Jump to content



Corsair, Crucial ή Sandisk?


Recommended Posts

Ανάμεσα σε αυτούς τους τρείς ssd ποιος θα ήταν η καλύτερη επιλογή;

 

Sandisk
http://www.e-shop.gr/ssd-sandisk-sdssdhii-240g-ultra-ii-240gb-sata3-p-PER.320913

Crucial
http://www.e-shop.gr/ssd-crucial-ct256mx100ssd1-mx100-256gb-25-internal-sata3-p-PER.320896

Corsair
http://www.e-shop.gr/ssd-corsair-cssd-f240gbls-force-ls-series-240gb-sata3-p-PER.320252
 

Έγινε επεξεργασία από panos2171
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σας χαιρετώ όλους !!!

 

Εφόσον υπάρχει το τόπικ λέω να το εκμεταλλευτώ και να μην ανοίγω καινούργιο. Οπότε ερωτώ :

Σκέφτομαι να αναβαθμίσω τον ssd που διαθέτω, και σκέφτομαι τους :

Corsair Neutron XT 960, Plextor 1TB M6 Pro, Crucial 1TB MX200, Kingston 960GB HyperX Savage , Samsung 850 PRO 1 TB...ή να μείνω με τον παλιό πιστό μου Intel ???

 

Εσείς τι λέτε ???

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να μείνεις στον παλιό intel? Να κρατήσεις αυτόν που ήδη έχεις ή να πας πάλι σε intel?

 

Πόσα χρήματα διαθέτεις?

Θες 2,5άρη ή pci-e?

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι με τα windows 10, να αναβαθμίσω τον Intel 520 240GB που έχω, και να πάρω έναν μεγαλύτερο SSD. Για χρήματα γύρω στα 600 ευρώ. Με ενδιαφέρει η αξιοπιστία και η μακροζωία του δίσκου, και μετά οι επιδόσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Plextor, Crucial, Sumsung και τελευταία φαίνεται να βελτιώνεται αρκετά και η OCZ αν και προσωπικά διατηρώ επιφυλάξεις ακόμα. Μπορείς να δεις ένα σχετικό πρόσφατο θέμα.

 

Τα Win 10 δεν είναι λόγος να πας σε τόσο μεγάλο ssd. Οι μεγάλοι δίσκοι είναι για data. Πραγματικά δεν ξέρω πως το σκέφτεσαι. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω γύρω στα 70 games, χωρητικότητας μαζί με καποια προγράμματα, 600GB. Η σκέψη μου είναι απλή. Να φωρτώνουν πιο γρήγορα τα παιχνίδια. Και γενικώς να είναι όλα σε έναν δίσκο. Ενώ τώρα έχω τα windows σε ssd και τα games σε HHD.

Link to comment
Share on other sites

Η σκέψη σο σωστή είναι. Μπορείς όμως να μείνεις όπως είσαι με τη διαφορά να αντικαταστήσεις τον hdd με ssd. Σε αυτήν την περίπτωση μπορείς να πας και σε 500άρη ssd.

 

Παίζεις και τα 70?????  :)

Link to comment
Share on other sites

Ο προηγούμενος ο samsung 840 είχε προβλήματα. Οι 850 όχι και τόσο. Γενικά όλοι έχουν τα προβλήματά τους. Το ίδιο τους βλέπω. Αν σου βγάλει πρόβλημα, έχεις εγγύηση για αρκετά χρόνια.

Όπως σου είπα όμως η OCZ έχει βελτιωθεί, αλλά όπως εσύ, έτσι και εγώ και πολύς κόσμος είναι ακόμα επιφυλακτικός. Σαν ssd όμως ο Vector 480 έχει πολύ καλές επιδόσεις. 

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.