Jump to content



Ηλεκτρονικο τσιγαρο thread


ison

Recommended Posts

καλα ρε παλληκάρια πόσα χρόνια καπνίζετε και ειναι τόσο δύσκολο να κόψετε το ρημαδοτσίγαρο και καταφεύγετε σε αμφίβολα υποκατάστατα

Τι σχέση έχει με το πόσα χρόνια καπνίζει κάποιος; Η ιστορία είναι απλή και πολυσυζητημένη. Κάποιοι έχουν την "δύναμη" να το κόψουν αμέσως, κάποιοι χρειάζονται αμφίβολα υποκατάστατα στο να το καταφέρουν. Υπάρχουν ακόμα και εκείνοι που δεν θέλουν να το κόψουν και κοιτάνε το άτμιζμα ως ποιο οικονομικό τρόπο να πάρουν την νικοτίνη τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει τέτοιο Γιώργο δυστυχώς...το μικρό μέγεθος = αδύναμη μπαταρία + μικρό tank

Εγώ περιμένω να χαλάσουν οι ατμοποιητές του Ego-T γιατί με έχει τρελάνει στις διαρροές!!!:rant

Θα το γυρίσω μάλλον σε ΝΕΟΣ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ Ovale eGO-C Pack(SILVER) με χειροποίητο υγρό.

(μεγάλο μείον το ηλεκτρονικό όταν μαστορεύεις...με βρώμικα χέρια θα το λερώσεις, γι' αυτό

και το τυλίγω με χαρτοπετσέτα.:p)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και το ηλεκτρονικό είναι πως θα σου κάτσει.

Το ξεκίνησα, δεν κάπνιζα για 1 μήνα περίπου. Σε κάποια φάση δυσκολεύτηκα να βρω τους ατμοποιητές που αγόραζα, έμεινα χωρίς ηλεκτρονικό 10 μέρες περίπου οπότε το ξαναγύρισα στο κλασικό τσιγάρο. Πλέον με το ξενέρωμα που έφαγα δεν ξέρω αν θα το προσπαθήσω πάλι.

Τις πρώτες μέρες με το ηλεκτρονικό έψαχνα συνέχεια το τασάκι...

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παλληκάρια πόσα χρόνια καπνίζετε και ειναι τόσο δύσκολο να κόψετε το ρημαδοτσίγαρο και καταφεύγετε σε αμφίβολα υποκατάστατα

ησουν καπνιστης και το λες αυτο ;

η μιλας οπως μιλανε ολοι οι μη καπνιστες ;

Link to comment
Share on other sites

To να κοψεις το τσιγάρο ειναι θεμα κινητρου. Αν δεν υπάρχει σοβάρος (υποκειμενικα ή αντικειμενικα) λογος, δεν το κοβεις. Εγω ειμαι 5+ χρονια ακαπνος και καπνιζα 3 πακετα την ημερα. Απλα βρηκα το καταλληλο κινητρο, πεταξα το τελευταιο πακετο, κλειδωθηκα 5 μερες μεσα στο σπιτι και τερμα. Ναι πρωτες 3-4 ημερες θες να ξεκοιλιασεις οποιον σου μιλαει, ναι ειναι δυσκολο, οποιος πει ειναι ευκολο, ειτε δεν καπνιζε ποτε συστηματικα είτε δεν καπνιζε καθολου.

Παντως απο προσωπικη εμπειρια, προς του καπνιστές λεω: κοψτε το. Θα ξαναθυμηθειτε μυρωδίες και γευσεις που μεχρι τωρα δεν...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε ΑΛΛΟ ένα θέμα καπνίσματος (ατμίσματος) κάνετε highjack και μιλάτε για κόψιμο. Ναι, το ξέρουμε, κάνει κακό, δεν είμαστε ανόητοι. Και το συνεχίζουμε με υποκατάστατα. Εν γνώσει μας όλα αυτά.

