Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

πριν 5 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

death stranding ή red dead redemption 2 ? 

τι να διαλέξω

 

Kάρτα και ανάλυση; Αν είσαι με >=2070 super τότε rdr2 για να το ευχαριστηθείς, αλλιώς κατά τη γνώμη μου μην το ακουμπάς, κρίμα θα πάει. Με οποιαδήποτε άλλη, death stranding.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο βαρυ το RDR2. Με Hardware Unboxed ρυθμισεις τρεχει σα νερο.

 

....δε ξερουμε λεπτομερειες για το Death Stranding αλλα θεωρω πως ευκολα αποφασιζεις. Θελεις Sci-Fi ή Western?

 

BTW αν κ το RDR2 δε με τραβηξε στην αρχη, επαθα σοκ απο το voice acting. Χωρις αντιπαλο η ποιοτητα του.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Trexx said:

Kάρτα και ανάλυση; Αν είσαι με >=2070 super τότε rdr2 για να το ευχαριστηθείς, αλλιώς κατά τη γνώμη μου μην το ακουμπάς, κρίμα θα πάει. Με οποιαδήποτε άλλη, death stranding.

 

8 hours ago, Trexx said:

Ας δώσουν επιδόσεις και την απόδοση (=fps/watt) μπορεί να την κρατήσουν ίδια και υψηλότερη.

 

 

Έλα, πες αλήθεια, έβαλες NVIDIA στο χαρτοφυλάκιο! ?

 

Εν τω μεταξύ, φαντάζομαι το RDR2 με μια ταπεινή RX 5700 κάπως έτσι:

0zqoezqkv2b51.jpg

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

@acct Όχι. Όταν λέω >= 2070 super βάζω και την 5700xt μέσα αφού 5700xt = 2070 super. Τεσπα, η όλη λογική μου ήταν ότι κατά τη γνώμη μου δεν θα ευχαριστηθεί το rdr2 χωρίς το κατάλληλο υλικό γιατί ο οπτικός του τομέας είναι καθοριστικός.

 

 

Δηλαδή ήδη κάνεις αρκετές υποχωρήσεις με την 5700XT. Αν ο άνθρωπος έχει 580 ή 1060 πώς θα παίξει rdr2; Γι αυτό και το ερώτημα από μεριάς μου.

@GFFermari

Έγινε επεξεργασία από Trexx
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά με τις συγκεκριμένες ρυθμίσεις δε χάνεις σχεδόν καθόλου οπτικά ενώ κερδίζεις αρκετά FPS.

 

Θεωρώ πως άνετα παίζεται με 1660 κ πάνω με λογικές υποχωρήσεις.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

Ουσιαστικά με τις συγκεκριμένες ρυθμίσεις δε χάνεις σχεδόν καθόλου οπτικά ενώ κερδίζεις αρκετά FPS.

 

Θεωρώ πως άνετα παίζεται με 1660 κ πάνω με λογικές υποχωρήσεις.

 

Ανάλυση; Τεσπα ίσως κουράζω με την τεχνική συζήτηση και ίσως είμαι και οφ τοπικ. Απλά είμαι της γνώμης κάποια αριστουργήματα να μην χαραμίζονται, ειδικά αν επίκειται πχ. αναβάθμιση. Εγώ προσωπικά το άφησα το rdr2 μέχρι να αναβαθμίσω γιατί όπως έγραψα και παραπάνω ο οπτικός του τομέας συμμετέχει πολύ στο τελικό αποτέλεσμα. Δεν είναι π.χ. multi fps όπου δεν προλαβαίνεις να δεις τι γίνεται γύρω σου, είναι από τα games που χαζεύεις περιβάλλον. Πάντως με το death stranding ξεβρακώθηκαν πολλά studio. Το παιχνίδια παίζει 1080p - 60fps - ultra με μια rx 570. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Trexx said:

Πάντως με το death stranding ξεβρακώθηκαν πολλά studio.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω.

