Jump to content



32" TV


fotme

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από morpheus

Επιπλεον το DNIe (η καπως ετσι) της Samsung κανει οτνως δουλεια και στο demo το βλεπεις ευκολα.

χωρις να ειμαι και σιγουρος ...νομιζω οτι το demo ειναι λιγο υπερβολικο ισως και ηθελημενα για να φανει η διαφορα υπερ της samsung.

Χωρις να σημαινει οτι δεν ειναι καλη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

unsto δεν μου λες μερικες εντυπωσεις για την τηλεοραση?

χρωματα? ghosting?

καπου ειχε παρει το ματι μου οτι εκανε κατι αχνες καθετες γραμμες στις ακρες της... το εχεις προσεξει?

επίσης η LE32R32BX του πλαισιου τι διαφορές εχει απο την LE32R32 των αλλων μαγαζιων? αν εχει βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

80cm X 59cm

Την συνδεσα τελικα D-Sub με το laptop, επαιξε μια χαρα και οι ταινιες ηταν πολυ καλες χωρις τα χαζα artifacts των ενσωματωμενων scalers. Δυστηχως με HDMI-DVI δεν καταφερα να την κανω να δουλεψει παραπανω απο 1280Χ720 αλλα δεν εκατσα να το παλεψω και πολυ.

Αυτο ακριβως ειναι το προβλημα που υπαρχει με ολες τις LCD. Θελει upscale μετα για να γεμισει ολη την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Απο ghosting δεν εχω παρατηρησει κατι, αν και την χρησιμοποιω μονο για ταινιες, απο χρωματα θελει αρκετο ρυθμισμα αλλα με λιγη υπομονη φτανεις σε ενα αρκετα καλο αποτελεσμα. Ισως το μονο αρνητικο που βρισκω ειναι το μαυρο της, αλλα και παλι δεν ξερω αν τα πιο ακριβα μοντελα ειναι πολυ καλυτερα σε αυτο τον τομεα.

Link to comment
Share on other sites

thanks unsto...

εγω οπου να ναι θα την τσιμπησω...φαινεται πολυ τιμια αγορα...

απλα με προβληματιζε λιγο το ghosting γιατι υπαρχει ηδη μια 40αρα lcd sony κι ενω τα παει μια χαρα σε τηλεοραση, pc dvd κτλ...οταν παιζω παιχνιδια με το ps2 (pes6 συγκεκριμενα) παρατηρω αρκετο ghosting ενω δεν φαινεται πουθενα αλλου...

αν εχεις ευκαιρο κανα ps2 θα κανεις καμια δοκιμη? :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984

....

αν εχεις ευκαιρο κανα ps2 θα κανεις καμια δοκιμη? :D

Δυσκολο δυστηχως, παντως στο κουτι λεει οτι ειναι optimized για xbox360 και καλα οποτε θελω να πιστευω οτι θα τα πηγαινει καλα και με κονσολες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fotme [Σήμερα, στις 21:15]

.............δηάδη 1366 δεν παιζει, μονο 1280 upscaled? :(......

1360x768 μονο μεσω vga, μεσω hdmi ελαχιστες τηλεορασεις το υποστηριζουν

Αρχική απάντηση από fotme

....το ρυθμισμα πως το κανεις, με καποιο προγραμμα η απλα στο ματι?

Δυστηχως μονο με το ματι:(

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν την ειχαν και πηρα την toshiba 32wl66psg (ετσι νομιζω οτι λεγεται)...

πολυ καλη...δεν ειμαι και ο πιο εμπειρος αλλα φαινεται να εχει ωραια χρωματα,ωραιο μαυρο και πολυ καλο δεκτη μιας και σε αναλογικο σημα κεραιας πιξελιαζει λιγοτερο απο οτι η μια καινουρια 20αρα lcd tv sony που εχω...Επίσης εχει και 2 hdmi χωρια του dsub...

μεσω dsub δεν καταφερα να την κανω να παιξει σε widescreen αναλυση ακομα...

