Jump to content


Χωρίς λόγο ban στο Battlefield 3 !


SpirosKGR

Recommended Posts

Με κάνανε ban τα λαμόγια χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει ποτέ cheat ρε παιδια :'(

Τι κάνουμε τώρα

Το ban είναι μόνο στο BF3 !

καμια βοήθεια plzz?

 

δείτε τι ώρα με bannaran εκείνη την ώρα ΔΕΝ έπαιζα πήγα να μπω σε σερβερ και δεν ειχα κανενός είδους hack 

Game disconnected: you were kicked by PunkBuster. Stated reason: PunkBuster kicked player 'eptanisioz' (for 1 minute) ... Cheater banned by GGC-Stream.NET. Ban on GUID be4465ee7*******************. Contact GGC-Stream.NET for details. [Admin Decision]

 

 

1/4/15 - 4:49 μ.μ. no_country.png eptanisioz0.0.*.* Violation (MULTIHACK) #71390 

 

Πήγα να μπω σε έναν server και ξαφνικά εμφάνισε το εξής μήνυμα, τώρα όπου και να μπω, σε οποιονδήποτε σερβερ δε με αφήνει.

 

ανοίγω ticket σε 

https://www.ggc-stream.net/tisy/ticket/write-banappeal

 

http://web2.evenbalance.com/troubleticket/new_ticket.php

 

Aπλώς επειδή δεν ειναι καλά τα αγγλικά μου δε ξέρω τι να τους γράψω. :/ 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

θα το παιξω κακος, αλλα ποτε κανεις δεν cheatαρει και κατα ενα περιεργο λογο τελευταια σε ολα τα fps ολο και καποιος θα υπαρχει που θα ριχνει μονο headshot με shotgun με πιρουετα 720 μοιρων απο το 1 χιλιομετρο

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μου δεν χρησιμοποίησα σε fps cheat. Απλά όπως γράφω και πάνω πάτησα απλά join σε έναν server και εμφάνισε το εξής μήνυμα. Είναι μεγάλη αδικία και σαχλαμάρα να χάσω ένα account που έδωσα 35 + 50 ευρώ premium για να cheatαρω! Δεν ειμαι 14 χρονών , 20 ειμαι και παίζω σοβαρά battlefield εδώ και αρκετά χρόνια. 

 

Μάλλον η ΕΑ θέλει να προωθήσει άτομα στη παπ$τζα το Hardline και το - ακόμα broken - battlefield 4 που ακόμα κλαίω τα 40 μου ευρώ που πραγματικά ΣΠΑΤΆΛΙΣΑ άσκοπα για ένα παιχνίδι που χάρηκα 2 στις 10 φορές 

 

επίσης δες εδώ τα stats

http://www.team-des-fra.fr/CoM/bf3.php?p=eptanisioz

http://bf4db.com/players/527939

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Τα anti counter measures είναι δύο τρείς κακογραμμένες σειρές κώδικας και κάνουνε λάθοι.

 

Στείλε τους μήνυμα με τα όσα αγγλικά ξέρεις, μέχρι να γίνει το account σου investigation απο άνθρωπο.

 

Εάν δείς ότι δέν καταλαβαίνουν, στείλε μου μύνημα να το αναλάβω εγώ:p

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μου δεν χρησιμοποίησα σε fps cheat.

 

Ουπς! Εννοεις οτι σε αλλα παιχνιδια εχεις βαλει cheats και αν ναι σε ποιο παιχνιδι και τι ηταν αυτο το cheat γιατι

μπορει να μην κλεβεις στο BF αλλα τo punkbuster σκαναρει το pc σου και αν βρει κατι τοτε κλαψτο το παιχνιδι.

π.χ. Εβαλα chat στο LOL και το dll του cheat εχει την ιδια υπογραφη με cheat στο bf αρα παω αδιαβαστος.

 

Γενικα το λενε ολα τα anticheat site και η Λουκα ΜΗΝ δοκιμαζετε cheats.

sCbunnj.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω χρησιμοποιησει αλλου cheat εκτος και ειναι τοσο ζουδια και οι εντολες στην in game console perfoverlay drawgraph και maxfps 58 ειναι cheat?

