Jump to content



USB stick με hardware read only κουμπι


Recommended Posts

Καλησπερα,

 

ως tin foil enthusiast οποτε εχω να μεταφερω αρχεια ή να φτιαξω ενα μηχανημα τριτου προσωπου, παντα σκεφτομαι το τι μπορει να γυρισει πισω με το φλασακι στα δικα μου μηχανηματα (οποτε τις περισσοτερες φορες καταφευγω στο να ανεβαζω οτι χρειαζομαι online).

 

/intro

 

Οποτε ψαχνω που μπορω στην Αθηνα αρχικα να βρω φλασακι με κουμπι write protect σε νορμαλ τιμη. Διαφορετικα κοιταμε online αγορα.

 

Plan B:

 

Εχω 2 microSD to SD adapters που εχουν το lock switch για ro (ολοι μου φαινεται το εχουν σωστα; ). Και απο οτι ειδα sd to usb adapters πανε απο 1-3 ευρω. Οποτε και εκει αν εχετε να προτεινετε κανενα κομματι.

 

ευχαριστω.

Έγινε επεξεργασία από stemac
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν υπηρξε ενδιαφερον, θα γραψω τελικα τι εκανα.

 

mircoSD card + microSD to SD adapter (εως εδω για μηχανηματα που εχουν card reader)

 

+ http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/periferiaka/card-reader-usb-hub/Turbo-X-Card-Reader-CR-100-Black-PLS-C602_BLACK.htm αν δεν εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Ξεθάβω κι εγώ το θέμα γιατί θα ήθελα κι εγώ κάτι τέτοιο αλλά σε πιο compact μορφή (δλδ δε με βολεύει το card reader).

Αν κάποιος έχει ιδέα για τίποτα παρόμοιο έστω και από το εξωτερικό θα με βοηθούσε.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει παλι turbo-x card reader που ειναι σαν usb στικακι δλδ δεν εχει εξτρα καλωδιο usb. Aπο κει και περα απο οσο ειδα πλεον θεωρουνται pro+ οποτε και η τιμη ειναι αντιστοιχα υψηλη. Το αστειο ειναι οτι παλια οταν πρωτο βγαιναν σχεδον ολα το ειχαν.

Έγινε επεξεργασία από stemac
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.