πρεπει να δοκιμασω να κοτσαρω πανω το desktop καποια στιγμη και να παιξω με το powerstrip...αν και στο manual αναφερει σαν μεγιστη αναλυση 1280χ1024 και ολες οι υποστηριζομενες αναλυσεις δεν ειναι σε widescreen format..

αν δεν παιξει τοτε θα δοκιμασω με hdmi...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τελικά πήρα την Samsung LE32R32B, αλλά μου κάνει νούμερα. Αργεί να πάρει μπρος, με το λαμπάκι power να αναβοσβήνει καμμιά 10-αριά φορές. Αφού ανοίξει, σβήνει μόνη της και μετά από κανά λεπτό, ξανανοίγει πάλι μόνη της με πολλά άναψε-σβήσε του power. Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984

τελικα δεν την ειχαν και πηρα την toshiba 32wl66psg (ετσι νομιζω οτι λεγεται)...

πολυ καλη...δεν ειμαι και ο πιο εμπειρος αλλα φαινεται να εχει ωραια χρωματα,ωραιο μαυρο και πολυ καλο δεκτη μιας και σε αναλογικο σημα κεραιας πιξελιαζει λιγοτερο απο οτι η μια καινουρια 20αρα lcd tv sony που εχω...Επίσης εχει και 2 hdmi χωρια του dsub...

μεσω dsub δεν καταφερα να την κανω να παιξει σε widescreen αναλυση ακομα...

πρεπει να δοκιμασω να κοτσαρω πανω το desktop καποια στιγμη και να παιξω με το powerstrip...αν και στο manual αναφερει σαν μεγιστη αναλυση 1280χ1024 και ολες οι υποστηριζομενες αναλυσεις δεν ειναι σε widescreen format..

αν δεν παιξει τοτε θα δοκιμασω με hdmi...

Ωπ! Κακό αυτό! Εγώ τελικά κοιτάζω και για 37αρα και η 37WL66 ειναι η μονη που εχω βρει να χωράει και ειναι και σε καλη τιμη (~950) και τωρα που την ειδα στο media markt με ικανοποιησε η εικονα της. Αυτο ομως που λές με την αναλυση ειναι μειονέκτημα. Το manual σε αυτο το σημειο δεν διαχωριζει την 32αρα απο την 37αρα, για ολες τις wl66 δινει max 1280x1024.

Σε 1280χ1024 πως ηταν η εικονα; Έπαιζε σε 4:3 καδρο ή έκανε stretch σε 16:9; Η εικόνα ήταν θολή; Σε HDMI γενικα εχω ακουσει για προβλήματα με το 1:1 pixel mapping, με αποτελεσμα το DSUB τελικα να δινει καλύτερη εικόνα.

Όποτε μπορέσεις και δοκιμασεις με HDMI, powerstrip Και λοιπες χακιες πες μας αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

και σε καδρο επαιζε και stretch εκανε.. τη ρυθμιζεις οπως οταν βλεπεις ενα τηλεοπτικο προγραμμα απλα δεν εχει τις υπολοιπες επιλογες. η εικόνα δεν ήταν θολή...τουλάχιστον δεν πρόσεξα εγώ θολούρα... αν προλάβω αυριο να παρω καλώδιο dvi-hdmi θα δοκιμασω...

τωρα οσον αφορά το powerstrip κτλ στην πραξη θα δειξει μιας και δεν εχω εμπειρία απο το εν λογω προγραμμα...

θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον...πηρα καλωδιο hdmi-dvi...

απο ποιοτητα εικόνας super...μονο προβλημα οτι οταν παιζω σε 720p χανω μερικά πιξελ γυρω γυρω...δλδ φαινεται το μισο τασκμπαρ και αντιστοιχα γίνεται το ιδιο σε ολες τις πλευρες...

λιγο ενοχλητικο για χρήση σαν οθονη pc αλλα σε ταινίες κτλ δεν φαινεται καθολου...

οι μικρες γραμματοσειρες διαβαζοντουσαν μια χαρα απο 1μιση 2 μετρα αποσταση...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.