Jump to content



Τιμές σκληρών δίσκων


junior-21-

Recommended Posts

  • Replies 356
  • Created
  • Last Reply
ερώτηση: Τι γίνεται αμα στείλω στο Πλαίσιο πχ τον δίσκο μου που χάλασε για rma και τον είχα πάρει 50 εύρω και τώρα έχει 150? :p[/quote

Οφείλει να σου τον αντικαταστήσει είτε κάνει 10 ΕΥΡΩ είτε 150 ΕΥΡΩ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άκουσα ότι μόνο WD και Seagate έβγαλαν σχετικές ανακοινώσεις.

Εγώ Samsung παρήγκειλα και μου λεν θα έχουν μετά από 1μιση βδομάδα.

Τουλάχιστον τον πήρα στην κανονική του τιμή,το Πλαίσιο τον έχει 139 τον F3 ,πάμε καλά ;

Παλιολαμόγια... θα ναι μεταχειρισμένοι!!! :fist:

Link to comment
Share on other sites

και έλεγα τι θα κάνω το στόκ μου από καμια 50αριά δίσκους που έχω. Πλέον για να βρούμε φθηνό δίσκο μεταχειρισμένα με το κυάλι!!!!

Δηλαδή μιλάμε ότι κάτω από 100 ευρώ δεν έχει SATA δίσκο να πάρεις. Αίσχος!!!

Link to comment
Share on other sites

Την κάτσανε όσοι θα πάρουν καινούργιο μηχάνημα από τώρα έως και μετά τα χριστούγεννα τουλάχιστον, για να μην πούμε τίποτα χειρότερο. Και αυτό μάλλον εξηγείται εν μέρη από το ότι μόνο το 20 με 30% της παραγωγής των σκληρών πάει για πώληση στα καταστήμα λιανικής ενώ οι υπόλοιποι πάνε κατευθείαν σε μεγάλους παραγωγούς συστημάτων όπως πχ. Dell κλπ που περιέχουν σκληρούς (από PC μέχρι οτιδήποτε έχει σκληρό μέσα). Οπότε οι αυξήσεις θα επιβαρύνουν κατά κύριο λόγο τις λιανικές πωλήσεις και όχι την Dell και κάθε Dell, άρα πλήρωνε μαμάκα καταναλωτή την χασούρα της WD για να μπορεί να συνεχίσει η Dell να είναι ανταγωνιστική.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι προλαβανε να παρουνε ,η ακομη και τωρα τρεξουνε θα βγουνε κεδρισμενοι γιατι δεν φαινεται να πεφτουν οι τιμες αργοτερα....Στην ελλαδα ζουμε οτι ανεβαινει δεν κατεβαινει εχει αποδειχθει απειρες φορες.

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=18405&cat=6 δειτε τιμη απο 80 ευρω ετσι ειναι ολοι ....αυτο δεν ειναι αυξηση 100% ανεβαινει πανο απο 250%....

Link to comment
Share on other sites

Θα ορκιζομουν οτι χθες που κοιταξα στο site του e-world(το αναφερω επειδη μενω κοντα και με βολευει προσωπικα) ειδα τιμες στα υψη... ξανακοιταω σημερα και βλεπω παλι κοντα στις παλιες τιμες... το ξανασκεφτηκε;

Αυτο δε σημαινει οτι το προτεινω γτ δεν εχει μεγαλο στοκ και καθε φορα πρεπει να τσεκαρω διαθεσιμοτητα.

Link to comment
Share on other sites

και έλεγα τι θα κάνω το στόκ μου από καμια 50αριά δίσκους που έχω. Πλέον για να βρούμε φθηνό δίσκο μεταχειρισμένα με το κυάλι!!!!

Δηλαδή μιλάμε ότι κάτω από 100 ευρώ δεν έχει SATA δίσκο να πάρεις. Αίσχος!!!

Σου αγοραζω και τους 50:jump1::jump1:

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι τα μαγαζια ονοματα δεν λεμε πριν κανα 3 μηνο ειχαν τον 500gb 38 ευρω και τωρα πηγε 100 ενω τους εχουν σε στοκ εδω και καιρο και βρηκα ευκερεια να ανεβασουν τις τιμες με αυτο που εγινε εδω τα 2 τερα ειχαν 100 ευρω και τωρα εχουν 175 τρελαθηκανε και μεσα στην οικονομικη κριση τι νομιζουν το joker κερδισαμε ελεος

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατέβουν τα νερά και ξεκινήσει η παραγωγή θα πέσουν οι τιμές. Όχι αμέσως αλλά θα πέσουν. Λογικά μέτά τα χριστούγεννα

Γιατί απλώς θέλουν να πουλάνε τα μαγαζιά. Αν μείνουν εκεί μόνο όσοι αγοράζουν νέο pc θα παίρνουν σκληρό. Οι υπόλοιποι περιμένουν να πέσουν και δεν πάνε να αγοράσουν

Link to comment
Share on other sites

Εγω μυριζομαι ελειψη πρωτων υλων.Αντε καιρος να δουμε μητρικη απο υπερδιαμαντι αντι για σιλλικονη :man_in_love:

Παντως εγω εχω αγορασει 6 σκληρους ears 1τερα στα 59.Η μονη δυναμη που εχω ειναι οι αγορες και η ψηφος!Αρα κανω την επανασταση μου με τον εξης τροπο, δεν αγοραζω και θα ψηφιζω λευκο μεχρι να συνελθουν!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.