Jump to content



mchls

Recommended Posts

Και το 1ο ήταν έτσι. Μόνο resolution και v-synch..

Έχω παίξει το 1ο σε Η/Υ και σε χβοχ. Δεν παρατήρησα απολύτως καμία διαφορά στα γραφικά. Το παιχνίδι δεν είναι φτιαγμένο στο να δίνει έμφανση σε αυτά.

Επίσης το άτιμο παιζότανε πιό εύκολα με χειριστήριο παρά με πληκτρολόγιο. ¨οτι και να λέμε παιδιά θα είνια παιχνιδάρα και προσωπικά θα το τσιμπήσω για χβοχ για το έξτρα περιεχόμενο που δίνει σε αυτούς που είδη έχουνε το 1ο

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Επαιξα 4-5 ωρες και το παρατησα, βαρεθηκα.

Γραφικα ψιλοαθλια χειροτερα του πρωτου.

Οσο για gameplay δεν καταλαβαινω γιατι να αλλαξουν την απολυτα action διασκεδαστικη και πετυχημενη συνταγη του πρωτου και να προσθεσουν rgp στοιχεια.

Επισης μεχρι εκει που επαιξα(τα πρωτα 2 dungeon ουσιαστικα και μερικα sidequests),

απουσια σοβαρων bosses.

Μπορει να το συνεχισω αλλα γενικα ξενερωσα αφανταστα.

Επισης το παιχνιδακι ειναι copy paste zelda ocarina of time

και το πρωτο ειχε πολλα στοιχεια αλλα εδω το παρακαναν

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε παιδιά το παιχνίδι έχει γραφικά σαν το πρώτο δεν είναι τίποτα σπουδαίο αλλά το παιχνίδι έχει το βασικό στοιχείο που λείπει σε πολλά άλλα ΑΨΟΓΟ GAMEPLAY. Ανταποκρίσιμος χειρισμός, ωραία παλέτα χρωμάτων και φυσικά η μία και μοναδική φωνή του Death. :worship:

Michael Wincott

michael-wincott-01.jpg = DarksidersII.jpg

Για μία ακόμα φορά η Vigil αποδεικνύει το πραγματικό συστατικό που λείπει σήμερα απο τα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό gameplay και ο Death δεν είναι emo σαν τον κλαψιάρη τον War:baby:

Tα γραφικά είναι μια χαρά και κάνουν την δουλειά τους, άλλωστε έχουμε δει και games με super γραφικά αλλά έπαιρναν επάξια την πρωτειά στα Χρυσά Βατόμουρα

΅

Σχετικά με το Ocarina of Time: ουδεμία σχέση.

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα κι εγώ 3-4 ωρίτσες χθες. Σε γενικές γραμμές ότι είπαν οι περισσότεροι.

Προσωπικά μου άρεσε πολύ και θα το τελειώσω, αλλά δεν έχω δει ακόμα πολύ ξύλο όπως στο προηγούμενο ούτε κάποιο δύσκολο boss.

Θεωρώ πως έχει αρχίσει να φέρνει περισσότερο στη λογική god of war παρά zelda (σαν το 1ο).

Περί gameplay.

δεν καταλαβαινω γιατι να αλλαξουν την απολυτα action διασκεδαστικη και πετυχημενη συνταγη του πρωτου και να προσθεσουν rgp στοιχεία.

Όντως.. Γιατί να το αλλάξουν αυτό το συγκεκριμένο στοιχείο?? Όλη η ουσία ήταν εκεί. Ένα πολύ καλό action game.

Επίσης το παιχνιδακι ειναι copy paste zelda ocarina of time

και το πρωτο ειχε πολλα στοιχεια αλλα εδω το παρακαναν

Σχετικά με το Ocarina of Time: ουδεμία σχέση.

Το πρώτο είχε στοιχεία από zelda, αλλά σε αυτό δεν είδα κάτι πέρα από την λογική με τα dungeons/bosses. Και πάλι όχι στον βαθμό που το είχε το προηγούμενο παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Τα πρωτα 2 dungeons εχουν να κανουν με νερο και φωτια(water temple,fire temple).

Η λογικη στα dungeons ειναι βρες θησαυρο με τον χαρτη μετα βρες μια κλειδωμενη πορτα με αλυσιδες σε Χ σχηματισμο,βρες θησαυρο με το κλειδι για την πορτα,ανοιξε πολεμα με boss.

Στοιχεια ζελδα ολα αυτα 100%.

Στην συνεχεια μπορει να αλλαζει δεν ξερω.

Αλλα ακουσα οτι ειναι και ψιλομεγαλο το παιχνιδι και σεναριο δεν εχει για να με κρατησει.

Εχω ηδη να ασχοληθω κανα3μερο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει στοιχεια απο zelda, μην απελπίζεστε!! :p

Σε κάποια φάση νόμιζα ήμουν στο deku tree, αλλά τελικά πήρε άλλη τροπή.

Σενάριο έχει, απλά δεν είναι κάτι σοβαρό. Πάντως έτσι για ξεχαρμάνιασμα και ξύλο είναι ότι πρέπει.

Μόνο τα rpg στοιχεία να μην είχε...:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε λίγο θα μου πείτε ότι έκανε ride o Death και την Επόνα και έριξε ένα φύσημα στην Οκαρίνα...:ph34r::ph34r::ph34r::ph34r:

Με την ίδια λογική τότε και η Lara Croft έχει ομοιότητες με τον Death, μπας και το γύρισε η Lara μας?? :p

Πάντως το game τα άξιζε τα χρήματα του,λέτε και για τρίτο μέρος ή η THQ θα βαρέσει τελικά κανόνι?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

το παιχνδίδι είναι εθιστικότατον!!!!! ψάχνομαι για να δώ πως φτιάχνω καλά possessed weapons...μόνο 2 έχω και με τις δοκιμές δεν βγήκαν ιδιαίτερα δυνατά!! Δεν γίνονται drop και συχνά (20 ώρες έχω αφιερώσει)

Πάντως την έχω καταβρεί!! Ένα τέτοιο ψάχνω με το σύμπαν των Star wars από εποχές Jedi Outcast, ΚΟΤOR....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σε σας το game ήταν τελείως smooth? τι εννοώ όταν γυρνάνε την κάμερα γρήγορα γύρο απο τον χαρακτήρα συνεχόμενα. Εμένα στα ίδια σημεία κάνει 2 μικρά κόλληματα ( αλλα εκνευριστικα) άλλαξα κ driver κ απο τον μηχανικό στον ssd καμία αλλαγή. Το κάνει σε όλους η να πάω σε γιατρό;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.