Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Ιάσονα είσαι κομματάκι υπερβολικός. Το παιχνίδι είναι DirectX 9. Φυσικά έχει περιορισμούς. PlayStation? Για κανένα λόγο. Ευκρινή και ρεαλιστική παλέτα χρωμάτων . Κάνουν την δουλειά τους. Όταν δε αρχίζει και συννεφιαζει , σιγά σιγά βρέχει, βλέπεις την άσφαλτο να σκουραινει , το σπρέι από τα λάστιχα κτλ ξεχνάς τα πάντα.

Προσωπικά με κούρασαν λίγο τα simcade στοιχεία του Assetto και αν με το 1.2 update δεν δω βελτιώσεις θα μετακομίσω εδώ. Ήδη έστειλα εμαιλ για αν ισχύει έκπτωση και πόσα άτομα θέλει και θα αναφέρω εδώ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλεπω στο youtube εμένα δεν με ικανοποιεί και συνεχίζω να το λεω απαράδεκτο για παιχνιδι 2013?14?αντικειμενικα και μόνο να το δεις Δηλαδή.Αν εσυ συμβιβάζεσαι Καλώς, αλλά δε σημαί νει πως το παιχνίδι έχει Καλά γραφικά.

συμφωνώ ότι έρχονται σε δεύτερη μοίρα αλλα δεν ειναι ο μοναδικός παράγοντας ο ρεαλισμος σε ενα παιχνιδι.Τώρα για αν θεωρείται το AC η το ρφ2 καλύτερο ειναι μικρής σημασιας γιατι οι διαφορές ειναι μικρές και τις καταλαβαίνει καποιος που ψαχνει το απολυτο.

θα συνεχίσω να παιζω AC (ανεξαρτήτως της προσωρινής διακοπής) οσο η παρεα και τα cups ειναι στο AC

edit: Δημήτρη κρινω απο το παραπάνω βίντεο.σαφως και φανηκε η υπερβολή λεγοντας για πσ1 αλλα επίτηδες το ανέφερα για να φανει η δυσαρέσκεια μου.

αν μετακομισετε ολοι εκει ,θα ακολουθησω και εγω.αρκει μα εχει καμερα απο το καπο :hehe:

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Μη κρίνεις από το YouTube . Το demo είναι με πλήρεις δυνατότητες στα γραφικά. Απλά σε εμένα τουλάχιστον δεν κράταγε ρυθμίσεις στην ανάλυση και έπρεπε κάθε φορά να το ξανά βάζω στα 1080p . Οπότε αν βρεις χρόνο ρίξε μια δοκιμή με το demo ( Silverstone και corvette )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ιάσονα είσαι κομματάκι υπερβολικός. Το παιχνίδι είναι DirectX 9. Φυσικά έχει περιορισμούς. PlayStation? Για κανένα λόγο. Ευκρινή και ρεαλιστική παλέτα χρωμάτων . Κάνουν την δουλειά τους. Όταν δε αρχίζει και συννεφιαζει , σιγά σιγά βρέχει, βλέπεις την άσφαλτο να σκουραινει , το σπρέι από τα λάστιχα κτλ ξεχνάς τα πάντα.

Προσωπικά με κούρασαν λίγο τα simcade στοιχεία του Assetto και αν με το 1.2 update δεν δω βελτιώσεις θα μετακομίσω εδώ. Ήδη έστειλα εμαιλ για αν ισχύει έκπτωση και πόσα άτομα θέλει και θα αναφέρω εδώ.

 

Λεβέντη μου εσύ !!!

 

Σε παρακαλώ πολύ αν έρθουν άτομα ας κάνουμε ένα πρωταθληματάκι σε F1 92 !!!

Δεν είμαι γρήγορος αλλά μου αρέσουν πάρα πολύ !!!

 

Και κάτι ακόμη, με την Williams FW14 γυρίζω στο 1.18, με την McLaren 1.21 άντε το πολύ 1.20

Βέβαια στον αγώνα (έκανα έναν αγώνα με 10 γύρους) ο Senna χτύπησε 1.16 με την McLaren...αυτό σημαίνει όχι μόνο το κάθε μονοθέσιο είναι διαφορετικό, αλλά παίζει ρόλο και το στυλ οδήγησης.

Εμένα ας πούμε η Williams με βόλεψε αλλά μερικούς άλλους μπορεί να βολέψει η Ferrari για παράδειγμα.

 

καμερα απο το καπο εχει ;

 

Και βέβαια έχει !

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μετά από απανωτές....προτροπές :) του φίλου @mad_dog δοκίμασα κι εγώ το RF2. 

 

Το FFB είναι όντως καταπληκτικό, δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς, αλλά σου δίνει την εντύπωση ότι ξέρεις ακριβώς τι κάνουν τα (μπροστινά?) λάστιχά σου. Και η χρήση του dynamic weather επίσης πολύ καλή, όπως και οι νυχτερινοί αγώνες.

