Jump to content



X-Com: Enemy Unknown [TBS]


tragikos

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τελικά το μυστικό για να το απολαύσεις είναι να παίξεις σε classic και να μην βιαστείς να κάνεις τα priority tasks.

Είμαι πολύ κοντά στο να το τελειώσω για 2η φορά και το έχω διασκεδάσει περισσότερο. Πριν πάω καν στην βάση των εξωγήινων είχα plasma weapons και όταν συνάντησα τον πρώτο ethereal είχα psionic powers. Βέβαια έχασα κάμποσους στρατιώτες στην διαδρομή και 5 χώρες με είχαν παρατήσει ήδη (στις 8 που θα φύγουν χάνεις το παιχνίδι). Επίσης στο 2ο playthrough ανακάλυψα περισσότερα πράγματα αλλά είχα και τον χρόνο να τα χαρώ. Ως τώρα το 2ο playthrough μου πήρε 26 ώρες αλλά το καθυστερώ και εγώ επίτηδες, αν και μπορώ να πάω στην τελική αποστολή μόνο και μόνο για να ανεβάσω το psi-level στους στρατιώτες μου.

Ένα κακό που έχει ως τώρα το παιχνίδι, είναι ότι στα abduction missions σου έχει να επιλέξεις ταυτόχρονα από 3 διαφορετικά και ακόμα και επιτυχώς να κάνεις την μία από τις 3, οι άλλες 2 χώρες θα ανεβάσουν panic level. Οπότε ακόμα και να γεννάς δορυφόρους σαν τις κότες, δεν μπορείς να κρατήσεις το panic level σε χαμηλά επίπεδα. Γιαυτό και χάνεις κάποιες χώρες. Κυκλοφορεί βέβαια ένα trainer που σου δίνει την δυνατότητα (την οποία έχουν απενεργοποιήσει οι devs) να καταρρίψεις τα σκάφη που πάνε για abduction missions. Δεν έχω χρησιμοποιήσει κάτι τέτοιο ακόμα όμως.

ερώτηση κρίσεως...το όπλο που έβαζες waypoints υπάρχει ;;;;;;

Τελικά υπάρχει κάτι αντίστοιχο, όχι με waypoints αλλά τουλάχιστον μπορεί να κάνει στροφές :p

Χρειάστηκε να καταρρίψω ένα τεράστιο διαστημόπλοιο βέβαια για να ξεκλειδώσω το research, κάτι που δεν είχα καταφέρει στο πρώτο playthrough οπότε μου ξέφυγε...

Αν δεν σας πειράζουν τα spoilers είναι το παρακάτω:

Steam Community :: Screenshot

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Είμαι φαν των tbs αλλά σε pc δεν έχω παίξει ποτέ. Έχω μεγάλη απορία να δω πως είναι, αλλά επειδή δεν θέλω να δω βιντεακι και ξέρω ότι πήγε καλά θα το παίξω μια και καλή όταν απολυθω. Αλλά tbs ξέρετε για pc?

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φαν των tbs αλλά σε pc δεν έχω παίξει ποτέ. Έχω μεγάλη απορία να δω πως είναι, αλλά επειδή δεν θέλω να δω βιντεακι και ξέρω ότι πήγε καλά θα το παίξω μια και καλή όταν απολυθω. Αλλά tbs ξέρετε για pc?

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου

Στο στυλ του XCOM είναι τα Jagged Alliance αλλά δεν αξίζουν τον κόπο. Σιγά-σιγά όμως θα έρθουν ξανά tbs σαν το XCOM, είδα πρόσφατα το [ame=http://www.youtube.com/watch?v=YelCLDJp2L4]Space Hulk[/ame] που είναι πολλά υποσχόμενο. Δες και τo [ame=http://www.youtube.com/watch?v=gaPdvsE3v54]Omerta[/ame].

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 10 months later...
  • 10 months later...

τα πηγαινα τοσο καλά μεχρι που σε μια μαχη εχασα ολους τους soldiers.Μετα μου μειναν ολοι οι squaddie's.Δεν ηθελα να κανω load.Οποτε αγοραζω το EW και παμε για 2ο playthrough.

Link to comment
Share on other sites

τα πηγαινα τοσο καλά μεχρι που σε μια μαχη εχασα ολους τους soldiers.Μετα μου μειναν ολοι οι squaddie's.Δεν ηθελα να κανω load.Οποτε αγοραζω το EW και παμε για 2ο playthrough.

Που να δεις στο EW πως θα πέφτουν οι στρατιώτες σου σαν μύγες. Θα τρέχεις να μαζέψεις το Meld και αυτοί θα γίνονται σουρωτήρια!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.