Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

πρέπει να ειναι πολύ καλό.

Εγώ τελειωσα το Knack.

Ειναι ευκολα το καλυτερο πλατφορμερ της δεκαετιας. Ηταν αρκετα ψηλα το Rayman αλλα ηταν και 2D. Το Knack δεν ειναι με τιποτα για 5ρια. Για ακομα μια φορα μου δοθηκε να καταλαβω πως τα reviews τα κανουν κομπλεξικοι και πληρωμενοι, οπως επισης πως οι gamers γενικα μασανε κουτοχορτο. Ο,τι βαθμους βλεπουν αριστερα και δεξια, τους ενστερνιζονται και τους αποδεχονται ακριτα.

Αδιαφορο μα υπαρκτο σεναριο , ΑΨΟΓΟ platformer ομως ... Με πολλα ψωμια μεχρι το platinum. ευκολα 2-3 playthroughs ακομα.

Μονο για playstation βγαινει αυτό ε? Κριμα και φαίνεται ωραίο..

Το Guacamelee είναι καταπληκτικό, αν και εχω παιξει λίγο.

Έκανα ομως και giveaway, δες στο αλλο θέμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να ειναι πολύ καλό.

Εγώ τελειωσα το Knack.

Ειναι ευκολα το καλυτερο πλατφορμερ της δεκαετιας. Ηταν αρκετα ψηλα το Rayman αλλα ηταν και 2D. Το Knack δεν ειναι με τιποτα για 5ρια. Για ακομα μια φορα μου δοθηκε να καταλαβω πως τα reviews τα κανουν κομπλεξικοι και πληρωμενοι, οπως επισης πως οι gamers γενικα μασανε κουτοχορτο. Ο,τι βαθμους βλεπουν αριστερα και δεξια, τους ενστερνιζονται και τους αποδεχονται ακριτα.

Αδιαφορο μα υπαρκτο σεναριο , ΑΨΟΓΟ platformer ομως ... Με πολλα ψωμια μεχρι το platinum. ευκολα 2-3 playthroughs ακομα.

Μάλλον ΔΕΝ έχεις παίξει αυτό, εάν το είχες παίξει θα έδινες 5άρι στο Κnack και αυτό με το ζόρι:

Super Mario 3D World Review - IGN

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=qUFhJ1V50gs]Super Mario 3D World Wii U - (1080p) Co-Op Part 1 - World 1 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ΔΕΝ έχεις παίξει αυτό, εάν το είχες παίξει θα έδινες 5άρι στο Κnack και αυτό με το ζόρι:

Super Mario 3D World Review - IGN

Τα Μαριο τα σιχαθηκα...Περα απο τα Μαριο δεν εχουμε αλλα Platformers που να το ξεπερνανε..

Γνωμες ειναι αυτες...Κατα την δικη μου γνωμη το Knack κανει ωραιο demonstration της δυναμης της κονσολας...Μ αρεσε το feeling απο το ηχειακι οταν μαζευα τα relics, μου εκανε εντυπωση το Art Design οπου ο Cerny εδωσε ρεστα (ειναι σα να παιζεις ταινια της Pixar/Dreamworks και δεν ξερεις ποτε ειναι cut-scene και ποτε παιζεις), και τεχνικα τα particle effects των relics μου εδειξαν οτι εχω next gen κονσολα στα χερια του φίλου μου :hehe:

Για μενα το Knack ειναι το καλυτερο platformer που εχω παιξει τα τελευταια 10 χρονια, μαζι με Rayman και Rachet n' Clank...τα οποια βαζω εξισου χαμηλοτερα.

*Εξαιρουνται indies τυπου Limbo...

Αν του ριχνει κατι την βαθμολογια ισως να ειναι το ριχο story του. Ειναι λιγο προβλεψιμο και η ταυτιση με οποιονδηποτε χαρακτηρα δεν προβλεπεται... Το humor ειναι λιγο cheesy. Αλλα δε γ@μιεται...Και το Mario εχει lame background story αλλα το εχουν λατρεψει γεννιες και γεννιες...

Ραντεβού για την κορυφη στο επόμενο crash.

Link to comment
Share on other sites

Τα Μαριο τα σιχαθηκα...Περα απο τα Μαριο δεν εχουμε αλλα Platformers που να το ξεπερνανε..

Γνωμες ειναι αυτες...Κατα την δικη μου γνωμη το Knack κανει ωραιο demonstration της δυναμης της κονσολας...Μ αρεσε το feeling απο το ηχειακι οταν μαζευα τα relics, μου εκανε εντυπωση το Art Design οπου ο Cerny εδωσε ρεστα (ειναι σα να παιζεις ταινια της Pixar/Dreamworks και δεν ξερεις ποτε ειναι cut-scene και ποτε παιζεις), και τεχνικα τα particle effects των relics μου εδειξαν οτι εχω next gen κονσολα στα χερια του φίλου μου :hehe:

Για μενα το Knack ειναι το καλυτερο platformer που εχω παιξει τα τελευταια 10 χρονια, μαζι με Rayman και Rachet n' Clank...τα οποια βαζω εξισου χαμηλοτερα.