Γιατί να μη πάω και εγώ στο ποτά thread να αρχίσω για να λέω για συκώτια; Με το ίδιο φιλικό ύφος που λέτε και εσείς περι κοψίματος εδώ. Το πιστεύω ότι οι πιο πολλοί το λέτε για το καλό μας αλλά δε παύει να είναι offtopic.

Link to comment
Share on other sites

ησουν καπνιστης και το λες αυτο ;

η μιλας οπως μιλανε ολοι οι μη καπνιστες ;

ναι για πολλά χρόνια

[MENTION=4401]bezdim[/MENTION]

Καμμία προτροπή για κόψιμο δεν έκανα.Απλώς ερώτηση διατύπωσα γιατι είδα οτι ορισμένοι προσπαθούν να το κόψουν μέσω υποκατάστασης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τέσσερις μήνες χωρίς τσιγάρο σήμερα και μόνο ηλεκτρονικό πλέον.:)

Ήδη το έχω κατεβάσει το υγρό στα 3mg. νικοτίνης και πάμε για μηδέν σιγά-σιγά!:dance3:

Έκανα δύο τζούρες σήμερα δοκιμαστικά από κανονικό για να θυμηθώ τα παλιά, αλλά αηδίασα πραγματικά!

Απορώ τι έβαζα στο στόμα μου τόσα χρόνια....

Προσεχώς θα κάνω βιολογικό καθαρισμό στο αμάξι για να εξαφανίσω τις μυρωδιές του τσιγάρου, και δρομολογώ βάψιμο δωματίου!:)

edit: πήρα πέντε κιλά...:weep:

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

Τέσσερις μήνες χωρίς τσιγάρο σήμερα και μόνο ηλεκτρονικό πλέον.:)

Ήδη το έχω κατεβάσει το υγρό στα 3mg. νικοτίνης και πάμε για μηδέν σιγά-σιγά!:dance3:

Έκανα δύο τζούρες σήμερα δοκιμαστικά από κανονικό για να θυμηθώ τα παλιά, αλλά αηδίασα πραγματικά!

Απορώ τι έβαζα στο στόμα μου τόσα χρόνια....

Προσεχώς θα κάνω βιολογικό καθαρισμό στο αμάξι για να εξαφανίσω τις μυρωδιές του τσιγάρου, και δρομολογώ βάψιμο δωματίου!:)

edit: πήρα πέντε κιλά...:weep:

4 Μήνες με ηλεκτρονικό τσιγάρο, έχω πέσει στο 0 σε νικοτίνη και είμαι στα πρόθυρα να το κόψω εντελώς (υπολογίζω σε κανένα μήνα :p)

Ισχύει, πήγα να κάνω και εγώ τσιγάρο κανονικό και μόνο που δεν έκανα εμετό.

Υ.Γ. Έχασα 1 κιλό :p (σε αντίθεση με εσένα)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ηλεκτρονικό τσιγάρο e-lipse-f1*-*iPhone, ηλεκτρονικό τσιγάρο, κινητά τηλέφωνα, GPS, mp3 players, ψηφιακές μηχανές, ψηφιακές κορνίζες... USB-Eshop

αυτό λέει tpt? δεν το θέλω για να μου αντικαταστήσει το τσιγάρο. ούτος η άλλος είμαι casual καπνιστής (~1 πακέτο την μιάμιση βδομάδα)

το θέλω έτσι απίδι m άρεσε η γεύση και μου φέρνει σε φορητό ναργιλέ.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα χθες το Nobacco απο φαρμακειο με αμπουλα που εχει 11 mg νικοτινη με γευση καπνου.

Παντως σαν γευση δεν ειναι ασχημο και ειναι σαν να καπνιζεις αργιλε.

Για οσους καπνιζουν 1+ πακετο τη μερα συμφερει και οικονομικα να δοκιμασουνε,

τωρα αν καπνιζει καποιος 4-5 τσιγαρα τη μερα πιστευω πως μπορει να το κοψει και μαχαιρι.

Τεσπα ο καθε ανθρωπος αντιδραει διαφορετικα στα ερεθισματα , η και ο ιδιος ακομα αναλογα τη χρονικη/συναισθηματικη περιοδο.

