Jump to content



pc case εως 90 ευρω


Recommended Posts

θα ηθελα να αγορασω ενα κουτι μεχρι 90 ευρω, 

ειμαι αναμεσα σε 3 κουτια αλλα ειμαι ανοιχτος και σε δικες σας

προτάσεις.

 

 

NZXT 340s

corsair 230t

bitfenix ronin

 

ευχαριστω εκ των προτερων!! :)

Link to comment
Share on other sites

Εαν μπορουσες να μας πεις τι συστημα θα βαλεις μεσα (ολα δηλαδη), τι χρηση γενικως θα κανεις, εαν ο χωρος σου ειναι προβλημα κλπ, θα ηταν βολικο για να βοηθησουμε με προτασεις.

 

*Ωραιο φαινεται το bitfenix ομως δεν διαβαζω κολακευτικά σχολια.  

*Το corsair καλο αλλα οχι κατι το ιδιαιτερο.

*ΝΖΧΤ ειναι ωραιο και πρωτοτυπο, αν δε σε ενδιαφερει να εχεις optical drive ή γενικοτερα οτιδηποτε σε μεγεθος 5.25". Ηταν μεσα στις επιλογες μου οταν εψαχνα για κουτι (αναβληθηκε η αγορα του)

 

Το carbide 300R ειναι ενα καλο κουτι επισης στην τιμη που κοιτας.

Πιο πανω (ανωτερο κυριως σε χρηστικοτητα ) ειναι το phanteks enthoo pro που ζαχαρωνω και θα αποκτησω μαλλον μεσα στο καλοκαιρι (αντι του nzxt s340). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το συστημα μου ειναι:

 

GPU:7870flex

motherboaed:msi z77-m45(micro atx)

ram: 8gb corsair

ssd:agility 3

hdd:caviar blue 1tb

psu: corsair 750w(δεν θυμαμαι ακριβως μοντελο)

cpu: i5 3470

 

 

 

το συστημα ειναι λιγο παλιο, συγκεκριμένα απο το 2012 αλλα σκοπευω να κανω αναβαθμηση συντομα γιαυτο ειπα να ξεκινησω απο το κουτι που οι τιμες γενικα μενουν σταθερες!  

 

 

επισης μου αρεσαν αρκετα και τα:

silencio 550

obsidian 350D(αλλα ειναι μονο micro atx και δεν ειναι αρκετα futureproof)

Έγινε επεξεργασία από Αποστολης
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις την υπέρβαση και ανέβεις 15 ευρουλάκια έχεις επιλογές το Fractal και το Phanteks που είπε ο tommy.

 

Μέχρι τα 90 υπάρχει και το Thermaltake A31

 

Σε κάθε περίπτωση να προσέξεις τον περιορισμό του μήκους για gpu.

 

Αλλά δώσε και άλλες πληροφορίες. Π.χ. αν θέλεις να έχεις 2 ή 4 usb (2.0 ή 3.0) ή να είναι αθόρυβο ή να μην έχουν κραδασμούς οι δίσκοι. Να έχει ανεμιστήρες 12cm or 14cm. ή να θελήσεις να βάλεις υδρόψυξη κλπ. Θα βοηθήσει περισσότερο αυτό.

 

Όλα αυτά και πιθανόν και κάποια άλλα θα πρέπει να τα βάλεις κάτω και να σκεφτείς. Γιατί ίσως να σε κάνει κάτι να ανέβεις λίγο οικονομικά και να βρεις αυτό που θέλεις.

 

Μην βιαστείς να αποφασίσεις. Πάρε και άλλες απόψεις, διάβασε και άλλα θέματα στο thelab σχετικά με κουτιά.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω σχετικο θεμα στο οποιο εψαχνα κουτι και ημουν μεταξυ του s340 και του CM Silencio 650 pure. Το 2ο εξαντληθηκε και δε το βλεπω να ξαναρχεται, ασε που ειναι καλοκαιρι και θα επαιρνε φωτια απο μεσα :p  Πλεον παω για το Enthoo Pro απο Phanteks

 

Ειναι πολυ καλη επιλογη και το s340. Τσεκαρε και ενα βιντεο για να παρεις μια γευση (εχει πολλα , λογικα θα εχεις δει). 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.