*Εξαιρουνται indies τυπου Limbo...

Αν του ριχνει κατι την βαθμολογια ισως να ειναι το ριχο story του. Ειναι λιγο προβλεψιμο και η ταυτιση με οποιονδηποτε χαρακτηρα δεν προβλεπεται... Το humor ειναι λιγο cheesy. Αλλα δε γ@μιεται...Και το Mario εχει lame background story αλλα το εχουν λατρεψει γεννιες και γεννιες...

Ραντεβού για την κορυφη στο επόμενο crash.

Εμένα μου φάνηκε εντελώς ρηχό και επαναλαμβανόμενο το gameplay, τα γραφικά meh και καθόλου "next gen" ( έλεος με τον marketing όρο που τον κάναμε πιπίλα ρε παιδιά, έλεος) ,σε πολλά lvls το framerate ήταν απαράδεκτο, τα checkpoints επιεικώς άθλια τοποθετημένα, οι εχθροί ίδιοι συνέχεια και το platforming στοιχείο κάτω του μετρίου χωρίς challenges και exploration

Ευτυχώς το παράτησα μετά από 5 ώρες και ασχολήθηκε με το Super Mario και βρήκα την υγειά μου.

Το καλό της υπόθεσης είναι ότι δεν θα βγει συνέχεια του Knack.

Πίστεψε με, πιάσε στα χέρια σου ένα Super Mario 3d Word και θα μείνεις άφωνος.

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Επαιζα fifa14 sto pc μονος μου.

Ψιλοαπογοητεύτηκα να πω την αληθεια.

Βαζω τελευταιο επιπεδο legendary παιζω μερικα ματσακια,δεν ακουμπας μπαλα για κανενα λογο ,σε κλεβει κανονικα το παιχνιδακι.

Κατεβαζω ενα επιπεδο τα ιδια.

Κατεβαζω και αλλο και φτανω στο professional.Eδω παιζεις μπαλα αλλα γκολ μπαινει τραγικα δυσκολα.Ολα τα ματς ελήγαν κατι 0-0 1-1.

Κατεβαινω στο semi-pro και γινεται ψιλοκαθυστερημενη η AI...πολυ δυσκολο να χασεις.

Συνεπως το single τρωει τρελο ακυρο.

Αλλα και με τον κολητο μου που παιζουμε που ειναι καπως αμπαλος ξενερωνω.Εχω κατοχη πυροβολαω το τερμα του ολη την ωρα αλλα το τοπι αρνείται πεισματικα να μπει,ειτε τα δοκαρια ειτε ο supergoalkeeper θα το σταματησουν.Σεντρες και παραληλλες μπαλιες απο τις πτερυγες ειναι καταδικασμενες.Πολυ μικρα ποσοστα επιτυχιας.

ΚΑι εκει που τρελαίνομαι ειναι οταν παιρνει την μπαλα ο αλλος τραβαει τυφλα μια ψηλή προωθημενη

και βγαζει αμαρκαριστο παιχτη επειδη η ομαδα μου εχει ανεβει παρα πολυ στο γηπεδο επειδη εχω κατοχη:suicide:

Δεν ξερω στο περσινο μου εβγαιναν πολυ καλυτερα τα ματσακια.Εδω οτι γκολ βαζω απο σποντες και λαθη θα ειναι και οχι απο ωραια και οργανωμένη επιθεση.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10521]jesus[/MENTION] και εγω ξενερωνα να παιζω εναντιον με ενα φιλαρακι. Αλλα απο τοτε που ξεκινησαμε career στην ιδια ομαδα απολαμβανουμε πολυ περισσοτερο το παιχνιδι.

Και σε ολα τα αλλα που αναφερεις περι ai και δυσκολιων με βρισκεις συμφωνο

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα το Brothers - A Tale of Two Sons Save 70% on Brothers - A Tale of Two Sons on Steam, φανταστικο στορυ, must για οσους τους αρεσουν τα adventure.

χρειαζεται ομως οποσωδηποτε μοχλο με 2 αναλογικα καθως ελεγχεις συγρονως και τους 2 χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

Επαιζα fifa14 sto pc μονος μου.

Ψιλοαπογοητεύτηκα να πω την αληθεια.

Βαζω τελευταιο επιπεδο legendary παιζω μερικα ματσακια,δεν ακουμπας μπαλα για κανενα λογο ,σε κλεβει κανονικα το παιχνιδακι.

Κατεβαζω ενα επιπεδο τα ιδια.

