Jump to content


Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

πριν 8 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

:hmm::)

Χαχα! Είχαμε παίξει το Dreamfall και άρεσε στην κοπέλα μου, οπότε της είπα πως είναι must το πρώτο παιχνίδι. Η ίδια ξίνισε με τα παλιά γραφικά, αλλά της είπα πως με αυτά μεγάλωσα και μπλαμπλαμπλα, τελικά τα κατάφερε να προσαρμοστεί και αυτή και εγώ ? 

Link to comment
Share on other sites

Watchdogs 2.

Άλλα περίμενα (hacker - stealth), άλλα βρήκα (rambo). Χάλια και η οδήγηση. Το άντεξα 3-4 ώρες.

Για αυτό τον λόγο πρέπει να βγαίνουν demo, για να μην βρισκόμαστε προ εκπλήξεων. Και όχι, δεν είναι λύση τα playthroughs στο YT, καθένας παίζει όπως γουστάρει.

 

Space Hulk Deathwing EE.

Μέτρια γραφικά, ωραία η κίνηση του χαρακτήρα που σου δίνει την αίσθηση του όγκου-βάρους του. Κακά τα animations των companions. Δύσκολο ακόμα και στο medium.

Δυστυχώς δεν το προχώρησα πέρα από την 2 αποστολή, το autosave system δεν ήταν καλό και βαρέθηκα να παίζω ξανά και ξανά το ίδιο. Δεν έχω χρόνο και αντοχή πια.

Link to comment
Share on other sites

Destiny 2

 

Για κάποιο λόγο ενώ το έχω από την ημερομηνία κυκλοφορίας του και είχα μερικές ώρες στο παιχνίδι το είχα παρατήσει... πριν λίγο καιρό άρχησα πάλι να παίζω και μου άρεσε αρκετά για να πάρω και το expansion "Forsaken" και το απολαμβάνω... 

 

Δεν ξέρω και πολλά πράγματα και δεν έχω βρει καμία κοινότητα σαν το WoW για πληροφορίες και οδηγίες για τα πως και τι αλλά το παλεύω...

Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2019 at 12:36 ΜΜ, το μέλος Jargon έγραψε:

Αυτό το 1 είναι παλιό αλλά το story από την άλλη...Μπορεί να το βάλω στο Easy για την ιστορία και να βρω και κανένα texture pack και resolution 4K θα βελτιωθεί. Στο 2 που έχω βάλει όλα τα Graphics mods είναι πολύ καλό.

https://store.steampowered.com/app/20900/The_Witcher_Enhanced_Edition_Directors_Cut/

 

Σαν παιχνίδι ανώτερο του 2. Το story του δεν συγκρίνεται με το assasins of kings, και η διάρκειά του πιο χορταστική.

Αν το αποφασίσεις προτίμησε την παραπάνω έκδοση. Έχει γίνει ρετουσάρισμα στα γραφικά και έχει όλα τα dlc.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να το παίξω θα πάρω το Enhanced και θα ψάξω και για κανένα mod-pack με extra textures...

Το ωραίο με αυτά τα παλιά είναι ότι τα βάζεις όλα στο Ultra ανεβάζεις και στο τέρμα το AA και πάλι δεν χαμπαριάζει η GPU. Σίγουρα τα παίζεις στην καλύτερη δυνατή εκδοχή τους. Γενικά πάντα μου άρεσε να παίζω λίγο παλαιότερα παιχνίδια γι'αυτό το λόγο με όλα τα patches τους και τα γραφικά στο τέρμα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα Witcher παραδοσιακά βρίσκονται και στο GoG, καθότι DRM free. Αν ψάξεις το πρώτο, κοίτα και εκεί...

edit, για να μην κάνω μισές δουλειές:

https://www.gog.com/game/the_witcher

Προφανώς το ρίχνει και σε πολύ καλύτερη τιμή κατά καιρούς.

Έγινε επεξεργασία από minast
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα το dying light enchanted edition μιας και θα βγει και το 2 φέτος.

Το είχα τερματίσει πέρυσι απλά τώρα κάνω ένα πιο χαλαρό playthrough, κάνω όλα τα challenges τα side quests κοκ

 

Αν και τα παιχνίδια με ζόμπι δεν με συγκινούν το συγκεκριμένο καταφέρνει και ξεχωρίζει, και οι developers σίγουρα αξίζουν ένα μεγάλο μπράβο μιας και έβγαλαν αρκετό content μετά την κυκλοφορία του παιχνιδιού.

