Jump to content



Αναπαραγωγη Blue-ray σε HTPC


Nikos007

Recommended Posts

Καλησπερα. Προσθεσα χθες στο συστημα ενα blue-ray.

LG BH10LS30 Internal Blu-ray Disc Rewriter LightScribe Sata Black Bulk - Optical Drives - plaisio.gr

Το συστημα ειναι ενας AMD x2 4800 socket 939 με καρτα EVGA nvidia 465. Η συνδεση ειναι με hdmi σε full hd tv. Η εικονα που παιρνω απο το blue-ray δεν με ενθουσιασε το περιμενα πιο εντυπωσιακο. Το προγραμμα το ειχε μεσα στη συσκευασια και ειναι το power dvd 9. Δεν ειμαι σιγουρος εαν φταιει το προγραμμα. Μηπως δηλαδη πρεπει να αναβαθμιστει σε καμια καλυτερη ισως εκδοση. Εαν το εχει παρει κανεις θα ηθελα λιγη βοηθεια. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις με το δεν σε ενθουσιασε? Σαν ποιοτητα? Παρουσιασε σπασιματα/κολληματα η εικονα?

Συνδεση hdmi με ανταπτορα (dvi2hdmi) στην καρτα?

Δοκιμασε το total media theatre 5 της arcsoft.

Το θεωρω λιγο ανωτερο απο το powerdvd9, χωρις αυτο να σημαινει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η συνδεση εγινε με hdmi σε hdmi. Εχει εξοδο hdmi η καρτα. Δεν με ενθουσιασε σαν ποιοτητα, δεν υπαρχουν σπασιματα η κολληματα. Η ερωτηση μου ειναι εαν το power dvd απο εκδοση σε εκδοση εχει διαφορα στην ποιοτητα εικονας.

Link to comment
Share on other sites

Η διασταση ειναι 37'' Σημερα θα δοκιμασω και αλλο δισκακι. Επισης εχω ενα θεμα με τους drivers της nvidia. Δεν υπαρχει στο control panel της nvidia η επιλογη για scaling. Εκανα update τους Drivers αλλα η επιλογη εξακολουθει να μην υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.