Κατεβαζω και αλλο και φτανω στο professional.Eδω παιζεις μπαλα αλλα γκολ μπαινει τραγικα δυσκολα.Ολα τα ματς ελήγαν κατι 0-0 1-1.

Κατεβαινω στο semi-pro και γινεται ψιλοκαθυστερημενη η AI...πολυ δυσκολο να χασεις.

Συνεπως το single τρωει τρελο ακυρο.

Αλλα και με τον κολητο μου που παιζουμε που ειναι καπως αμπαλος ξενερωνω.Εχω κατοχη πυροβολαω το τερμα του ολη την ωρα αλλα το τοπι αρνείται πεισματικα να μπει,ειτε τα δοκαρια ειτε ο supergoalkeeper θα το σταματησουν.Σεντρες και παραληλλες μπαλιες απο τις πτερυγες ειναι καταδικασμενες.Πολυ μικρα ποσοστα επιτυχιας.

ΚΑι εκει που τρελαίνομαι ειναι οταν παιρνει την μπαλα ο αλλος τραβαει τυφλα μια ψηλή προωθημενη

και βγαζει αμαρκαριστο παιχτη επειδη η ομαδα μου εχει ανεβει παρα πολυ στο γηπεδο επειδη εχω κατοχη:suicide:

Δεν ξερω στο περσινο μου εβγαιναν πολυ καλυτερα τα ματσακια.Εδω οτι γκολ βαζω απο σποντες και λαθη θα ειναι και οχι απο ωραια και οργανωμένη επιθεση.

Στο single player, παίζεις Professional επίπεδο. Εκτός αν θες να νιώσεις πραγματική εμπειρία δυσκολίας, οπότε πάρε μια μεσαία ομάδα π.χ Everton και παίξε Premierleague στο World Class. Legendary ούτε για αστείο.

Όταν θα παίζεις multiplayer, βάζε επίπεδο Legendary στις προσωρινές ρυθμίσεις για να είναι οι τερματοφύλακες λίγο νίντζα.

Ξεκινησα το Brothers - A Tale of Two Sons Save 70% on Brothers - A Tale of Two Sons on Steam, φανταστικο στορυ, must για οσους τους αρεσουν τα adventure.

χρειαζεται ομως οποσωδηποτε μοχλο με 2 αναλογικα καθως ελεγχεις συγρονως και τους 2 χαρακτηρες.

Φαίνεται πολύ καλό και ατμοσφαιρικό με τοπία,μουσική κτλπ! Ψήθηκα να το πάρω!

Link to comment
Share on other sites

οντως φανταστικο-συγκινιτικο, ειναι μικρο δυστυχως.

Ασε που οταν το τερματήσεις πιστεύω θα μπορείς να παίξεις βιολί με το δεξί σου χέρι, αρμόνιο με το αριστερό, και να γράφεις με τη γλώσσα. :sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλό και ατμοσφαιρικό με τοπία,μουσική κτλπ! Ψήθηκα να το πάρω!

Ειναι πολυ καλο, τα τοπια μολις τα ειδα μου θυμισαν bioshock infinite, ειδικα στη παλετα χρωματων, μαλλον λογω οτι και αυτο ειναι σε unreal engine και η μουσικη ειναι παρα πολυ καλη.

το μονο μειον που μπορει να βρει καποιος ειναι οτι η γλωσσα των χαρακτηρων (npc αλλα και cinematics) ειναι μια εντελως φτιαχτη γλωσσα και φυσικα δεν υπαρχουν υποτιτλοι, ομως απο τις κινησεις και τα συναισθηματα που βγαζει η φτιαχτη γλωσσα ειναι αρκετα για να καταλαβεις τι λενε....

Link to comment
Share on other sites

οντως φανταστικο-συγκινιτικο, ειναι μικρο δυστυχως.

Ασε που οταν το τερματήσεις πιστεύω θα μπορείς να παίξεις βιολί με το δεξί σου χέρι, αρμόνιο με το αριστερό, και να γράφεις με τη γλώσσα. :sarcastic:

τη ψιλιαστικα οτι θα ειναι μικρο γιαυτο ειπα να μη το λιωσω, να το παω λαου λαου :p

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το Lord of the Rings War in the North.

Μου άρεσε το σενάριο που δεν ήταν της ταινίας αλλά εκτυλίσσοταν παράλληλα με αυτή, η χρησιμοποίηση χαρακτήρων της μυθολογίας καθώς και η επικότητα που είχε η ιστορία αυτή.

Πολύ άσχημα γραφικά, κάκιστος χειρισμός, ελάχιστα skill, αδύναμα στοιχεία rpg και αδιάφοροι χαρακτήρες με κακό voice-over το καταβαραθρώνουν.

Αν το βρείτε σε κανένα bundle, χτυπήστε το.

Ξεκίνησα Expeditions Conquistadores αλλά δεν το βλέπω με καλό μάτι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.