 

Πήρα και το shadow of war gold definitive edition, ίσως ασχοληθώ μαζί του μετά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τερματισα το shadow of the tomb raider  και μπραβο τους . Μου αρεσε και σαν πλοκη και σαν Gameplay  , απο αποψη γραφικων ειμουν στα high με την 380 παντα κοντα στα 40fps αλλα με το vsync δεν ενοιωσα ποτε σπασιματα και ολο το πραμα ηταν πολυ ομαλο . Πρεπει να χω γυρο στις 30 ωρες παιχνιδι και 90% ολοκληρωση αλλα σιγα μη κατσω να κανω τα εξτραδακια . 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παίδες παίζω το δωρεάν War Thunder και πραγματικά οι Ρώσοι έγραψαν ιστορία. Στην αρχή μόνο Αεροπλάνα, τώρα και Τανκς και σε λίγο και Πλοία εναντίων πλοίων. Και ναι, μπορείς ν΄αγοράσεις εκτός απ΄τις βλακείες γραφήματα κλπ, χρυσό αλλά και πάλι ποτέ δε νιώθεις πως υστερείς αν δεν πληρώσεις. Το κατάφεραν καλά το σύστημα. 

 

Έχω και το σύνδεσμό μου ώστε αν κάποιος μπει με αυτό, θα πάρω το ελάχιστο χρυσό ( 50G ) ώστε να το ξοδέψω σε έναν απ΄τους πιλότους με το αεροπλάνο του. Π.χ., αν έχεις βομβαρδιστικό, αναβαθμίζεις τις άμυνες, το πόσο γρήγορα ζεστένεται η μηχανή κλπ. Ορίστε ο σύνδεσμός και θα σας είμαι υπόχρεως αν κάνετετε εγγραφή μέσω αυτού. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. Εξάλλου το παιχνίδι καρα αξίζει. 

 

http://warthunder.com/en/registration?r=userinvite_3644153

 

Επίσης έχω και την τελευταία έκδοση του Dragon Age Inquisition αλλά δε μου φαίνεται τόσο ενδιαφέρον όσο το πρώτο και δεύτερο. Μάλλον επειδή μεγάλωσα. Και η GTX 1060 μου το παίζει ακλόνητα στα 75FPS με Ultra Settings εκτός το βλακώδες SSAO. Πάντα το απενεργοποιούσα. Μόνο το ΗΒΑΟ+ άρχισα να κρατάω. 

Έγινε επεξεργασία από NikMark
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ψηνεστε καντε ενα register , ισως να εχει ενδιαφερον . 

https://www.eveonline.com/article/pny7eb/introducing-a-new-tech-demo-eve-aether-wars

 

Μεταφερουν το παιχνιδι για 64bit + DX12 σε καινουργια μηχανη και θελουν να δουν πως μπορει να ανταπεξελθει με παρα πολλους παιχτες ταυτοχρονα χωρις να αρχισει να επιβραδυνει . 

Λενε ο στοχος ειναι 10.000 κοσμος , σε σχεση με το ρεκορ των 6.100 που εγινε τον ιανουαριο . 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος def έγραψε:

Fsx..... Αγανάκτηση με 2080 ti και 2990Χ όλα τέρμα φουλ και κάνει σπασίματα...Αναρωτιέμαι θα βγει κάρτα που να μην κολλάει........ 

 

Τον πηρες πρωτου δεις το συγκριτικο του ζαχου ..... 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου παίζω flightsim από το 1995...επενδυσα σε καρτες πολλά χρήματα και σε ένα μήνα έρχεται το simulator Flight home. Απλά το παιχνίδι είναι γραμμένο έτσι ώστε οποία κάρτα και να έχεις την καθηλώνει.. Μιλάω πάντα για ρυθμίσεις όλα στο φουλ. 

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος def έγραψε:

Φίλε μου παίζω flightsim από το 1995...επενδυσα σε καρτες πολλά χρήματα και σε ένα μήνα έρχεται το simulator Flight home. Απλά το παιχνίδι είναι γραμμένο έτσι ώστε οποία κάρτα και να έχεις την καθηλώνει.. Μιλάω πάντα για ρυθμίσεις όλα στο φουλ. 

 

Εδω ομως  σου δειχνει μια διαφορα χοντρικα 30% , οσο βαρβατο να ειναι και να γονατιζει , ειναι υπολογισιμο το ποσοστο αυτο . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kpetros said:

 

Εδω ομως  σου δειχνει μια διαφορα χοντρικα 30% , οσο βαρβατο να ειναι και να γονατιζει , ειναι υπολογισιμο το ποσοστο αυτο . 

Είναι τόσο multi-threaded το simulator ώστε να αξιοποιεί είτε τον 2990X είτε τον 9980XE;

Μπορεί να ήταν καλύτερα με λιγότερους πυρήνες και μεγαλύτερα ρολόγια. Άσε που βάσει της περιγραφής φαίνεται να ζορίζεται η κάρτα και όχι ο επεξεργαστής...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.