Jump to content


Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

2 hours ago, minast said:

Είναι τόσο multi-threaded το simulator ώστε να αξιοποιεί είτε τον 2990X είτε τον 9980XE;

Μπορεί να ήταν καλύτερα με λιγότερους πυρήνες και μεγαλύτερα ρολόγια. Άσε που βάσει της περιγραφής φαίνεται να ζορίζεται η κάρτα και όχι ο επεξεργαστής...

Υποστηρίζει μόνο 2 πυρήνες πραγματικά. Όσο για κάποια θεαματικά βιντεακια που κυκλοφορούν με πολύ ρεαλιστικές σκηνές είναι add για fsx. Το παιχνίδι είναι φτιαγμένο μέχρι για drx11. Είναι πολύ βαρύ γραμμένο και θέλει πολύ μεγάλες απαιτήσεις σε scenery. Δοκιμάστηκε σε RTX Quadro 6000 και είχε τις ίδιες επιδόσεις με μια 2080ti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sekiro :Shadows die twice. 

 

Ένα περισσότερο fast paced  dark souls το παιχνίδι, δεν υπάρχει stamina bar, υπάρχουν κάποια έξτρα πράγματα που το κάνουν να ξεχωρίζει. Είναι δύσκολο, να ξέρει όποιος το παίξει (ειδικά αν δεν είχε επαφή με DS προηγουμένως - αλλά και αν είχε, να ξέρει ότι το challenge είναι μεγάλο). 

Ουσιαστικά, ένας σαμουράι (shinobi )που προσπαθεί να σώσει τον αφέντη του. Απλό αλλά δυνατό ταυτόχρονα.

Εμένα με κέρδισε. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Sekiro :Shadows die twice. 

 

Ένα περισσότερο fast paced  dark souls το παιχνίδι, δεν υπάρχει stamina bar, υπάρχουν κάποια έξτρα πράγματα που το κάνουν να ξεχωρίζει. Είναι δύσκολο, να ξέρει όποιος το παίξει (ειδικά αν δεν είχε επαφή με DS προηγουμένως - αλλά και αν είχε, να ξέρει ότι το challenge είναι μεγάλο). 

Ουσιαστικά, ένας σαμουράι (shinobi )που προσπαθεί να σώσει τον αφέντη του. Απλό αλλά δυνατό ταυτόχρονα.

Εμένα με κέρδισε. 

 

Μολις το εκλεισα μετα απο ενα 2ωρακι , πολυ καλο και μαρεσει που μιλανε ιαπωνεζικα . 

Εχοντας παιξει ολα τα DS  , το βρισκω σχετικα απλο να κανω parry και να σκοτωνω μετα , αλλα αμα σε αρχισουν στις φαπες ,πεφτεις πολυ ευκολα . 

Σαν ατμοσφαιρα , μουντιλα και μαχες το εχουν πετυχει πολυ καλα . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

STALKER Lost Alpha 1.4007.

Free mod της γνωστής σειράς. 

Συνδυάζει maps και στοιχεία και από τα τρία που είχαν κυκλοφορήσει συν κάποια levels που δεν μπήκαν ποτέ στις τελικές εκδόσεις.

Με όλα τα bugάκια του είναι must για κάποιον που ερωτεύτηκε τη Ζώνη το 2007 και ξαναγυρνάει σε αυτήν ξανά και ξανά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zelda Breath of the wild.

Παιχνιδαρα. Μ αρεσει τοσο που καθομαι και κανω το παραμικρο quest. Μεχρι και κουκος μαζευω και υλικα για συνταγές.

Καιρό εχει να μου συμβεί αυτο. Συγκεκριμένα από εποχης fable 1.

Μπραβο ninty.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Rusty_Cookie said:

Zelda Breath of the wild.

Παιχνιδαρα. Μ αρεσει τοσο που καθομαι και κανω το παραμικρο quest. Μεχρι και κουκος μαζευω και υλικα για συνταγές.

Καιρό εχει να μου συμβεί αυτο. Συγκεκριμένα από εποχης fable 1.

Μπραβο ninty.

 

Παιζω παιχνιδια σχεδον 20 χρονια και ακομα απορω πως η Nintendo αναπτυσει τετοιους τιτλους.

Οσο αστεια φαινονται, τοσο εθιστικα ειναι.

 

Τελευταιο παιχνιδι που επαιξα, ηταν το Super Mario Galaxy (σε Wii φιλου που μας το δωσε για να παιζουμε γκολφ). Επος.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

 

Παιζω παιχνιδια σχεδον 20 χρονια και ακομα απορω πως η Nintendo αναπτυσει τετοιους τιτλους.

Οσο αστεια φαινονται, τοσο εθιστικα ειναι.

 

Τελευταιο παιχνιδι που επαιξα, ηταν το Super Mario Galaxy (σε Wii φιλου που μας το δωσε για να παιζουμε γκολφ). Επος.

 

 

Δεν ειναι ολα ετσι. Το zelda είναι ειδική περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος paxman έγραψε:

 

Πωωωωω τι μου θύμησες...

Μιλάμε για άπειρα 

1976-20Drachmai.jpg

To έπαιζα σε Atari ST 520 :p Αφού πρώτα έριξα άπειρα 20δραχμα. Είχα την τύχη να έχουμε φίλο σε ουφάδικο όμως, και έβγαζε τα 20δραχμα και μου έδινε μια χούφτα για να παίξω :bleh: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tommybertsen said:

To έπαιζα σε Atari ST 520 :p 

Τυχερέ, εγώ πρωτοέπαιξα παιχνίδι εκτός ουφάδικου στον πρώτο μου υπολογιστή το '93.

 

9 minutes ago, tommybertsen said:

Είχα την τύχη να έχουμε φίλο σε ουφάδικο όμως, και έβγαζε τα 20δραχμα και μου έδινε μια χούφτα για να παίξω :bleh: 

Αυτός είναι φίλος!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος PetrosD έγραψε:

Παίζω κι εγώ ακόμα Miss Pacman. Θα ποστάρω τον Hi-Score μου! Το Bubble-bobble είναι αυτόνομο παιχνιδάκι από το DOS (Dos-Box) ή το παίζεις μέσω mame;

Και ΜΑΜΕ , αλλά και από DosBox , αν το πάρεις από εδώ

Και το krypton egg από το my abandonware είχα βρει. Από τα καλύτερα arkanoid clones :)  

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.