Jump to content




tragikos

Recommended Posts

Ki ομως δεν μου πιανει.

Ακριβως οτι εκανα στα 2 προηγουμενα AC κανω αλλα μαλλον δεν εχω βρει το σωστο timing για να το κανω.

practice και θα το βρω που θα παει :hm:

Σε περιπτωση που στην πεσουν παραπανω απο ενας κανεις το εξης:

καταρχην να κρατας στα χερια tomahawk( ή οτι αλλο εχεις, εγω δεν εχω προχωρησει αρκετα ακομα και δεν εχω αλλα οπλα) και μια λεπιδα στο αλλο χερι. Σα secondary weapon καλο ειναι να εχεις αυτο το οπλο με τη λεπιδα και το σχοινι (sorry αλλα χθες το πηρα και δε θυμαμαι πως το λενε) το οποιο δουλευει τελεια για να σπας το deflect απο καποιος φρουρους οι οποιοι ειναι καλυτεροι απο τους απλους.

Τωρα, παμε στα combo kills.

Ξεκινας βαρας τον πρωτο με αριστερο κλικ και tomahawk, συνηθως εκει που εισαι περικυκλομενος καποιος θα θελει να σε βαρεσει, αυτος που ειναι ετοιμος να σε βαρεσει αναβει απο πανω του ΚΟΚΚΙΝΟ ΤΡΙΓΩΝΟ, που σημαινει οτι στα επομενο δευτερολεπτο θα σε χτυπησει. Εκεινη τη στιγμη πατας (Ε) ειναι το δικο σου deflect, με το που τον αποκρουσεις μπορεις να ξεκινησεις τα combo kills πατωντας απανωτα αριστερα κλικ πανω στους αντιπαλους.

Απλα αν δεν ειναι κοντα ο ενας απ τον αλλον τα combo kills θα σταματησουν, γι αυτο καλο ειναι να επιλεγεις να βαρας εκει που ειναι μαζεμενοι.

ΘΥΜΗΣΟΥ, να πατας (SPACE) οταν βαρας καποιον και εχεις αντιπαλους με ντουφεκια σε αποσταση, γιατι θα σε θερισουν. (χρησιμοποιει αυτον που βαρας σαν ασπιδα). Στο λεω αυτο γτ χθες που επαιζα, μου την επεσαν καμια 25αρια και εκει που θεριζα μεσ' τον οχλο περικυκλομενος απο 4-5, 3 απο αυτους ειχαν τραβηχτει λιγο πιο μακρια και με ντουφεκαγανε!

Αυτο που ελπιζω ειναι να δινει λιγο καλυτερο armor στη συνεχεια, γτ με την αρχικη στολη του assassin ειναι λιγο βουτυρο!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply
Μόνο σε μένα γίνεται δηλαδή?

Προσωπικα κάνω counter kill σε κάποιον (regular συνηθως) και μετα επιτίθεμαι κατευθεία σε αλλον regular και απλά ξεκινά combo kill, όπως και σε Brotherhood/Revelations.

Έχω παρατηρήσει όμως οτι αυτό λειτουργεί μονο με regular στρατιώτες και οχι με τους πιο δυνατούς, αυτοί σε μπλοκάρουν και σου κόβουν το combo kill. Θέλουν break defence 1-2 φορες για να πεθάνουν.

Ριξτε και μία ματιά εδώ. Δεν έχει spoilers, μπορείτε να το δείτε και οσοι δεν έχετε παιξει ακόμα. :T:

Στο PC υπαρχουν αυτες η επιλογες? γιατι εγω μονο το e παταω για counter....:whistle2:

EDIT:Μετα απο τοσες ωρες gameplay εντοπισα οτι υπαρχει και το break defense με το space,και απορουσα γιατι δεν μπορουσα να σκοτωσω κατι δυνατους..

Link to comment
Share on other sites

Εκατσα επαιξα 1,5 ωρα με skip cinematics Και εφτασα στο sequence 3.

η βλακεια ειναι παντως οτι με τις εξυπναδες που εκανα εσβησα και τα saves απο το hitman γμτ

παντως οσο αφορα τα γραφικα εχει αρκετα bugs και μακαρι να βγαλουν το patch γιατι ειναι εκνευριστικο να παιζεις με 20fps μεσα στη boston...