 

Παρ' όλα αυτά όμως δεν με κέρδισε, και ο κύριος λόγος είναι τα γραφικά. Νομίζω ότι με το να φάινεται σαν παιχνίδι Playstation 2 αδικεί τον εαυτό του. Είμαι σίγουρος πώς από πίσω υπάρχει ένα εξαιρετικά πολύπλοκο μοντέλο φυσικής. Όμως το οπτικό κομμάτι είναι τόσο απλοϊκό, οι πίστες φαίνονται "νεκρές" και η οδήγηση μου φαίνεται τόσο ενδιαφέρουσα όσο να προσπαθώ να λύσω μια εξίσωση με ολοκληρώματα. Σε αυτό φταίει και ο ήχος. Οι ταχύτητες αλλάζουν σαν να η μετάδοση είναι ηλεκτρική, χωρίς κινούμενα μέρη και δονήσεις, απλώς βλέπεις το στροφόμετρο να ανεβοκατεβαίνει χωρίς να γίνεται "προσπάθεια" να βγεί η δύναμη στο οδόστρωμα. Και η χρήση dx9 δεν αποτελεί δικαιολογία γιατί και το (αγαπημένο μου) R3E dx9 χρησιμοποιεί αλλά φαίνεται και τρέχει πάρα πολύ καλά.

 

Επίσης με χαλάει που φαίνεται να βασίζεται πάρα πολύ στα mods. Όσο καλή και να είναι η κοινότητα, θέλω και content φτιαγμένο από εππαγγελματιίες που να παρέχεται out of the box που λένε και στο χωριό μου.

 

Τέλος του παραληρρήματος :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν σημαίνει ότι τα mods δεν είναι από επαγγελματίες ή ότι δεν είναι καλά.

Για παράδειγμα το RBR. Tα mods και οι ειδικές απλά κάνουν και φαίνονται τα εκατομμύρια της Milestone από το WRC όχι απλά σαν ερασιτέχνες αλλά, ούτε καν σαν αρχάριοι.

Και μετά έρχονται τα mods και τα ισοπεδώνουν όλα. Οι modders θέλουν κάτι το ρεαλιστικό. Οι devolopers λεφτά.

Ειδικά το mod asr έχει ξοδέψει πολύ χρόνο για συλλογή πληροφοριών και για τα physics. Oι πληροφορίες είναι εύκολα να τώρα να παρθούν για τα F1 του 92 γιατί είναι παλιά και δεν υπάρχει συναγωνισμός. Όσο παλιά είναι τα αυτοκίνητά τόσο καλύτερα τα physics και οι πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σημαίνει ότι τα mods δεν είναι από επαγγελματίες ή ότι δεν είναι καλά.

Για παράδειγμα το RBR. Tα mods και οι ειδικές απλά κάνουν και φαίνονται τα εκατομμύρια της Milestone από το WRC όχι απλά σαν ερασιτέχνες αλλά, ούτε καν σαν αρχάριοι.

Και μετά έρχονται τα mods και τα ισοπεδώνουν όλα. Οι modders θέλουν κάτι το ρεαλιστικό. Οι devolopers λεφτά.

Ειδικά το mod asr έχει ξοδέψει πολύ χρόνο για συλλογή πληροφοριών και για τα physics. Oι πληροφορίες είναι εύκολα να τώρα να παρθούν για τα F1 του 92 γιατί είναι παλιά και δεν υπάρχει συναγωνισμός. Όσο παλιά είναι τα αυτοκίνητά τόσο καλύτερα τα physics και οι πληροφορίες.

 

Δεν αμφισβητώ ότι τα mods πολλές φορές είναι ισάξια ή και καλύτερα απο αυτά των devs, απλά δεν μου αρέσει που φαίνονται να βασίζονται τόσο πολύ στους modders για παροχή additional content.

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη αν ξανα κολλησω εσυ θα φταις.....Μολις εστησα τιμονιερα παλι...και το demo μολις εγινε install..

edit: Απορω πως λετε πως τα γραφικα του ειναι καλα......απορω..

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tι να την κάνω την laserscanned πιστα όταν η αλληλεπίδραση αυτοκινήτου-δρόμου είναι πτωχή.

Παράδειγμα, βάλε την SaoPaolo και μετά τα pit ακριβώς αριστερά που φεύγεις πες μου τι νιώθεις από τον δρόμο και πως το αντιλαμβάνεσαι.

Το ξαναλέω, εδώ μιλάμε για φυσική δρόμου-ελαστικού και οχήματος σε real-time και με μοναδική μηχανή φυσικής. Γόμες που λερώνουν τον δρόμο και αγωνιστικές γραμμές σε real-time !!!

