Jump to content



Αγορά Case


telei_pc

Recommended Posts

Ήρθε προχθές η H100i. Cpu τον i7 920, mobo ASUS P6T SE, περιμένω ssd(850 evo) και gpu(970 g1).

Ok ATX mobo. 

 

Για το σύστημα που έχεις δεν χρειάζεται τόσο πανάκριβο κουτί, δεν θα αξιοποιηθεί ( μη σου πω και με πανάκριβα συστήματα δεν αξιοποιείται πλήρως ) , με τα μισά χρήματα κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου και βάζεις και χρήματα στην άκρη για κάποια μετέπειτα αναβάθμιση.

 

Και γω κάποτε είχα κάνει το ίδιο λάθος με σένα, είχα δώσει κοντά στο 200άρικο για το Corsair 650D πριν 3+ χρόνια και ακόμα το μετανιώνω.

 

Προτείνω ( και σαν φανατικός της Fractal Design ) αυτό http://www.e-shop.gr/case-fractal-design-arc-midi-r2-black-p-PER.911835

FRACTAL DESIGN ARC MIDI R2 - 103 ευρώ - είναι πάρα πολύ για τη κατηγορία του, με πάρα πολύ καλό cable managment, εύκολο σύστημα στο cage των σκληρών δίσκων ( συγκεκριμένα είναι και περιστρεφόμενο ) , πολύ καλό airflow ( δες και τις διαθέσιμες θέσεις για fans ) .. κλπ

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί να μην αξιοποιηθεί;

Εννοώ δεν έχεις καμιά Ε ΑΤΧ μητρική ή 3πλα ψυγεία υδρόψυξης , υδρόψυξη σε κάρτες, γενικώς αμα το σύστημα ήταν πάνω από 2500 ευρώ ίσως να άξιζε ( αλλά και πάλι δε νομίζω ) τόσο ακριβό κουτί

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ δεν έχεις καμιά Ε ΑΤΧ μητρική ή 3πλα ψυγεία υδρόψυξης , υδρόψυξη σε κάρτες, γενικώς αμα το σύστημα ήταν πάνω από 2500 ευρώ ίσως να άξιζε ( αλλά και πάλι δε νομίζω ) τόσο ακριβό κουτί

Σεπτέμβρη θα πάω σε i7 5820k, Asus X99 deluxe ddr4 ram και πολύ πιθανό σε 2η 970.Επίσης το θέλω και λίγο όμορφο το κουτί, όχι πάλι σκέτη μαυρίλα :p

Link to comment
Share on other sites

Σεπτέμβρη θα πάω σε i7 5820k, Asus X99 deluxe ddr4 ram και πολύ πιθανό σε 2η 970.Επίσης το θέλω και λίγο όμορφο το κουτί, όχι πάλι σκέτη μαυρίλα :p

εδώ είσαι http://www.skroutz.gr/s/4992532/NZXT-H440.html?keyphrase=h440 και μη πεις κουβέντα :p για πιο ακριβό ! ΚΟΥΤΑΡΑ με τα όλα της και σε ΑΣΠΡΟ 

134 ευρώ και τα υπόλοιπα - αποταμίευση 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το θεωρώ πέταμα χρημάτων για κουτί.πέραν του αισθητικού όλα τα υπόλοιπα έρχονται δεύτερα.ίδιες επιδόσεις θα έχει και το μηχάνημα και με ενα των "20€" καταλαβαίνετε την υπερβολή μου...

Link to comment
Share on other sites

εγω απλα θα πω μακρυα απο Corsair κουτια :p

πολυ πλαστικουρα, πολυ τριξιμο, οταν ειχα παρει το 600Τ πραγματικα δεν πιστευα οτι το πλαϊνο ετριζε out of the box :(

να με συμπαθατε αλλα βαση της εμπειρίας μου, τα κουτια της Corsair θα έπρεπε να εχουν μιση τιμη για να αξιζουν.

με 200 ευρω υπαρχουν πολυ καλυτερα κουτια.

Οι αντιπροτασεις που ειπωθηκαν παραπανω ειναι εξαιρετικές :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!Τελικά ή  το NZXT ή το Phanteks θα πάρω. Πραγματικά πολύ καλά reviews και αρκετά λιγότερα χρήματα από το 780Τ!Eλπίζω να την χωράνε την G1 που είναι λίγο μεγάλη!

Έγινε επεξεργασία από telei_pc
Link to comment
Share on other sites

Σεπτέμβρη θα πάω σε i7 5820k, Asus X99 deluxe ddr4 ram και πολύ πιθανό σε 2η 970.Επίσης το θέλω και λίγο όμορφο το κουτί, όχι πάλι σκέτη μαυρίλα :p

 

Αν πας με αυτό το σκεφτικό, "το έχασες το κορμί πατριώτη".

 

FRACTAL DESIGN σου προτείνω

Μετά από σχετικό θέμα που είχα βάλει αγόρασα αυτό.

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το προηγουμενο κουτί ήταν το Coolermastermaster 690 III και τώρα βρίσκεται στην αποθήκη.

 

Μην βιάζεσαι να αγοράσεις. Πρόσεξε πολύ. Καλό είναι να διαβάσεις και άλλα σχετικά θέματα.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το θεωρώ πέταμα χρημάτων για κουτί.πέραν του αισθητικού όλα τα υπόλοιπα έρχονται δεύτερα.ίδιες επιδόσεις θα έχει και το μηχάνημα και με ενα των "20€" καταλαβαίνετε την υπερβολή μου...

 

Δεν είναι μόνο για επιδόσεις τα κουτιά. Είναι και άλλα πράγματα.

 

Με το συμπάθειο αλλά την απάντησή σου είναι σαν να μην την διάβασα καν.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας με αυτό το σκεφτικό, "το έχασες το κορμί πατριώτη".

 

 Το point;; Κάπου το χάσα με το σκεφτικό..

 Η παραγγελία θα γίνει αύριο κατά πάσα πιθανότητα.

Έγινε επεξεργασία από telei_pc
Link to comment
Share on other sites

 Το point;; Κάπου το χάσα με το σκεφτικό..

 Η παραγγελία θα γίνει αύριο κατά πάσα πιθανότητα.

 

Εννοώ με το σκεφτικό αυτό "Επίσης το θέλω και λίγο όμορφο το κουτί, όχι πάλι σκέτη μαυρίλα".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.