνίδια με το που βγούν στα ultra και λοιπά και λοιπά . Το μονο που με κάνει να θέλω να αναβαθμίσω είναι ότι η 670 μου σέρνεται στα 1440p . Αν έπαιζα 1080p θα περίμενα τις 3xx που βγαίνουν το καλοκαίρι , αλλα μέχρι τότε είναι 5 μήνες απόσταση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.