 

@liakjim αν έχεις νέα για το rF2 που έσειλες mail μας ενημερώνεις. Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Σκεψου ομως το Rfactor να ειχε και laserscanned πιστα....
Παντα θα υπαρχει μια καλυτερη περιπτωση.Η αισθηση που σου δινει το αμαξι ειναι ωραια.Βεβαια οι μλκες βαλαν μονο αγωνιστικα αμαξια.Θα τους επεφτε ο κωλος να εβαζαν ενα street car.
Ωραια αισθηση ξανα λεω..Καταλαβαινεις πιο καλα την μουρη του αμαξιου.Αλλα μη το θεοποιουμε ομως :)
Ειμαι κατα των mods.Μου τη δινει να σκαω 60+ Ευρω για ενα παιχνιδι και να περιμενω απο τριτους για να το ευχαριστηθω.

 Tα γραφικα του ειναι για γελια επιμενω.Δε σε τραβαει να παιξεις οσο και ρεαλιστικο η τελειο συστημα προσφησης εχει το παιχνιδι :)
Δε ξανα βαζω AC γιατι θα κολλησω παλι ασχημα και δε με βλεπω να πηγαινω Σαντορινη :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε Δημητρη...Ελιωσα παλι.
Λοιπον ΠΟΛΥ ωραια η αισθηση.Ανωτερη του AC νομιζω...Το FBB , το τιμονι , η συμπεριφορα μου φαινεται πιο ωραιο.
Πρεπει ομως να δω και αλλα αμαξια οπως και αλλες πιστες.
Στον θειο εχει βγει να το τεσταρουμε ;
Επισης γνωριζουμε τι αμαξια δινει by default?

edit: Α , για καποιο λογο η corvette παιζει με shifter η με paddles?  Γιατι δουλευα με shifter..

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτητα με αυτο σου λεει και η ιδια η εταιρεια πως αν δε σε ικανοποιει σου επιστρεφουν τα λεφτα.Εχεις δικαιωμα τις 7 πρωτες μερες να αποφασισεις

We advise you to install the demo version to check if your system can run rFactor 2 before you purchase, but after purchasing you may request a refund for rFactor 2, if eligible. Your eligibility depends on when you made your purchase and is good for 7 days. 7 days should be more than enough time to see if development is moving at a pace you are happy with, or if the product is outside your tastes.

To process a refund, please contact purchase@rfactor.net with subject title “Refund Request: [your name here] – [your purchase order number here]” with your request and comments (if any) in the body of the email. Please email from the address associated with your rFactor account.

Note that in some cases, we may have to wait to receive your money before we can send it back to you. We also cannot refund any money to you if you were given rF2 for free by another organization, you should be refunded for their product/service by them. Allow at least two working days for your refund to be processed. Please note that refunds only apply to initial purchase of rFactor 2, any subsequent purchases or re-purchases of rFactor 2 are NOT refundable.

Our support forums are always open. Please try resolving any issues you have running the software before requesting a refund.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με κούρασαν λίγο τα simcade στοιχεία του Assetto και αν με το 1.2 update δεν δω βελτιώσεις θα μετακομίσω εδώ. Ήδη έστειλα εμαιλ για αν ισχύει έκπτωση και πόσα άτομα θέλει και θα αναφέρω εδώ.

 

Ηθελα να γράψω κανα βιβλίο πάνω σ αυτό αλλά αποφάσισα να απαντήσω με λίγα λόγια .

 1.Δημήτρη είσαι ο πυλώνας του greek gathering μη τολμήσεις να αποστατήσεις.

 2. Πάψε να σκέφτεσαι και πέσε με τα μούτρα στην κόντρα η πολύ σκέψη σκοτώνει τον έρωτα.

 3. Μη γίνεσαι μελοδραματικός το ξέρεις πως δεν μπορείς να απαρνηθείς το ασσέττο και την παρέα απλά θέλεις να νιώθεις πως σε θέλουν.

 4. Καλά πήγαινε δοκίμασε και θα σε περιμένουμε, εγώ θα εγκαταλείψω τελευταίος το σκάφος .

 5. Jason  σα δεν ντρέπεσαι να μας απαρατήσεις έτσι ,μόλις σου κουνήθηκε η άλλη αμέσως να κατεβάσεις την γάμα 27 και να στρωθείς στη δουλειά.

 6. Εδώ που τα λέμε αν η εξομοίωση δεν διαθέτει ριπλέυ της προκοπής μου δίνει στα νεύρα,χάνεται η μαγεία της εικόνας.

 7. Επανέρχομαι Δημήτρη αδελφέ μου πως δοκίμασες το rf2 με το παντάκιιιι? Οχι γιατί εμάς μας είπες πως γάμα 27 από Σεπτέμβρη Οκτώβρη.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.