Link to comment
Share on other sites

βασικά κολλάω πως σε ένα κατάστημα που άνοιξε στην γειτονιά μου, το ίδιο ακριβώς πράγμα το πουλάει 80+E, και σκέφτομαι, είναι τόσο κλέφτης η υπάρχει κάποιος λόγος πως έχει τέτοια διαφορα στην τιμή?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10229]dunkel_Stern[/MENTION] όλα made in china είναι

Προτεινόμενος συνδυασμός.

φορτιστής.

- http://zerobacco.gr/el/content/metaskhematistes-220v5v

- http://zerobacco.gr/el/content/usb-phortistes

μπαταρία η κλασσική ego-t. Σε 1100mah είσαι άρχοντας για 24ωρο

- http://zerobacco.gr/el/content/mpataria-ego-t

ατμοποιητής (atomizer) CE4, ότι άλλο έχει διαρροές και θα σου σπάει τα νεύρα, σώθηκα με δαύτους!

- CE4 ZEROMIZER | zerobacco.gr

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

ατμοποιητής (atomizer) CE4, ότι άλλο έχει διαρροές και θα σου σπάει τα νεύρα, σώθηκα με δαύτους!

- CE4 ZEROMIZER | zerobacco.gr

δεν μ αρέσει το design του :/ θέλω κάτι πιο στιλάτο και μικρό, ούτος η άλλος δεν πάει για να αντικαταστήσει το τσιγάρο και την πίπα, αλλα ως ένα extra πάνω σ αυτά.. κάπως ως φορητός ναργιλές ένα πράγμα

Link to comment
Share on other sites

δεν μ αρέσει το design του

οκ....αν σου τρέχει ξαφνικά υγρό στο χέρι/τσάντα/τσέπη κτλ. μην γκρινιάζεις μετά.

ψάξε εδώ Γενικά για τα ηλεκτρονικά τσιγάρα

btw τα 350mA μπαταρίας που δείχνει το link που έδωσες είναι τραγικά λίγα.

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

οκ....αν σου τρέχει ξαφνικά υγρό στο χέρι/τσάντα/τσέπη κτλ. μην γκρινιάζεις μετά.

ψάξε εδώ Γενικά για τα ηλεκτρονικά τσιγάρα

btw τα 350mA μπαταρίας που δείχνει το link που έδωσες είναι τραγικά λίγα.

να σε πω, οι μπαταρία που παράθεσες, έχει να διαλέξεις χωρητικότητα, "γιαφερουν" στο μέγεθος όσο ανεβαίνεις χωρητικότητα?

δηλαδή η 1300mAh είναι κτήνος σε μέγεθος σε σχέση με την 650mAh?

Link to comment
Share on other sites

να σε πω, οι μπαταρία που παράθεσες, έχει να διαλέξεις χωρητικότητα, "γιαφερουν" στο μέγεθος όσο ανεβαίνεις χωρητικότητα?

δηλαδή η 1300mAh είναι κτήνος σε μέγεθος σε σχέση με την 650mAh?

ναι, μεγαλώνουν σε μήκος

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=B1fcd8jLcl4&feature=colike]Joye eGo-T Battery Comparison - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10229]dunkel_Stern[/MENTION] όλα made in china είναι

Προτεινόμενος συνδυασμός.

φορτιστής.

- Μετασχηματιστής 220V/5V | zerobacco.gr

- USB Φορτιστής | zerobacco.gr

μπαταρία η κλασσική ego-t. Σε 1100mah είσαι άρχοντας για 24ωρο

- Μπαταρία EGO-T | zerobacco.gr

ατμοποιητής (atomizer) CE4, ότι άλλο έχει διαρροές και θα σου σπάει τα νεύρα, σώθηκα με δαύτους!

- CE4 ZEROMIZER | zerobacco.gr

αυτά + το υγρό είμαι πλήρως καλυμμένος? η θέλεις και tpt καπάκια βλακείες extra?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.