Jump to content



αγορα νεας καρτας γραφικων


Recommended Posts

γεια σας εχω μια καρτα γραφικων με 3 vram  την   780 gtx σκεφτομε να αγορασω καπια αλλη να το επειχειρουσα αυτo;;  συμφερει η απλα να περιμενω την νεα γεννια απο το 2016  μεχρι και το 2017;;

 

Συμφερει να κανω μεταβαση σε  980 και  980 Τι;;

Έγινε επεξεργασία από basilis2033
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οπως παει η δουλεια;; εννοεις οτι δεν  βγαινουν καλα παιχνιδια  για να κανεις μια σωστη αναβαθμηση;; η απλα οι νεες καρτες δεν εινε καλες και δεν συμφερει να κανεις μια αγορα πχ..Πιστευεις οτι η καρτα που εχω για αλλα 2 χροννια θα παιζει σε  high αναλυσεις;;

Έγινε επεξεργασία από basilis2033
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οπως παει η δουλεια;; εννοεις οτι δεν  βγαινουν καλα παιχνιδια  για να κανεις μια σωστη αναβαθμηση;;

Όχι μωρέ. Λόγω όλης πολιτικοοικονομικής κατάστασης της Χώρας  ;)

Link to comment
Share on other sites

πιστευο με καλυπτει μεχρι τωρα δεν εχω προβλημα να σου πω την αληθεια απλα  δεν καταλαβαινο κατι βγαλάνε την  980 και μετα βγαλανε την 980Ti  μεχρι τον αλλο χρονο πχ αυτες οι καρτες δεν  θα εχουνε νοημα και θα βγουν μετα αλλες καρτες.. δεν  μπορω να το καταλαβω αυτο . Ολα εινε ενα μαρκετινκ.. αυτο πιστευο..παντος  οσοι αγορασανε  την   980 και την 980 τι για μενα πιστευο δεν συμφερει  και δεν ιπαρχει λογος φυσικα..πεταμενα λεφτα ετσι πιστευω.

Έγινε επεξεργασία από basilis2033
Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη επενδυση ειναι ενα λεξικο. :p

 

Μια χαρα ειναι η καρτα σου, ποσο μαλλον απο τη στιγμη που σε καλυπτει, οπως λες. Οσων αφορα το μαρκετινγκ, δε σημαινει οτι επειδη βγαλανε νεα καρτα εσυ πρεπει να την παρεις.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτα δικιο σε αυτο...  απλα θελουνε να πουλάνε  

Απλα σκεφτομε το fallout 4 οταν βγει να δω τι θα ζηταει απο καρτα γραφικων..απο απαιτησεις εννοω..

Έγινε επεξεργασία από basilis2033
Link to comment
Share on other sites

Αν σε αποσχολει ειδικα για το fallout, με αυτα που εχουμε δει μεχρι τωρα απο trailer και gameplay preview, με μια 780 δεν εχεις τιποτα να φοβηθεις.

 

Παντως για να μη λεμε ανακριβειες, η 980 και ειδικα η 980ti ειναι καρταρες. Απο 780 μπορει να μην αξιζει η αναβαθμιση (υπο συνθηκες), αλλα απο 580/680 προφανως και αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

το batman βγηκε προβληματικο και ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΕ απο την ιδια την εταιρεια για αυτο το λογο. Επισης σε τι αναλυση παιζεις; Εγω ειμαι με κατωτερη καρτα απο τη δικια σου (770) και παιζω ανετα σε 1080p τα παντα. Στο high και με τα φιλτρα κλειστα παιζουν τα παντα. Δε θα δεις μεγαλες διαφορες (εαν στο μυαλο σου εχεις να τα βαζεις ολα στα ultra settings). Η καρτα σου σε βγαζει για πλακα μια 2ετια σε 1080p .

Link to comment
Share on other sites

Αφού καλύπτεσαι αυτή τη στιγμή, όταν αλλάξουν οι απαιτήσεις κάνεις και αγορά. Να αλλάξεις κάρτα τώρα για να παίξεις σε 6μηνες κάτι δεν υπάρχει λόγος. Δεν θα εξαφανιστουν οι κάρτες οπότε μην φοβάσαι και μην ανησυχείς.

Έγινε επεξεργασία από Dr_Nikiforos
Link to comment
Share on other sites

εγω προσφατα χρειαστηκα καρτα 

παω απο την 7850 σε 390 την απλη 

δεν ειναι μεγαλο το αλμα στον πυρηνα αλλα στην μνημη πηρε οκτω φορες πανω

εαν ειναι να ψωνισεις καντο γιατι εαν βγουμε απο το ευρω η καρτα των πεντακοσιων ευρω θαπαει τουλαχιστον χιλια ευρω 

ασε που θα χασεις και τις αποταμιεύσεις στην τραπεζα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.