Jump to content


Ergohuman V2 Chair


Recommended Posts

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ναι το χω δει κ ψηνομαι, αλλα δεν μπορω να την παρω τωρα. Σε κανενα μηνα ισως. Eλπιζω να μην εχει αλλαξει η τιμη εδω Ergohuman Mesh Chair Range

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2

Απο αυτο το site την ειχα παρει εγω, αλλα δεν μου χρεωσε vat.Οποτε μου ειχε βγει στην τιμη του πλαισιου και με τα μεταφορικα μεσα(100 ευρω).Τωρα δεν συμφερει, η απλη εχει 522 λίρες. Η Ελλαδα ειναι ζωνη παραδοσης 5 εχει αλλη τιμη.

Europe Zone 5 Ergohuman Mesh Chair

Το πλασιο ειναι μονοδρομος και με την εκπτωση υπερπροσφορα.

Έγινε επεξεργασία από amartolos
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτο το site την ειχα παρει εγω, αλλα δεν μου χρεωσε vat.Οποτε μου ειχε βγει στην τιμη του πλαισιου και με τα μεταφορικα μεσα(100 ευρω).Τωρα δεν συμφερει, η απλη εχει 522 λίρες. Η Ελλαδα ειναι ζωνη παραδοσης 5 εχει αλλη τιμη.

Europe Zone 5 Ergohuman Mesh Chair

Το πλασιο ειναι μονοδρομος και με την εκπτωση υπερπροσφορα.

Εγω ομως που ειμαι Αγγλια μου βγαινει η δερμάτινη 405λιρες. Τους εστειλα και μαιλ για καλυτερη τιμη και δοσεις.

Του Πλαισιου η γκρι θα μου παει για να την φερω Αγγλια 350+80αρι μεταφορικα, παλι πιο φτηνη βγαινει, αλλα η δερματινη μου αρεσει πιο καλα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάτε σε τιμές πάνω από 100 ευρώ, γιατί κοιτάτε μόνο πλαίσιο και δεν κοιτάτε κάτι πιο καλό;;;;

π.χ. ΔΡΟΜΕΑΣ;;; Με εγγύηση και τόσους μηχανισμούς ρύθμισης...

1d632809065c40c284e4249.png

b0ccf6e4ad1a439e961502d.png

η φθηνή υπάρχει και σε άλλα χρώματα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ομως που ειμαι Αγγλια μου βγαινει η δερμάτινη 405λιρες. Τους εστειλα και μαιλ για καλυτερη τιμη και δοσεις.

Του Πλαισιου η γκρι θα μου παει για να την φερω Αγγλια 350+80αρι μεταφορικα, παλι πιο φτηνη βγαινει, αλλα η δερματινη μου αρεσει πιο καλα.

Εαν εισαι Αγγλια εννοειται οτι την αγοραζεις απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
Ωραιος! Έπιασαν τα παζάρια; :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Aσε γιατι εφαγα μεγαλη πικρα. Ειχα ετοιμαστει για 405 λιρες, παω να κανω παραγγελια και μου βαζει +20% ΦΠΑ!!! πωωωωωω.... £480 λιρες. Εντομεταξυ οταν ειχε διευθυνση Ελλαδος δεν εβαζαν ΦΠΑ, οποτε παιρνω και λεω οτι θελω τιμολογηση σε ελληνικη διευθυνση, αλλα αποστολη Αγγλια. Ρωτανε λογιστη και μου λενε οτι δεν γινεται και απλα μου εδωσαν 10% εκπτωση και πλερωσα £440 λιρες. Πηγε πολλα αλλα προς το παρον ειμαι ικανοποιημενος.

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να καταλαβω πιο μοντελο ειναι.

Ενα αυτοκολλητακι λεει ergohuman plus.

Aυτοι μου ειπαν οτι ειναι η v2.

Tα ποδια ειναι σαν της v1.

H βαση απο κατω σαν της v2.

