Jump to content



coolermaster haf x vs corsair 780t


garthas20

Recommended Posts

  • 8 months later...
Ποιο armor έχεις?

Είναι μεγάλο το 780Τ. 

Τι parts έχεις μέσα στο κουτί? Έχεις υδρψύξεις?

To 6000 bws. Υδροψυξη δεν εχω ουτε θα βαλω. Τα υπολοιπα παρτς ειναι στην υπογραφη

Στάλθηκε από το 2014811 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά σου από ότι καταλαβαίνω είναι ότι δεν έχει αρκετές οπές για το πέρασμα των καλωδίων. Αν μπορέσεις με κάποιες προεκτάσεις καλωδίων να κάνεις καλύτερο το cable management θα σε βοηθούσε. Μια εικόνα από το εσωτερικό του κουτιού σου θα βοηθούσε να πάρεις περισσότερες βοήθειες.

Link to comment
Share on other sites

 

Από τη στιγμή βέβαια που η χρηματική διαφορά είναι στα 30 ευρώ δεν το συζητάμε δώστο. Πάνε όμως στο 760Τ. Μια απορία όμως το 780Τ έχει ένα 200άρι πόσο θα πουλήσεις το Armor? :unsure: Μιλάμε για μεταχειρισμένο 780Τ?

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 ώρες, το μέλος pasjohn έγραψε:

Το πρόβλημά σου από ότι καταλαβαίνω είναι ότι δεν έχει αρκετές οπές για το πέρασμα των καλωδίων. Αν μπορέσεις με κάποιες προεκτάσεις καλωδίων να κάνεις καλύτερο το cable management θα σε βοηθούσε. Μια εικόνα από το εσωτερικό του κουτιού σου θα βοηθούσε να πάρεις περισσότερες βοήθειες.

Κοιτά γενικά δεν ειχα κατα νου να αλλαξω κουτι,αλλά ετυχε τωρα να βρω μεταχειρισμενο στα ~120ε το 780τ και να βρω να δωσω το δικό μου γυρω στα 90.

KXkjgav.jpg

rBTAxpP.jpg

 

Οπως βλέπεις, περα απο τη σκόνη, δεν εχω και το τοσο τεραστιο προβλημα τοy cable management,αλλα μπηκα στην ιδεα να αλλαξω οταν μου προταθηκε αυτο με τη διαφορα των 30ε.

πριν 16 ώρες, το μέλος pasjohn έγραψε:

 

Από τη στιγμή βέβαια που η χρηματική διαφορά είναι στα 30 ευρώ δεν το συζητάμε δώστο. Πάνε όμως στο 760Τ. Μια απορία όμως το 780Τ έχει ένα 200άρι πόσο θα πουλήσεις το Armor? :unsure: Μιλάμε για μεταχειρισμένο 780Τ?

Μεταχειρισμενο οπως προειπα το 780τ.

Το 760τ δε το βρισκω κατω απο 130 μεταχειρισμενο και ετσι οπως το βλεπω,

3UbYN7I.png

 

ειναι ιδια σε μεγεθος περιπου,αλλα υποθετω αλλαζουν πολυ στην εσωτερικη εκμεταλευση του χωρου.Θεωρω οτι δε θα δω διαφορα πηγαινοντας στο 760τ.Τι λες?

Θελω να καταληξω οτι ο λογος που αναφερα το 780τ ειναι οτι θα δωσω 30ε και θα παρω ενα πολυ πιο μοντερνο και καλυτερο κουτι απτο τωρινο μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρεσεις το 780 το οποιο θεωρω κιτς για μενα τα 750 κ 760 για αεροψυκτο συστημα εχουν κάποια σημαντική διαφορά? Εχω κακως τοσα χρονια το 800d το οποιο αποφάσισα να δώσω 

Link to comment
Share on other sites

Σου φαίβεται ότι δεν έχει χώρο λόγω του ότι έχει και αυτό το σίδερο στην πάνω μεριά και έχεις βάλει και ένα μεγάλο fan εσωτερικά. Τα νέα ακριβά κουτιά είναι πολύ πιο προσεγμένα με πολύ καλύτερο cable management και καλύτερη διαχείριση του χώρου. Θεωρώ ότι το 760Τ θα είναι υπερ αρκετό. Μην κοιτάς που έχουν τις ίδιες διαστάσεις. Επιπλέον υπολόγισε και λιγότερα rack των 5.25" στο 760Τ. Στο armor έχεις 6. Ακριβώς τα 2πλάσια. Επιπλέον αυτά έχουν μεγαλύτερο μήπως.  Μόνο αυτό να βάλεις κάτω θα μεγαλύτερο χώρο. Δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους. Δεν ξέρω τι να σου πω το 780 μου φαίνεται αχανές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.