Link to comment
Share on other sites

και με λιγο πιο πολυ διαβασμα στο φορουμ της ουμπι,το θεμα που εχει το παιχνιδι ειναι με τη cpu.δηλαδη εχει χαμηλο cpu usage και κανει bottleneck και στη καρτα γραφικων.και για αυτο αργει και καμια φορα να εμφανιζει διαφορα στοιχεια στην οθονη.παντως αυτο το θεμα το ειχα και στο προηγουμενο που τελικα εφτασα και το τερματισα παιζοντας με 25fps.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα παίζει με κολλημένα 60fps (660Ti) αλλά το cpu usage (2600Κ) είναι απαράδεκτο 40-50%. Θέλει μια βελτίωση εκεί σίγουρα.

Αυτό που με απογοήτευσε είναι το ΑΙ των enemies, το γυρίζει ΠΟΛΛΑ χρόνια πίσω. Είναι εντελώς άθλιο με μια λέξη.

Link to comment
Share on other sites

Aφου παιζει στα 60 τι σε τρωει?

Και επισης gpu usage εχει δει?

ΜΠορει ανετα να βαραει 90+ και να μην χρειαζεται να δωσει αλλο η cpu;)

Ώπα, gpu usage εννοούσα.

Φιλε denz σε τι αναλυση παιζεις και εισαι με καρφωμενα 60fps με την 660Ti;

1080p

Για το AI του game, τι έχετε να πείτε;

Link to comment
Share on other sites

Ποτε ακριβως θα φτιαχτει το συγκεκριμενο προβλημα που εχει και ο Dant3 γνωριζει κανεις?

Δεν εχει βγαλει καποια ανακοινωση η ουμπι απο οτι εχω δει.οποτε αναμενουμε πατσακι

Link to comment
Share on other sites

Denz απλα πρεπει να εισαι απο τους λιγους που τους παιζει full....Εμενα παντως με 7870+2500Κ και ολα full σε 1680X1050 κυμαινομαι γυρω στα 45 μ.ο...Ακομα και με καλυτερες καρτες 7950-670 εχουν προβλημα...Μακαρι να βγει κανα patch που να διορθωνει τιποτα...Εσυ παντως εισαι απο τους τυχερους:dance3:
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα παίζει με κολλημένα 60fps (660Ti) αλλά το cpu usage (2600Κ) είναι απαράδεκτο 40-50%. Θέλει μια βελτίωση εκεί σίγουρα.

Αυτό που με απογοήτευσε είναι το ΑΙ των enemies, το γυρίζει ΠΟΛΛΑ χρόνια πίσω. Είναι εντελώς άθλιο με μια λέξη.

Πες μου πως μετρας τα fps και τα cpu/gpu usage, απο περιεργια να κοιταξω κι εγω για συγκριση.

Οσο κι αν με πληγωνει να το παραδεχομαι καθως ειναι μεγαλο αγαπημενο το AC, εχεις δικιο για το AI.

Bαρετο εως buggy το χαρακτηριζω, καμια βελτιωση απο τα προηγουμενα, ισως και πισωγυρισμα.

Γενικα οσο κι αν απολαμβανω να το παιζω, εχω βρει πολλα πραγματα που με εκνευριζουν.

Σε καμια περιπτωση δεν μπορω να πω οτι το απολαμβανω περισσοτερο απο το 2 και ακομα περισσοτερο απο τα bro/rev .

Δεν βλεπω την ωρα να το τερματισω για να παιξω ενα revelations παλι :D

Link to comment
Share on other sites

Πες μου πως μετρας τα fps και τα cpu/gpu usage, απο περιεργια να κοιταξω κι εγω για συγκριση.

Οσο κι αν με πληγωνει να το παραδεχομαι καθως ειναι μεγαλο αγαπημενο το AC, εχεις δικιο για το AI.

Bαρετο εως buggy το χαρακτηριζω, καμια βελτιωση απο τα προηγουμενα, ισως και πισωγυρισμα.

Γενικα οσο κι αν απολαμβανω να το παιζω, εχω βρει πολλα πραγματα που με εκνευριζουν.

Σε καμια περιπτωση δεν μπορω να πω οτι το απολαμβανω περισσοτερο απο το 2 και ακομα περισσοτερο απο τα bro/rev .

Δεν βλεπω την ωρα να το τερματισω για να παιξω ενα revelations παλι :D

Και εγω παρομοια σκεφτηκα,το τερματισα και μπορω να πω οτι δεν ηταν οπως το επικο II,με βλεπω να το ξανα βαζω,σαν την ιστορια του Ezio καμια αλλη!!(μεχρι στιγμης)

Απο τι φαινεται απτο τελος καποια συνεχεια θα υπαρξει,δεν δινω spoilers,οσοι το τερματισαν ξερουν..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.