Tα μοχλουδακια σαν της v1.

Τα μπρατσα σαν της v2.

ΗΜΑΡΤΟΝ!!!

Link to comment
Share on other sites

Aσε γιατι εφαγα μεγαλη πικρα. Ειχα ετοιμαστει για 405 λιρες, παω να κανω παραγγελια και μου βαζει +20% ΦΠΑ!!! πωωωωωω.... £480 λιρες. Εντομεταξυ οταν ειχε διευθυνση Ελλαδος δεν εβαζαν ΦΠΑ, οποτε παιρνω και λεω οτι θελω τιμολογηση σε ελληνικη διευθυνση, αλλα αποστολη Αγγλια. Ρωτανε λογιστη και μου λενε οτι δεν γινεται και απλα μου εδωσαν 10% εκπτωση και πλερωσα £440 λιρες. Πηγε πολλα αλλα προς το παρον ειμαι ικανοποιημενος.

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να καταλαβω πιο μοντελο ειναι.

Ενα αυτοκολλητακι λεει ergohuman plus.

Aυτοι μου ειπαν οτι ειναι η v2.

Tα ποδια ειναι σαν της v1.

H βαση απο κατω σαν της v2.

Tα μοχλουδακια σαν της v1.

Τα μπρατσα σαν της v2.

ΗΜΑΡΤΟΝ!!!

V2 ειναι... απλα ποδια μπρατσα κτλ βαζουν οτι εχουν V1 ή V2

καλοριζικη... εγω τη πηρα το Γεναρη απο Π 399 ευρα.. αλλα με mesh...

Η καλυτερη αγορα by far

Link to comment
Share on other sites

Aσε γιατι εφαγα μεγαλη πικρα. Ειχα ετοιμαστει για 405 λιρες, παω να κανω παραγγελια και μου βαζει +20% ΦΠΑ!!! πωωωωωω.... £480 λιρες. Εντομεταξυ οταν ειχε διευθυνση Ελλαδος δεν εβαζαν ΦΠΑ, οποτε παιρνω και λεω οτι θελω τιμολογηση σε ελληνικη διευθυνση, αλλα αποστολη Αγγλια. Ρωτανε λογιστη και μου λενε οτι δεν γινεται και απλα μου εδωσαν 10% εκπτωση και πλερωσα £440 λιρες. Πηγε πολλα αλλα προς το παρον ειμαι ικανοποιημενος.

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να καταλαβω πιο μοντελο ειναι.

Ενα αυτοκολλητακι λεει ergohuman plus.

Aυτοι μου ειπαν οτι ειναι η v2.

Tα ποδια ειναι σαν της v1.

H βαση απο κατω σαν της v2.

Tα μοχλουδακια σαν της v1.

Τα μπρατσα σαν της v2.

ΗΜΑΡΤΟΝ!!!

Την v2 εχεις.

Ο αστεριας ειναι μονο απο την v1(και η δικη μου ετσι ειναι)

Ο μηχανισμος /μοχλοι ειναι v2.

Καλοδουλευτη.Μετανιωσα που δεν πηρα κι εγω την δερματινη.Ειναι ακομη πιο αναπαυτικη(μαλακη) απο το mesh.

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι όμως πώς θα είναι το δέρμα ? εγώ που έχω χαλασμένο θερμοστάτη νομίζω δεν θα την πάλευα...

Προς το παρόν ειμαι Αγγλία οποτε δε νομιζω να εχω προβλημα.

Οταν επιστρεψω και παιζει θεμα τοτε ενα σεντονακι θα σωσει την κατασταση. Δεν θα ειναι δα και σαν τα δερματινα στα αυτοκινητα...

