Jump to content


Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

Το ξέρω, το έχω τερματίσει προ αρκετών ετών. Είναι ωραίο, αν το δεις ως standalone. Εγώ που το έβλεπα σε συνάρτηση με τα παλιά thief, δεν ένιωσα αυτό το κάτι περισσότερο που περίμενα, αλλά ήταν καλό nevertheless. 

Αν αντέχεις παλιότερα γραφικά και μπορείς να βρεις το thief II (μιας και σου αρέσει το stealth στοιχείο), εκεί θα δεις πραγματικό stealth ;) 

Επίσης, σου προτείνω splinter cell (τα πρώτα) για stealth. :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Το ξέρω, το έχω τερματίσει προ αρκετών ετών. Είναι ωραίο, αν το δεις ως standalone. Εγώ που το έβλεπα σε συνάρτηση με τα παλιά thief, δεν ένιωσα αυτό το κάτι περισσότερο που περίμενα, αλλά ήταν καλό nevertheless. 

Αν αντέχεις παλιότερα γραφικά και μπορείς να βρεις το thief II (μιας και σου αρέσει το stealth στοιχείο), εκεί θα δεις πραγματικό stealth ;) 

Επίσης, σου προτείνω splinter cell (τα πρώτα) για stealth. :) 

Splinter cell είχα παίξει (ένα εξ αυτών) προ αμνημονεύτων χρόνων.

Καλό ήταν.

Η πίστα στο αρχηγείο του FBI μού έχει μείνει.

Όσο για τον stealth χαρακτήρα του thief: ναι, μετά τους συνεχείς σκοτωμούς, τις εκρήξεις και το πέρα δώθε του bf1, ήθελα κάτι να ηρεμήσει το κεφάλι μου.

Να φανταστείς, έχω μόνο 2 takedown μέχρι τώρα. Προσπαθώ να τελειώνω τις πίστες ως ghost. Έχει την πλάκα του...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
10 minutes ago, Efialtis said:

Τί είπες τώρα.....!!!!!!

Παίζει να έχασα μισή χρονιά στο λύκειο με αυτό το παιχνίδι χαχαχα

Από GOG?

To κατέβσα από κάποιο abandonware site, δεν θυμάμαι. Στο GOG νομίζω υπάρχει μια remastered έκδοση για 5€, αλλά μια που είμαι σε linux και δεν την παλεύω να ασχολούμαι με wine, προτίμησα τη CGA εκδοχή. Την EGA εκδοχή δεν κατάφερα να την κάνω να τρέξει σωστά στo dosbox (πάει πολύ γρήγορα στις κονταρομαχίες και στις πολιορκίες και όσο και αν έπαιξα με τα cpu cycles ήταν πρόβλημα).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

δε ξερω πως και για ποιο π... λογο μου χε ξεφυγει το quantum break

3-4 χρονια υπαρχει και απο τοτε εχω παιξει ενα σωρω παιχνιδια, μεχρι και ...euro truck simulation ?, ενω αυτη την παιχνιδαρα την εβλεπα μπορστα μου και δεν της ειχα δωσει σημασια!!!!!  

 

 

Το jedi fallen order ας περιμενει να τελειωσω πρωτα αυτο γιατι μπορει να μην ειναι της ιδιας κατηγοριας αλλα ειναι παιχνιδαρα (καλα δε θα αργησω κι ολας, ειναι απ αυτα που καθεσαι σερι ολο το βραδυ)? 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

αχ ατιμο οdyssey και ακόμα πιο ατιμη η μανία μου για πληρης ανακάλυψη -εξερεύνηση των πάντων...

Άμα δεν άλλαζα σύστημα και δεν το άφηνα στα μισά και πιο πίσω περίπου ακόμα θα έψαχνα κάτω απ' τις πέτρες :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

ειμαι lv74 και στο main story ψάχνω πληροφορίες για την μάνα μου στον Ιπποκράτη

Φαντάσου δηλαδή να ασχολουμουν και με την ιστορία, ατελείωτο θα ταν. Δεν αφήνω και εχθρό πίσω, μάχη για μάχη, κατάλαβες...

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

ειμαι lv74 και στο main story ψάχνω πληροφορίες για την μάνα μου στον Ιπποκράτη

Μην ψάχνεις στον Ιπποκράτη, θα σου ορκιστεί ότι είναι άρρωστη και θα σου δώσει χάπια :bleh:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/20/2019 at 6:18 AM, sstav said:

Αυτό μόνο θα σου πω...τέλος...

ουτε elysium ουτε dlc τίποτα ακόμα ...εχω εξερευνήσει ολο το χάρτη ομως (πλην Μακεδονίας)

 

Aν συνεχισεις ετσι, δε θα τελειωσεις ποτε. Στο λεω γιατι δεν ειναι μονο ο χαρτης της Ελλαδας...Εχει κ αλλους.

(το γεγονος οτι εχεις δει καθε περιοχη στην Ελλαδα ειναι καλο βεβαια, γιατι θα εκτιμησεις την αισθητικη πινελια στους αλλους χαρτες.)

 

BTW εχω 173 ωρες παιχνιδιου κ ακομα δεν εχω τελειωσει το main story. Βασικα μολις εφτασα στον τελευταιο χαρτη του παιχνιδιου.

*Δε σου λεω ονοματα των χαρτων, περιοχες κλπ για να τα δεις μονος κ να κλαψεις. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.