Jump to content


Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

Τώρα είδα ότι έχω και τα δυο Alan Wake...το πρώτο το είχα καημό από τότε που βγήκε και μετά απλά σταμάτησα να παίζω αλλά το καβάντζωσα σε προηγούμενο Steam Sales και αν και παλιό θα ήθελα να το παίξω κάποια στιγμή...

 

BTW> Δεν είναι καθόλου άσχημα αυτά τα παλιότερα παιχνίδια σε 4Κ και όλα τα graphics στο τέρμα...

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Jargon said:

Τώρα είδα ότι έχω και τα δυο Alan Wake...το πρώτο το είχα καημό από τότε που βγήκε και μετά απλά σταμάτησα να παίζω αλλά το καβάντζωσα σε προηγούμενο Steam Sales και αν και παλιό θα ήθελα να το παίξω κάποια στιγμή...

 

BTW> Δεν είναι καθόλου άσχημα αυτά τα παλιότερα παιχνίδια σε 4Κ και όλα τα graphics στο τέρμα...

 

Το American Nightmare είναι ψιλοαστείο. Δε θεωρείται ολοκληρωμένο παιχνίδι.

Το Alan Wake είναι all time classic και οπωσδήποτε must be played. Νομίζω πέρυσι (2017) το χα τερματίσει για 3η φορά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω το styx: shards of darkness. Δεν έχει ουσιαστικές διάφορες εν συγκρίσει με το πρώτο, αλλά το απολαμβάνω για τον εξής απλό λόγο: δεν κυνηγάω τα collectibles (posters+coins). Αν τα βρω κατά τη διάρκεια του εκάστοτε level έχει καλώς. Αλλιώς προχωράω και τ' αφήνω πίσω μου. Επικεντρώνομαι στην ιστορία και τις main αποστολές. 

Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο τέτοιες μέρες με πιάνει οξεία λινεατζίτιδα. Λίγο το ψύχος, λίγο η γιορτινή ατμόσφαιρα. Δυστυχώς η πάθηση είναι χρόνια και δεν θεραπεύεται.

Όπως λένε οι γιατροί, "μαθαίνεις να ζεις με αυτό".

 

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Snips έγραψε:

Όπως λένε οι γιατροί, "μαθαίνεις να ζεις με αυτό".

 

Την έχω ακούσει αυτή την έκφραση!

 Πάντως lineagίτιδα δεν έχω πάθει παρότι δούλευα 6 χρόνια σε internet cafe και το έβλεπα καθημερινά :p 

Παίζω το "The Council (episode 2)" , alongside Shadow Of The Tomb Raider. Σειρά μετά έχει το Dishonored 2 & Death of the Outsider. Αν προλάβω με αυτά, θα κοιτάξουμε αν αξίζει και προς Metro:Exodus :) 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο παιχνιδάκι. Έχει μερικά θέματα αλλά κατά τα άλλα είναι ωραίο. Είχα δοκιμάσει λίγο πριν το πάρω. 15€ παίζει για όλα τα επεισόδια. 

Έχει μπολικους διαλόγους και καλό voice acting. Όχι και τρέλα δύσκολους γρίφους και το σενάριο είναι ενδιαφέρον :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο pc exclusive game 2018 βγήκε το Frostpunk , και είπα να το πάρω...

Χθες επαιξα 6 ώρες και δεν κατάλαβα πως πέρασαν.
Το παιχνίδι είναι εξαιρετικό!!!
Παίξτε ελεύθερα...

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Τέλος το Shadow Warrior (2013). Πολύ ωραίο fps, ωραίο σενάριο, φοβεροί χαρακτήρες, μεγάλη διάρκεια (κάπου 13-14 ώρες), cool όπλα.

Παίζεται άνετα, τα γραφικά του δεν έχουν γεράσει και τόσο.

Έγινε επεξεργασία από hurin
Link to comment
Share on other sites

έπαιζα λίγο με τον αδερφό το diddy kong racing sto n64 . Η κονσόλα λειτουργεί ακόμα μετά από τόσα χρόνια . Εάν και κάποιες φορές θέλει επανεκκίνηση το παιχνίδι για να παίξει . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hurin said:

Τέλος το Shadow Warrior (2013). Πολύ ωραίο fps, ωραίο σενάριο, φοβεροί χαρακτήρες, μεγάλη διάρκεια (κάπου 13-14 ώρες), cool όπλα.

Παίζεται άνετα, τα γραφικά του δεν έχουν γεράσει και τόσο.

 

Έχω το 2 από bundle και όντως φαίνεται καλό και με καλά γραφικά χωρίς να είναι βαρύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πριν 14 ώρες, το μέλος Jargon έγραψε:

Τα έχω όλα αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω από το 2 και μετά.

Άκουσέ με: τα έχω κι εγώ και ξέρω τι σου λέω. Να τα παίξεις με τη σειρά. Έτσι μόνον θα απολαύσεις την τριλογία.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 1 είναι παλιό αλλά το story από την άλλη...Μπορεί να το βάλω στο Easy για την ιστορία και να βρω και κανένα texture pack και resolution 4K θα βελτιωθεί. Στο 2 που έχω βάλει όλα τα Graphics mods είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δε θελει. Κι εγω καθε φορα που το ξεκιναω με ξενιζει λιγο αυτο που βλεπω, αλλα μεσα σε μιση ωρα με εχει απορροφησει. Να ξερεις πως μπορεις να το αλλαξεις απο top down  σε third person view σε περιπτωση που εχεις προτιμηση σε ενα απο τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος Jargon έγραψε:

Αυτό το 1 είναι παλιό αλλά το story από την άλλη...Μπορεί να το βάλω στο Easy για την ιστορία και να βρω και κανένα texture pack και resolution 4K θα βελτιωθεί. Στο 2 που έχω βάλει όλα τα Graphics mods είναι πολύ καλό.

Σε ξενίζουν τα γραφικά. Κατανοητό.

Σκέψου όταν εγώ έπρεπε να παίξω το The Longest Journey πρόπερσι μετά από 15 χρόνια  :p 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.