Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

Για να μην ανοιγω καινουριο θεμα, υπαρχει καμια λιστα με ολα τα fps multiplayer παιχνιδια?.  Ψαχνω καποιο παιχνιδι σαν τα Bf2142-BC2-BF3-BF4.  Αλλα οχι WW2 ή λειζερ οπλα και εξωγηινους.

Παιζω μονο BF4 απο την πρωτη μερα και ψαχνω αν υπαρχει παιχνιδι που να μου αρεσει πιο πολυ. Στο Bf4 δεν μου αρεσει οτι: α) δεν υπαρχει ισορροπια στις κλασεις ,οι assault θεριζουν , β) οτι μπορουμε να τρεχουμε-πηδαμε και ακαριαια εχουμε χαμηλο spread, γ) λοιπουν οι αυτοματες καραμπινες, δ) το quick scope στους sniper δεν χρειαζεται(too arcade), ε) τα pick-up weapons θα επρεπε να τα ειχαν οι squad leaders, ζ) λειπει >50%body armor κ.α. Υπαρχει τετοιο παιχνιδι?

Link to comment
Share on other sites

@xriantw  Σαν τα BF δεν θα βρεις παιχνιδια δεν ξερω αν εχεις παιξει το Ηardline ετσι για αλλαγη η για διαλειμμα απο το 4.

Αν μπορεις να παιξεις με μικροτερους αριθμους παικτων προτεινω America's Army: Proving Grounds, Dirty Bomb, Ironsight

 

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, xriantw said:

Για να μην ανοιγω καινουριο θεμα, υπαρχει καμια λιστα με ολα τα fps multiplayer παιχνιδια?.  Ψαχνω καποιο παιχνιδι σαν τα Bf2142-BC2-BF3-BF4.  Αλλα οχι WW2 ή λειζερ οπλα και εξωγηινους.

Παιζω μονο BF4 απο την πρωτη μερα και ψαχνω αν υπαρχει παιχνιδι που να μου αρεσει πιο πολυ. Στο Bf4 δεν μου αρεσει οτι: α) δεν υπαρχει ισορροπια στις κλασεις ,οι assault θεριζουν , β) οτι μπορουμε να τρεχουμε-πηδαμε και ακαριαια εχουμε χαμηλο spread, γ) λοιπουν οι αυτοματες καραμπινες, δ) το quick scope στους sniper δεν χρειαζεται(too arcade), ε) τα pick-up weapons θα επρεπε να τα ειχαν οι squad leaders, ζ) λειπει >50%body armor κ.α. Υπαρχει τετοιο παιχνιδι?

 

Δοκίμασες BF1??

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το Hard West. Δεν με κέρδισε αν και φανατικός του XCOM. Κάτι η κατακερματιμένη ιστορία, οι χαρακτήρες που έρχονταν και έφευγαν, τα χωρίς φαντασία όπλα, δεν με τράβηξε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πριν 3 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

 

Ως παθών: Backup τα σωσμένα, ΣΥΝΕΧΕΙΑ. Μετά από crash, κακό κλείσιμο, διακοπή ρεύματος, ... χάνεις όλο το παιχνίδι σου.

 

αυτό έπαθα κι εγώ και δεν το ξαναξεκίνησα :wall:

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

 

Ως παθών: Backup τα σωσμένα, ΣΥΝΕΧΕΙΑ. Μετά από crash, κακό κλείσιμο, διακοπή ρεύματος, ... χάνεις όλο το παιχνίδι σου.

 

 

Φχαριστώ φίλος,έχω 3 ώρες gameplay.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, kuza said:

τελειωσε και το dying light απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχω παιξει.Ξερεις κανεις αλλο παρομοιο και τοσο καλο?


Πόσο δίκιο έχεις και πόσο πολύ συμφωνώ! Το θεωρώ πραγματικά μοναδικό game σαν εμπειρία! Πολύ καλό story, πολύ καλό gameplay και συνδυάζει και  4 άτομα coop. Ειλικρινά δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο και ψάχνω και εγώ τέτοιου είδους games (ειδικότερα με ενδιαφέρει το coop story/campaign). Ένα που έχω βρει αλλά δεν έχω παίξει  ακόμα είναι το Homefront: The Revolution. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος devaggos έγραψε:


Πόσο δίκιο έχεις και πόσο πολύ συμφωνώ! Το θεωρώ πραγματικά μοναδικό game σαν εμπειρία! Πολύ καλό story, πολύ καλό gameplay και συνδυάζει και  4 άτομα coop. Ειλικρινά δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο και ψάχνω και εγώ τέτοιου είδους games (ειδικότερα με ενδιαφέρει το coop story/campaign). Ένα που έχω βρει αλλά δεν έχω παίξει  ακόμα είναι το Homefront: The Revolution. 

 

με το the following τι παιζει?το εχεις παιξει?

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το Deponia Doomsday. Μου άφησε ανάμεικτες εντυπώσεις. Λιγότερο χιούμορ, ακαταλαβίστικο σενάριο, QTE, χρονικά puzzle και πολλές επαναλήψεις. Ίσως έπρεπε να σταματήσουν στην τριλογία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τέλος το Resident Evil 7 Biohazard. Παιχνιδάρα. Τρόμος, αηδία, ανατριχίλα. 10 ώρες τρόμου, είχε τα πάντα. Έκανα τακτικά διαλείματα για να ηρεμίσω. Ωραίο σενάριο (δεν έχω επαφή με τη σειρά για να κρίνω πόσο πιστό είναι), σωστά save points, θα ήθελα όμως περισσότερο lore σχετικά με τους χαρακτήρες.

Αξίζει με τα χίλια!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.