Jump to content



assetto corsa multiplayer and lan session .


Recommended Posts

γεια μόλις αγόρασα το παιχνίδι σε προσφορά . διάβαζα καλά λόγια στο φόρουμ για το παιχνίδι αυτό .

ρώτησα και στο αντίστοιχο thread αλλά στο ίντερνετ διαβάζω άλλα πράγματα .

1) μπορώ να παίξω το ασσεττο κόρσα μέσω λαν ?? έχω δύο πισι και θέλω να το παίξω με τον αδερφό μου.

χρειάζεται δύο cd key ??? πως μπορώ δημιουργήσω σέρβερ ??? κάποιοι λένε ότι χρειάζεται port forwarding . ισχύει ?? κάποιοι λένε ότι δεν ισχύει .

το έχει δοκιμάσει κανείς ???

εδώ για το λαν  https://steamcommunity.com/app/244210/discussions/0/617329797179183454/

2) προσπάθησα να παίξω λίγο online αλλά σε κάνενα σε σέρβερ που κοίταξα δεν είχε race . όλα ήταν σαν time trial . δεν υπάρχει κανονικός αγώνας ?????

3) χωρίς λαν ,μπορώ να δημιουργήσω σέρβερ εγώ και να παίζουμε μέσω ίντερνετ ???

 

ευχαριστώ . νομίζω εύκολες ερωτήσεις για εσάς .

 

και μια μικρή απορία υστερόγραφο. γιατί δεν βάζουν πια λαν στα παιχνίδια ????

Link to comment
Share on other sites

σε λαν ή στο ίντερνετ γενικά ???

σε ένα που έπαιξα τελείωσαν τα χρονομετρημένα και μετά άλλαξε πίστα και έβαλε πάλι χρονομετρημένα . δεν είχε αγώνα .

Έγινε επεξεργασία από Γεώργιος
Link to comment
Share on other sites

Μη φοβάστε να απαντήσετε κι εδώ επειδή έχουμε και το γενικό θέμα του AC ([simulation] Assetto Corsa - PC Gaming - TheLab.gr). Είναι δόκιμες οι απορίες του Γεωργίου και ενδέχεται να τις έχει κι άλλος φίλος στο μέλλον. ;)

Link to comment
Share on other sites

είναι εξειδικευμένες οι ερωτήσεις μου. φαίνονται λίγο ξέμπαρκες στο γενικό θέμα. διακόπτουν τη σειρά των ποστ όπως είναι αυτή τη στιγμή και πιστεύω ότι θα χαθούν μέσα στις τόσες απαντήσεις του γενικού ποστ .

ευχαριστώ acct .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παίδες το επαναφέρω μήπως και μπορεί να βοηθήσει κάποιος .

προσπαθώ να φτιάξω σέρβερ αλλά δεν μπορώ με τίποτα .

έχω απενεργοποιήσει και το FIREWALL των Windows ,έχω κάνει και ξεχωριστούς κανόνες για τα εισερχόμενα και τα εξερχόμενα στα πορτς που αναφέρει το ac Server configuration και έχω απενεργοποιήσει και το firewall του μόντεμ .

το μόνο που δεν έκανα είναι ότι δεν έκανα απευθείας port forwarding στο μόντεμ . αλλά νομίζω ότι δεν χρειάζεται μιας και το firewall δεν είναι ανοχτό .

έχω επανεκκινήσει και το πισι και το μόντεμ από μια φορά .

μου βγάζει σφάλμα Connection to lobby failed . invalid Server check ur port forwarding .

μπορεί να βοηθήσει κάποιος ?

Έγινε επεξεργασία από Γεώργιος
Link to comment
Share on other sites

τελικά το έφτιαξα .

παίζει κανονικά και φαίνεται ο σερβερ στο λαν σεσσιον . απλά νομίζω ότι πρέπει να συνδεθείς πρώτα στο ιντερνετ για να το δείξει στο λαν.

παίζουμε με 1 μς καθυστέρηση .

το μόνο κακό είναι ότι καποιες φορές έχει μπαγκ και δεν μας ξεκινάει μαζί όταν ξεκινάει ο αγώνας . κάποιες φορές ξεκινάω από τα πιτ .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.