Jump to content




teochris

Recommended Posts

Γειά σας,

 


 

ανέβασα στην παραπάνω σελίδα live εικόνα από web camera και δυστυχώς αναγκάστηκα να πληρώνω κάποιο site (15 ευρώ τον μήνα + ΦΠΑ) για να παίρνει εκείνο την εικόνα και να την αναμεταδίδει μέχρι και σε εκατό χρήστες ταυτόχρονα γιατί αλλιώς δεν θα έφτανε ούτε για 3 χρήστες ταυτόχρονους το upload του dsl μου.

 

Έβαλα διαφημίσεις μήπως και κάποιος ενδιαφερθεί για κάτι και έτσι μειώσω το μηνιαίο κόστος αναμετάδοσης (μήπως είναι ενοχλητικές).

 

Όποιος θέλει εάν έχει την καλοσύνη ας μου δώσει καμιά ιδέα για το τι θα μπορούσε να τον ενδιαφέρει να βλέπει σε αυτήν την σελίδα πέρα από αυτά που πρόσθεσα, μπας και έτσι την βάλει στα favorites και έτσι να την επισκέπτεται πιο συχνά και όχι μόνο για να δει την θέα ή τον ουρανό πάνω από την Αθήνα.

 

Επίσης είναι καλοδεχούμενες όλες οι κριτικές καλές ή κακές με την γνώμη σας για την σελίδα αυτή.

 

Τέλος να αναφέρω ότι καταχώρησα την κάμερα μου σε διάφορα sites που έχουν live cameres από όλο τον κόσμο αλλά αυτοί οι πονηροί παίρνουν το stream και δεν ανακατευθύνουν τους επισκέπτες στην δική μου σελίδα!

 

Εάν τελικά αξίζει ο κόπος και τα έξοδα που έκανα θα εγκαταστήσω και σε σπίτια φίλων μου και άλλες live κάμερες, είμαι ανοιχτός και σε προτάσεις δικές σας εάν θα θέλατε κάτι τέτοιο και έχετε κάτι ενδιαφέρον να βλέπει ο κόσμος, φυσικά αν υπάρχουν έσοδα θα έχετε το μερίδιο σας.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιοδήποτε σχόλιο, θετικό ή αρνητικό!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον η ιστοσελίδα σου για να προβάλεις την ΧΩΡΑ μας.

 

Στον firefox βλέπω περισσότερες εικόνες προς τα κάτω από ότι στον chrome. Πρέπει να μικρύνεις την ιστοσελίδα δεξιά-αριστερά και να μην πιάνει όλη την οθόνη. Επίσης να κάνεις resize τις εικόνες σου. Λίγο πιο μικρές θα είναι καλύτερα.

 

ΥΓ: ειδικά οι φωτό κάτω αριστερά είναι όλα τα λεφτά  :D

ΥΓ2: Δεν καταλαβαίνω όμως το όνομα της ιστοσελίδας (shopday.gr).

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον η ιστοσελίδα σου για να προβάλεις την ΧΩΡΑ μας.

 

Στον firefox βλέπω περισσότερες εικόνες προς τα κάτω από ότι στον chrome. Πρέπει να μικρύνεις την ιστοσελίδα δεξιά-αριστερά και να μην πιάνει όλη την οθόνη. Επίσης να κάνεις resize τις εικόνες σου. Λίγο πιο μικρές θα είναι καλύτερα.

 

ΥΓ: ειδικά οι φωτό κάτω αριστερά είναι όλα τα λεφτά  :D

ΥΓ2: Δεν καταλαβαίνω όμως το όνομα της ιστοσελίδας (shopday.gr).

 

Καταρχάς σε ευχαριστώ πολύ για τις παρατηρήσεις σου

 

Ναι επειδή αυτήν την σελίδα την καταχωρώ σε sites του εξωτερικού προσπάθησα να τους κινήσω το ενδιαφέρον για την Ελλάδα με τις φωτογραφίες δεξιά αριστερά, αυτές μου προτείνεις να μικρύνω ή τις κεντρικές εικόνες?

 

Το όνομα της ιστοσελίδας προέρχεται από το domain που μου παραχωρεί τον χώρο για να την ανεβάσω.

Έγινε επεξεργασία από teochris
Link to comment
Share on other sites

Αν περιορίσεις τα περιθώρια δεξια-αριστερά ανγκαστικά θα μικρύνεις και τις κεντρικές εικόνες.

 

Έκανα την κεντρική στήλη πλάτους 800px και μου φαίνεται καλύτερη τώρα 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ αυτά τα περιθώρια, αλλά τα περιθώρια μεταξύ της οθόνης και των εικόνων. Όλη δλδ η ιστοσελίδα να μην πιάνει όλη την οθόνη δεξιά και αριστερά. Να είναι όπως είναι το thelab.

 

Επίσης οι 2 πρώτοι google maps έγιναν μεγαλύτεροι. Χειρότερα δηλαδή.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

Στην πραγματικότητα η σελίδα είναι κεντραρισμένη στο κέντρο όπως και το thelab οι φωτογραφίες στα άκρα που βλέπεις είναι background όπως και στο thelab απλά δεν είναι fixed - κινείται μαζί με την σελίδα!

 

Μήπως πρέπεις να πατήσεις κάνα ctrl+f5 γιατί όλη η σελίδα έγινε μικρότερη και κανένας google map δεν έγινε μεγαλύτερος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το topic παρόλο που είναι στα όρια του spam δεν το έχουμε κλείσει καθώς

έχουμε όλη την καλή διάθεση να σε βοηθήσουμε να διορθώσεις και να εξελίξεις την σελίδα σου.

 

Μην το παρακάνεις λοιπόν καθώς είναι η δεύτερη φορά που ζητάς να κλικάρουμε το βίντεο και ανα εβδομάδα

φροντίζεις να κανεις bump.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.