 

Μακάρι τα μεγάλα sites που κρίνουν παιχνίδια να ερχόντουσαν σε κάποια συνεννόηση και να βαθμολογούν με οροφή 5/10 παιχνίδια που δεν μπορούν να παίξουν min 60 FPS 1080-ultra με έναν λογικό εξοπλισμό. Θα πιεζόντουσαν οι game developers να δουλέψουν με αυτή τη λογική. 

Link to comment
Share on other sites

Επί του θέματος:

 

Μου έβγαλε την πίστη να το τρέξω (οι μνήμες μου αποδείχτηκαν αναξιόπιστες και αναγκάστηκα σε αγορά νέου kit), αλλά η ρημάδα η συνήθεια δύσκολο να αλλάξει: CoD warzone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα κλειδί από HRK αν θυμάμαι καλά. Δε θα αγόραζα account προσωπικά.

Αισθητικά είναι ωραίο το death stranding αλλά τα γραφικά του δεν είναι κ τόσο καλά. Κάποια μοντέλα είναι καλά αλλά μου φαίνεται αρκετά υποδεέστερο από rdr2 όσον αφορά το περιβάλλον.

Τα εύσημα τα παίρνει όπως κ να χει για το πως τρέχει σε χαμηλής ιπποδύναμης συστήματα.

 

Επι του θέματος, Red Dead Redemption 2 κ ‘γώ. 
 

Spoiler

....και BF V. 


 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Eπιστροφή στα λημέρια που έπαιζα μικρός πριν πολλά χρόνια : στην πύλη του Βαλδούρου και στις νύχτες του ποτεχειμώνα

Ξεκίνησα το διαμάντι που λέγεται Divinity Original sin 2... 

Δύσκολο!!! ακόμα και στο normal...Στο tactician θα ειναι μεγάλος μπελάς...

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DoNaTos said:

 

To επομενο θα ειναι RDR2 !

You lucky bxstxrd...

 

Πρόσφατα το τελείωσα κ δε μπορώ να βρω κάτι για τη συνέχεια. Μέχρι κ το cyberpunk παράτησα γιατί δε μου κάνει κλικ πλέον.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GFFermari said:

You lucky bxstxrd...

 

Πρόσφατα το τελείωσα κ δε μπορώ να βρω κάτι για τη συνέχεια. Μέχρι κ το cyberpunk παράτησα γιατί δε μου κάνει κλικ πλέον.

Ναι γενικά ποια με τις λίγες ώρες διαθέσιμες , ίσως εχω γίνει και περίεργος,  μόλις βρίσκω κάποιον τίτλο να με κρατάει  , το παω αργα με πολυ exploration και το τραβάω οσο γίνεται χωρίς rush .

 

Προσωπικά σε games όπως 

  • Skyrim
  • witcher 3 
  • AC odyssey 

Έψαχνα εστω και ενα σκοτωμένο μισαωρο για να παιξω και στην τελικη αξιζαν και το τελευταίο € . 

Εχω στην συλλογή  Godfall (δώρο απο την καρτα ) / far cry 5 / fallen order και 5-6 ακομα που τα εχω ξεκινησει (περιπου 10ωρες το καθενα ) και απλα υπάρχουν !

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, sstav said:

Eπιστροφή στα λημέρια που έπαιζα μικρός πριν πολλά χρόνια : στην πύλη του Βαλδούρου και στις νύχτες του ποτεχειμώνα

Ξεκίνησα το διαμάντι που λέγεται Divinity Original sin 2... 

Δύσκολο!!! ακόμα και στο normal...Στο tactician θα ειναι μεγάλος μπελάς...

 

Μέχρι να φτάσουν οι χαρακτήρες σου lvl10 και να αποκτήσουν καλά skills/spells, θα είναι λίγο βάρβαρο.

Να ξέρεις, ranger>>>all.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.