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πλέον είμαι κι εγώ ένας (όχι και τόσο) ευτυχής κάτοχος μιας ολοκαίνουργιας Egohuman :)

Την πήρα κι εγώ από το Πλαίσιο στην κούτα της και είπα να κάτσω να τη συναρμολογήσω. Δυστυχώς υπάρχει απόκλιση μεταξύ των θέσεων για τις βίδες στην πλάτη και στη βάση (μάλλον η βάση φταίει). Τράβηξα και φωτογραφίες, αλλά δεν τις έχω βολικές τώρα.

Αντιμετώπισε κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα? Στο πλαίσιο μου είπαν να την πάω πίσω και να παραγγείλω άλλη συναρμολογημένη, αλλά μου είπαν ότι θα τη στείλουν συναρμολογημένη με μεταφορική, που δεν είναι και ιδανικό.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον είμαι κι εγώ ένας (όχι και τόσο) ευτυχής κάτοχος μιας ολοκαίνουργιας Egohuman :)

Την πήρα κι εγώ από το Πλαίσιο στην κούτα της και είπα να κάτσω να τη συναρμολογήσω. Δυστυχώς υπάρχει απόκλιση μεταξύ των θέσεων για τις βίδες στην πλάτη και στη βάση (μάλλον η βάση φταίει). Τράβηξα και φωτογραφίες, αλλά δεν τις έχω βολικές τώρα.

Αντιμετώπισε κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα? Στο πλαίσιο μου είπαν να την πάω πίσω και να παραγγείλω άλλη συναρμολογημένη, αλλά μου είπαν ότι θα τη στείλουν συναρμολογημένη με μεταφορική, που δεν είναι και ιδανικό.

χμμμ εγω μονος μου(αν και με 2 ατομα γλιτωνεις αρκετη ταλαιπωρια γιατι ειναι βαρια) τη συναρμολογησα... μια χαρα εκατσε η πλατη στη βαση...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μαζί με την κοπέλα μου. Ούτε πέντε λεπτά υπόθεση.

Btw, όσον αφορά το δέρμα. Τώρα που είναι καλοκαίρι, αν φοράω κοντό σορτσάκι και ακουμπάνε τα πόδια μου στο δέρμα ιδρώνουν. Μια πετσέτα όμως σώζει την κατάσταση.

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για την ιστορία, πάλεψα λίγο πάλι την καρεκλίτσα όταν γύρισα σπίτι και κατάφερα να την βιδώσω κανονικά. Απλά είχε πολύ μικρά περιθώρια και χρειαζόταν λίγη παραπάνω πειθώ...Δεν πρόκειται να ασχοληθώ άλλο, είναι ακλόνητη σαν βράχος.

Τώρα μένει να βελτιστοποιήσω τις ρυθμίσεις - αν και με βολεύει σε μεγάλο εύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχες δοκιμασει να την φτιαξεις με δευτερο ατομο θα εβλεπες οτι ειναι υποθεση 5' απο την ωρα που ανοιγεις την κουτα.

Καλοταξιδη!!

Btw τσεκαρα το καταστημα που την πηρα £440 και τωρα παει τοσο:

Your order summary

Descriptions Amount

Ergohuman EH-HAL chair, , all black leather, polished base, headrest

Item price: £458.00

Quantity: 1

Item total £458.00

Tax (20.000% in United Kingdom); £91.60

Shipping and handling: loading£0.00

Total £549.60 GBP

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

στην αρχή είχα δοκιμάσει με 2ο άτομο - αλλά ήταν από μόνη της λίγο δύστροπη.

Στην επόμενη απόπειρα, είχα λίγο περισσότερο χρόνο και υπομονή, ενώ την είχα γυρίσει με το πλάι και στήριζα τη βάση σε ένα καναπέ για να έχω εύκολη πρόσβαση στις βίδες. Μεταξύ άλλων ξεβίδωσα λίγο τις προεγκατεστημένες βίδες που δένουν τη βάση, για να πάρει λίγο τζόγο.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι εξαιρετικές - τώρα είμαι λίγο περίεργος να δοκιμάσω και τη Nefil :).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.