Jump to content



Wolfenstein: The Old Blood


Recommended Posts

Wolfenstein: The Old Blood PC and PS4 retail editions dated for Europe

 

Bethesda will release retail copies of Wolfenstein: The Old Blood in Europe one week after the game launches digitally.

 

The PC and PS4 physical editions will arrive in Europe on May 15, with a physical Xbox One edition noticeably absent from the announcement.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καταραμένη να είναι η id Tech 5 engine με το 60 fps cap, η εντολή +toggle com_synctotime στα launch options ξεκλειδώνει το framerate αλλά πολλαπλασιάζει την ταχύτητα του παιχνιδιού, το mouse sensitivity και χαλάει τα animations. Όσοι έχετε 120hz+ monitors και δεν σας αρέσει το stutter μην κάνετε καν τον κόπο...

Πάλι καλά το "δοκίμασα" πρώτα και δεν το αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

To game το πήρα απο την "θεία" μου την ΆνναΜαρία:wub:

Το δοκίμασα καμία ώρα τουλάχιστον προτού πάει στον κάδο..

Σε AMD 270X όλα HiGH 4XAA @60fps VSYNC no problem αλλά.... είχε αρκετά frame drops,λίγο stuttering... και ομολογώ οτι τα γραφικά του ΔΕΝ με εντυπωσιάσανε διόλου!

Λογικά θα χρειαστεί driver update + patch...!

Σαν παιχνίδι + το gameplay του δεν θα το σχολιάσω μιάς και είναι προσωπική υπόθεση του καθενός.. εγώ απο τεχνικής πλευράς το βλέπω μονάχα. Ίσως μετά απο τα fixes/patches/updates το ξανά δώ πάλι.. Τέλος μεγάλο fail το 60fps CAP όπως αναφέρθηκε και παραπάνω.

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Τα τεχνικα θεματακια θα διορθωθουν.

Τα ιδια ακριβως υπηρχαν και στο New Order οταν κυκλοφορησε...

Κουσουρια της id tech 5 ειναι αυτα...

Τα γραφικα, οντως δεν εντυπωσιαζουν, αλλα, γνωμη μου, ειναι πολυ ομορφο.

Δε το επαιξα ακομα, το κρινω σε σχεση με το New Order παντα.

Απο gameplay δεν τους φοβαμαι. Θα μ@μαει και αυτο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το εβαλα και ειδα μονο το εισαγωγικο βιντεο γιατι χρειαστηκε να φυγω. Τα γραφικα κι εμενα μου φανηκαν καπως "λιγα" αλλα αυριο θα παιξω με τις ρυθμισεις και λογικα θα το ξεκινησω. Ανυπομονω γιατι το new order ηταν all the money! Γραφικαρες και ωμο πιστολιδι, ακριβως οπως πρεπει να ειναι ενα fps παιχνιδι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

για οποιον ασχολητε ακομα το πατσακι ειναι εξω !!

http://steamcommunity.com/games/350080/announcements/detail/191746204520043533

 

Update v0.1464:

 
- Fixed specular issue on characters during in-game events on Ultra graphics settings 
- Fixed intermittent stuttering on .bik file playback affecting some users 
- Fixed Steam Leaderboard load issue when no score had been posted on certain Challenge Modes 
- Fixed GPU synchronization issue affecting some users 
- Added GPU optimization for users with below recommended spec CPUs and above recommended spec GPUs 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.