Δεν απαντησαν στην evenbalance. Θα στειλω μηνυμα στη ΕΑ Ή UNBAN ή να μου δωσουν πισω 35 κ 50 ευρω που εδωσα για το παιχνιδι. Ποτε ξανα παιχνιδι της ΕΑ ! Ολο το θεμα ειναι κολπο για να σπρώξουν κοσμο στο hardline . Μια μικρη αναζητηση στο google το παθαν και άλλοι οπως εγω. Καραγκιόζηδες οι άνθρωποι. Ντροπή

Απο προγραμματα μηπως θεωρουν υποπτο το razer synapse? Εδω γελάμε

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πάνε καλα οι άνθρωποι ? Ποτέ ξανά λεφτά σε ΕΑ ! ποτέ !

 

Note #3: The supplied GUID has been associated with hacking or interfering with the normal operation of our PunkBuster software and has therefore been compromised resulting in a global ban from PunkBuster enabled game servers. We have no way of knowing who was actually playing with this GUID at the time the violation was triggered. We also have no way to know if the violation was triggered on your specific computer. Our system does not collect personal information and furthermore we have no way to attach a cheat/hack violation to a specific person. This ban will not be lifted as then the person who did trigger the violation would again be able to join PunkBuster Servers using this GUID. 

To be clear: we are not saying that you cheated as we have no way to know who triggered the violation. If it is certain that no one playing on your computer ever had a cheat/hack violation triggered by PunkBuster, then your GUID (cdkey and/or game account password) has been stolen by or leaked to someone who has used it on a different computer to trigger the violation. We do not have the means to help you find out who is responsible for compromising your GUID.

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει αλλο παιχνιδι ακομα. Στο bf3 ξεκινησε το θεμα προχθες το πρωι ανοιξα το παιχνιδι επελεξα εναν σερβερ και εβγαλε μηνυμα ( χωρις να εχω προλαβει καν να μπω στο παιχνιδι ) για το ban. Cheat ποτε δεν εχω περασει στο pc εκτος και θεωρει τιποτα razer synapse , samsung magician ύποπτες εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Εχει global ban στο bf3 μονο φυσικα και μπορει να παιξει αλλο παιχνιδι που εχει punkbuster

αλλα μερικοι servers οταν εχεις bf3 ban δεν παιζεις και στο bf4 και μαλλον συντομα και στο

Hardline αυτο λεγετε Cross Game Bans.

 

Οσο για το "χωρις να εχω προλαβει καν να μπω στο παιχνιδι" αυτο λεγετε Enforced δηλαδη

το anticheat σε επιασε αλλη ωρα/μερα και επειδη εφυγες απο τον server περιμενει ποτε θα

ξαναπροσπαθησεις να μπεις τοτε πεφτει ο πελεκυς κατευθειαν.

 

Φυσικα δεν εχει καμια σχεση η EA οσο κακη και αν ειναι σαν εταιρια η οχι και με καμια

περιπτωση δεν ειναι προγραμματα του τυπου razer synapse , samsung magician κτλ.

Κοιτα για κατι που κατεβασες υποπτο η καμια αλλη εφαρμογη που μπηκε τελευταια στο pc.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θυμάμε παλιά counter strike εποχές όποιος διαμαρτυρότανε για ban κοιτούσαν demo οι admin και αξιολογούσαν εκ νέου αν είχε cheat ή όχι. Τέτοιο πράγμα να υποθέσω δεν υπάρχει στο bf, και δίκιο να έχεις δηλαδή είσαι όμηρος του software.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και το punkbuster εχει πολλα προβληματα το εχουν χακαρει 3 φορες χοντρα

επεφταν bans σε legit παικτες απο τους hackers για χαβαλε, Δεν η δυσκολα

παραδεχεται τα λαθη του και γενικα η θα αλλαξει πολιτικη και θα αναβαθμιση

τις υπηρεσιες του η θα περασει στην ληθη του χρονου και αυτο καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

http://www.thelab.gr/topic/113903-%CF%84%CE%B9%CF%84%CE%BB%CE%BF%CF%82-to-be-changed-sometime/

 

μην ξυνεις πληγες :hehe: 

 

υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα καποιος να καβατζωσε το username και το pass του  TS, να μπηκε σε ενα σερβερ με punbkbuster φορτωμενος επιτηδες και μετα να εγινε οτι εγινε, και στο steam  αμα σου βουτηξουν το account, 99% μεσα στα επομενα  24ωρα  θα το δεις να εχει φαει  ban απο το VAC . <- ετσι εγενετο το steam guard 

 

με αλλα λογια θα επρεπε το origin να εχει προβαση στην γεωγραφικη σου τοποθεσια και οταν επιχειρειται Login απο  ακυρο  σημειο ( πχ  λαικη δημοκρατια της κινας :p ) να ειδοποιεισαι αμεσα με  e-mail  / sms  

 

μιλαω εκ πειρας γιατι παραλιγο να χασω το steam μου με πολυ χαζο τροπο πριν 5 χρονια ( δεν υπηρχε steam guard τοτε  )  , ενω πιο προσφατα προσπαθησε να μου φαει ενας κινεζος το  gmail -  πιο  παλια  ενας ακυρος το account του ebay οταν ειχα κανει login απο ξενοδοχειο (τα θελε ο πωπος μου)  και ακομα πιο παλια  ενας φουστης αγγλος το rapidshare ( αυτος τα καταφερε  μια χαρα,  χαρισμα του  τα MB :p )   δεν ειμαστε τοσο ασφαλεις οσο νομιζουμε δηστυχως .... 

Link to comment
Share on other sites

με αλλα λογια θα επρεπε το origin να εχει προβαση στην γεωγραφικη σου τοποθεσια και οταν επιχειρειται Login απο  ακυρο  σημειο ( πχ  λαικη δημοκρατια της κινας :p ) να ειδοποιεισαι αμεσα με  e-mail  / sms  

Eχει κατι αντιστοιχο. Το Login Verification.

Καλο θα ειναι να το εχουμε ενεργοποιημενο απο τα security settings.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπάρχει ο ανθρώπινος παράγοντας σε τέτοιες περιπτώσεις. Δεν γίνεται να φάω ban στο ξακάρφωτο λόγο προβληματικού punkbuster ή buggy software που το αφήνει ευάλωτο σε επιθέσεις. λεφτά δίνουμε όχι στραγάλια.. τουλάχιστον να σε μπανάρει άνθρωπος... και λάθος να κάνει.

Έγινε επεξεργασία από diam0ndKinG
Link to comment
Share on other sites

Ναι και το punkbuster εχει πολλα προβληματα το εχουν χακαρει 3 φορες χοντρα επεφταν bans σε legit παικτες απο τους hackers για χαβαλε, Δεν η δυσκολα παραδεχεται τα λαθη του και γενικα η θα αλλαξει πολιτικη και θα αναβαθμιση τις υπηρεσιες του η θα περασει στην ληθη του χρονου και αυτο καποια στιγμη.

 

Με λίγα λόγια αν κάποιος hackaρει το punkbuster για την πλάκα του και ρίχνει random bans κινδυνεύω να χάσω 140 ευρώ σύνολο που έχω δώσει για το bf3 kai bf4 και η απάντηση που θα πάρω μετά θα είναι σαν και αυτήν που πείρε ο @SpirosKGR, ? nice.

Έγινε επεξεργασία από diam0ndKinG
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τους ξαναέστειλα μήνυμα και περιμένω απάντηση . Παρόμοια περιστατικά αν δειτε με ένα απλό googleάρισμα

 

πχ http://leshcatlabs.net/2013/07/14/banned-by-punkbuster-what-now/

και 

     https://www.google.gr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&es_th=1&ie=UTF-8#q=cheater%20banned%20by%20ggc-stream.net.%20ban%20on%20guid%20contact%20ggc-stream.net%20for%20details.%20%5badmin%20decision%5d&es_th=1

 

Επίσης πώς να μου χακάρουν τον λογαριασμό αφού στο battlelog δεν βλέπω άλλους αγώνες πέραν όσους έπαιξα το τελευταίο βράδυ


Eχει κατι αντιστοιχο. Το Login Verification.

Καλο θα ειναι να το εχουμε ενεργοποιημενο απο τα security settings.

Καλά που το ανέφερες wolves, το τσέκαρα στο origin και το είχα off :/

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.