Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

Δεν νομίζω ότι είναι single player μόνο αλλά μπορείς και solo θαρρώ.. Έχει και events με άλλους παίκτες όσο προχωράς, αν θέλεις. 

Θα ήταν καλό αν είχε κάνα pvp map χωρίς πληρωμή (δεν έχει κάτι τέτοιο από όσο διέκρινα )

Link to comment
Share on other sites

On 11/19/2018 at 6:46 PM, tommybertsen said:

Δεν νομίζω ότι είναι single player μόνο αλλά μπορείς και solo θαρρώ.. Έχει και events με άλλους παίκτες όσο προχωράς, αν θέλεις. 

Θα ήταν καλό αν είχε κάνα pvp map χωρίς πληρωμή (δεν έχει κάτι τέτοιο από όσο διέκρινα )

 

Μπορείς να το παίξεις 100% μόνος σου όλο το campaign και το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όσους το έκαναν claim και δεν έχουν ασχοληθεί μαζί του.

Ειναι 10 ώρες απολαυστικού gameplay, μόνο και μόνο η εισαγωγή του αξίζει σαν tech demo για τα γραφικά και τον κόσμο που έχουν δημιουργήσει.

Υπάρχει και pvp κανονικά εκτός από pve.

 

Σε άλλα νέα τελείωσα με το shadow of the tomb raider και είμαι μεταξύ sunset overdrive, yakuza 0 και monster hunter world.

edit: και το diablo 3 battle chest έπεσε στα 15€ ?

Έγινε επεξεργασία από rip_noob
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καθώς η ενασχόλησή μου με το bf1 ολοκληρώνεται σιγά-σιγά, λέω να ξαναπιάσω το AC Syndicate. Αγγαρεία αλλά πρέπει να μπαίνω στο κλίμα ενόψει origins και odyssey.

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Καθώς η ενασχόλησή μου με το bf1 ολοκληρώνεται σιγά-σιγά, λέω να ξαναπιάσω το AC Syndicate. Αγγαρεία αλλά πρέπει να μπαίνω στο κλίμα ενόψει origins και odyssey.

Καμία σχέση το syndicate, σε κανένα κλίμα δεν θα μπεις ? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Καμία σχέση το syndicate, σε κανένα κλίμα δεν θα μπεις ? 

Το γενικότερο κλίμα της σειράς εννοώ, ρε συ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τέλος το Assassins Creed 4 Black Flag. Μου πήρε καμιά 50αριά ώρες, 96% completion και δεν είχα λόγω να παλέψω για 100% αφού άλλα achievements ήταν buggαρισμενα, και άλλα multiplayer. Α, έφτασα και στους 899 πιο πλούσιους πειρατές! ?

Απολαυστικές ναυμαχίες, ξενέρα τα "stealth" κομμάτια, αχρίαστα τα Abstergo που ευτυχώς ήταν λιγότερα από τα προηγούμενα της σειράς.

Το σενάριο αχταρμάς, τα γραφικά όμως στέκονται πανάξια ακόμα και σήμερα, σε αντίθεση με το Dragon Age Inquisition που και πιο καινούργιο ήταν.

 

Έλεγα να συνεχίσω με Dragon Age 2, αλλά τα dlc του είναι φαρμάκι ακόμα και τώρα.

Πάμε για Shadow Warrior...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γενικά δεν έχω χρόνο για να παίξω αλλά μου αρέσει και όποτε μπορώ το κάνω. Τους τελευταίους 6 μήνες τελειώσα το Rise of The Tomb Raider κι έχω αρχίσει το Bioshock Trilogy Super-Duper Edition αλλά το έβαλα στο Hard και έχω κολλήσει στον πρώτο Big Daddy ενώ νομίζω ότι έχω κάνει και βλάκεία με τα boosts (έβγαλα αυτό με το ρεύμα). Ρε του έχω αδειάσει τα πάντα και δεν ψοφάει το τομάρι...φτού!!! Η μάλλον το γομάρι...πρέπειν να το πιάσω από πιο πίσω και να πάω να μαζέψω μπουκάλες αεριού να του τις σκάσω στα μούτρα μπας και χαμπαριάσει το κτήνος...βαράει αυτές τις φάπες που τρέμει το έδαφος και την ακούω κανονικά....lol...θέλω και hard γιατί με το easy με χαλάει τρομάρα μου...

