Jump to content



Πωλούνται 2 Χ WD Raptor 74GB 10k RPM


Eaglaras

Recommended Posts

Πωλούνται οι παραπάνω δίσκοι πακέτο λόγω εξέρευσης κεφαλαίου για επένδυση σε SSD

Σε RAID 0 που τους έχω είναι αρκετά γρήγοροι (για δισκοι πάντα). Αν θυμάμαι καλά στο hdtach είχαν 7,6ms access time 100MB/s sequential read speed. To burst speed δεν το θυμάμαι αλλά ήταν μεγάλο. Όπως και να έχει έχουν αρκετή διαφορά από κοινούς σκληρούς δίσκους των 7200rpm ειδικά στο access time που είναι γύρω στα 14ms

Τους έχω λίγο λιγότερο από 6 χρόνια. Ποτέ δεν είχαν κανέναν πρόβλημα. Ούτε υπερθέρμανση διότι στο κουτί μου επικρατούν καλές συνθήκες. Η εγγύηση έχει λήξει, ήταν 5 χρόνια καθώς οι raptor δίσκοι όπως και oi raid edition έχουν 5 κ όχι 3 χρόνια εγγύηση.

Τιμή πακέτου 50 ευρώ

Η πρόταση αξίζει πιστεύω για όποιον έχει raid controller στο motherboard που όλα έχουν πια και θέλει με λίγα λεφτά να έχει εναν αρκετά γρήγορο δίσκο των 140GB για να φορτώνει το λειτουργικό και τα πιο βασικά προγράμματά του

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.