Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

Brothers - A Tale of Two Sons, υπέροχο παιχνίδι. Δυστυχώς υπερβολικά μικρό, 2 ώρες και κάτι για να τελειώσει.

Δες και papo & yo.

Τρελάθηκα με το θέμα του. Είναι αυτοβιογραφικό του developer. Αλκοολικός πατέρας με τη σχέση του με το γιο του που μεταφράζεται σε ένα τέρας που κυνηγάει τον πρωταγωνιστή. Πολύ προχώ μιλάμε. Πέρα απ' αυτό, έχει όμορφα παζλάκια. Απλά μου έχει μείνει πολύ για το emotional impact. Όπως και το Brothers και το Unfinished Swan και το Journey. Αυτού του είδους τα παιχνίδια θεωρώ ότι πετυχαίνουν πολλά με την ατμόσφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ένα topic για να ψηφίσουμε το PC GOTY 2013. Πείτε κανά game για να συμπληρωθεί η δεκάδα.

Battlefield 4

Bioshock Infinite

Brothers: A Tale of Two Sons

Dota 2

Europa Univerrsalis IV

Gone Home

Tomb Raider

Assasin's Creed IV: Black Flag

Pathe of Exile

Metro: Last Light

Saints Row IV (?)

Football Manager 2014

The Stanley Parable

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ένα topic για να ψηφίσουμε το GOTY 2013. Πείτε κανά game για να συμπληρωθεί η δεκάδα.

Battlefield 4

Bioshock Infinite

Dota 2

Europa Univerrsalis IV

Gone Home

Tomb Raider

Assasin's Creed IV: Black Flag

Pathe of Exile

Πολύς κόσμος εκθειάζει το Brothers - A tale of two sons. Κατά τα άλλα, αν δε μιλάμε μόνο για PC και το Last of Us ήταν καλούτσικο. Όλως τυχαίως είναι τα δύο παιχνίδια που πρόλαβα να τελειώσω εδώ και πολύυυυ καιρό :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύς κόσμος εκθειάζει το Brothers - A tale of two sons. Κατά τα άλλα, αν δε μιλάμε μόνο για PC και το Last of Us ήταν καλούτσικο. Όλως τυχαίως είναι τα δύο παιχνίδια που πρόλαβα να τελειώσω εδώ και πολύυυυ καιρό :)

PC μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ένα topic για να ψηφίσουμε το PC GOTY 2013. Πείτε κανά game για να συμπληρωθεί η δεκάδα.

Battlefield 4

Bioshock Infinite

Brothers: A Tale of Two Sons

Dota 2

Europa Univerrsalis IV

Gone Home

Tomb Raider

Assasin's Creed IV: Black Flag

Pathe of Exile

Metro: Last Light

Cookie Clicker.:jester:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ένα topic για να ψηφίσουμε το PC GOTY 2013. Πείτε κανά game για να συμπληρωθεί η δεκάδα.

Battlefield 4

Bioshock Infinite

Brothers: A Tale of Two Sons

Dota 2

Europa Univerrsalis IV

Gone Home

Tomb Raider

Assasin's Creed IV: Black Flag

Pathe of Exile

Metro: Last Light

αφού θες να κάνεις γιατί δεν έκανες και συχνάζουνε και γάτες? :p

Link to comment
Share on other sites

Borderlands 2?

Rome total war 2? :jester:

To Borderlands είναι παιχνίδι του 2012, το RTW2 είναι πατάτα.

αφού θες να κάνεις γιατί δεν έκανες και συχνάζουνε και γάτες? :p

Θα κάνω ρε. Απλά θέλω να μου πείτε κανά game που μπορεί να έχω ξεχάσει και αξίζει να μπει στη λίστα.

πχ είχα ξεχάσει το metro

Link to comment
Share on other sites

Δες και papo & yo.

Τρελάθηκα με το θέμα του. Είναι αυτοβιογραφικό του developer. Αλκοολικός πατέρας με τη σχέση του με το γιο του που μεταφράζεται σε ένα τέρας που κυνηγάει τον πρωταγωνιστή. Πολύ προχώ μιλάμε. Πέρα απ' αυτό, έχει όμορφα παζλάκια. Απλά μου έχει μείνει πολύ για το emotional impact. Όπως και το Brothers και το Unfinished Swan και το Journey. Αυτού του είδους τα παιχνίδια θεωρώ ότι πετυχαίνουν πολλά με την ατμόσφαιρα.

Το τελείωσα αυτό αλλά κάθε φορά που έστελνα το ρομποτακι να κάνει

κάτι σκεφτόμουν αυτό

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=248gRYPdtYw]loula porta - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Black Flag να δω μπας και έχει αλλάξει κάτι από τότενες.

Αμ δε...Η μεγαλύτερη και πιο πολυβραβευμένη(ο κονσολάς που κρύβουμε όλοι μέσα μας ????? ) φόλα όλων των εποχών, επιστρέφει πιο φαντασμαγορική και πιο ανούσια από ποτέ. Σαν τις τουρκικές υπερπαραγωγές που είναι γεμάτες γκλαμουριά και εφέ και από ουσία μηδέν.

Μιλάμε για το παιχνίδι που καταφέρνει το ασύλληπτο. Να μην είναι καν παιχνίδι, αλλά περισσότερο μια "ξεκούρδιστη" διαδραστική εμπειρία. Μιλάμε επίσης για ένα πρωτοποριακό κοινωνικό έργο. Ίσως το πρώτο game στην ιστορία που τερματίζεται από τετραπληγικούς.

Που να πρωτοσταθεί κανείς; Στο να βλέπεις μια πειρατική φιγούρα να γενοκτονεί πληθυσμούς πατώντας δύο πλήκτρα όλα κι όλα; Στο ότι κάνεις παρκούρ όλη την πόλη κρατώντας το shift πατημένο με το ένα χέρι και πίνοντας καφέ με το άλλο; Στο άθλιο AI, που καθαρίζεις το μισό πλοίο και το άλλο μισό αγναντεύει το πέλαγος; Στα wannabe stealth mechanics; Μόνο τον Φώσκολο σε επίπεδο σεναρίου μπορεί να ανταγωνιστεί και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα το Brothers: A tale of two sons.

Καταπληκτικο αλλά πολύ μικρό.

Ο παραλληλος χειρισμος των 2 χαρακτηρων μπερδευει στην αρχη, αλλα το συνηθίζεις.

Παλευω ακομα το Guacamelee!, μου εμεινε το τελευταιο boss και δυσκολευομαι.. :p

Δοκιμασα και co-op, Ο 2ος παικτης μπορει να μπει/βγει όποτε θελει.

Οι μαχες είναι πιο ευκολες, αλλα γενικα δεν θα ελεγα οτι γίνεται πιο ευκολο όλο το παιχνιδι.

Απλά έχει την πλακα του να παιζεις με φίλο/παρεα/whatever.

Antichamber μου καιει το μυαλό, δεν μπορω να βρω το 4ο όπλο με τπτ. :wall:

Επιασα και το BITTRIP Runner 2, πλακα έχει. Παιζει να γινεται πολυ δυσκολο και να θελει τρελο timing αργότερα.

Επαιξα σε φιλο Rayman Origins (co-op). Ωραιο παιχνιδάκι, αρκετα μεγάλο και chalenging.

Το co-op πολυ καλό, και εδώ ο 2ος (και 3ος/4ος, αλλα δεν ειχαμε χειρηστήρια) παικτης μπορει να μπει/βγει όποτε θέλει.

Έπαιξε κανεις το Legends?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.