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Jargon said:

Γενικά δεν έχω χρόνο για να παίξω αλλά μου αρέσει και όποτε μπορώ το κάνω. Τους τελευταίους 6 μήνες τελειώσα το Rise of The Tomb Raider κι έχω αρχίσει το Bioshock Trilogy Super-Duper Edition αλλά το έβαλα στο Hard και έχω κολλήσει στον πρώτο Big Daddy ενώ νομίζω ότι έχω κάνει και βλάκεία με τα boosts (έβγαλα αυτό με το ρεύμα). Ρε του έχω αδειάσει τα πάντα και δεν ψοφάει το τομάρι...φτού!!! Η μάλλον το γομάρι...πρέπειν να το πιάσω από πιο πίσω και να πάω να μαζέψω μπουκάλες αεριού να του τις σκάσω στα μούτρα μπας και χαμπαριάσει το κτήνος...βαράει αυτές τις φάπες που τρέμει το έδαφος και την ακούω κανονικά....lol...θέλω και hard γιατί με το easy με χαλάει τρομάρα μου...

 

 

 

Πιστεύω οτι δεν αξίζει να παίζεις παιχνίδια στο hard στο πρώτο playthrough ειδικά όταν δεν έχεις πολλές ώρες διαθέσιμες καθώς δεν απολαμβάνεις το παιχνίδι.

Το evil within 2 το τερμάτισα στο nightmare, το είχα τερματίσει 2 φορές όταν είχε βγει. Δυσκολεύτηκα σε μερικά σημεία και ήθελε αρκετή υπομονή, αν δεν το είχα παίξει και δεν ήξερα ποια skills πρέπει να maxάρω πρώτα δε νομίζω οτι θα μπορούσα να το τελειώσω καν. 17 ώρες μου πήρε.

Το ίδιο έκανα και με το doom εν αναμονή του καινούριου που βγαίνει του χρόνου.

 

Και μιας και ανέφερες το bioshock θα ξεκινήσω το 2 που δεν έχω παίξει.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο hard, τα άλλα είναι για τους casuals.

Τελευταία φορά που είχα ρίξει δυσκολία ήταν στο STALKER - SoC και όποιος το έχει παίξει καταλαβαίνει γιατί :gyro:

 

On other news, έπιασα το fc5 και δε μου φαίνεται άσχημο. Σαν να ξεκόλλησε λίγο από την πεπατημένη (λίγο, ε).

 

 

Link to comment
Share on other sites

παίζω το sniper elite 3 . ξενερώσα λίγο στη δεύτερη πίστα γιατί δεν σου έδινε Mine να σκοτώσεις τον στρατηγό και αναγκάστηκα να το παίξω απ την αρχή να αλλάξω το loadout να βάλω Mines . Σειρά έχει το assasins  creed origins . Και κάθε μέρα παίζω battlefield 1 και το πιεστικό warcraft 3 frozen throne ladder . 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, rip_noob said:

 

Πιστεύω οτι δεν αξίζει να παίζεις παιχνίδια στο hard στο πρώτο playthrough ειδικά όταν δεν έχεις πολλές ώρες διαθέσιμες καθώς δεν απολαμβάνεις το παιχνίδι.

Το evil within 2 το τερμάτισα στο nightmare, το είχα τερματίσει 2 φορές όταν είχε βγει. Δυσκολεύτηκα σε μερικά σημεία και ήθελε αρκετή υπομονή, αν δεν το είχα παίξει και δεν ήξερα ποια skills πρέπει να maxάρω πρώτα δε νομίζω οτι θα μπορούσα να το τελειώσω καν. 17 ώρες μου πήρε.

Το ίδιο έκανα και με το doom εν αναμονή του καινούριου που βγαίνει του χρόνου.

 

Και μιας και ανέφερες το bioshock θα ξεκινήσω το 2 που δεν έχω παίξει.

 

To θέμα είναι ότι δεν θα υπάρχει δεύτερο playthrough γιατί θέλω να παίξω κι άλλα στο λίγο χρόνο που θα έχω. Δεν μ'ενοχλεί η δυσκολία στις μάχες αλλά τα λάθη σε επιλογές που μπορεί να σε αναγκάσουν να πας αρκετά πιο πίσω για να τις διορθώσεις. Εξαρτάται και το παιχνίδι βέβαια π.χ. τα Tomba Raider τα έχω γιατί τα παίζω από το 1996 και πιο πριν Prince of Persia 1 στην Amiga (lol πάλιωσα...)...

 

1 hour ago, iseeklife said:

παίζω το sniper elite 3 . ξενερώσα λίγο στη δεύτερη πίστα γιατί δεν σου έδινε Mine να σκοτώσεις τον στρατηγό και αναγκάστηκα να το παίξω απ την αρχή να αλλάξω το loadout να βάλω Mines . Σειρά έχει το assasins  creed origins . Και κάθε μέρα παίζω battlefield 1 και το πιεστικό warcraft 3 frozen throne ladder . 

 

To Warcraft 3 το έχω τελειώσει στο μεγαλύτερο επίπεδο δυσκολίας και θυμάμαι ότι ήταν επίπονο γιατί α) δεν σταμάταγες ποτέ και β) ήθελε πολύ micro-management στις μονάδες και τα skills τους - δηλαδή πολύ shortcut...το είχα λιώσει τότε αλλά ήταν και της μόδας τα RTS..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.