Jump to content




tragikos

Recommended Posts

Πες μου πως μετρας τα fps και τα cpu/gpu usage, απο περιεργια να κοιταξω κι εγω για συγκριση.

Οσο κι αν με πληγωνει να το παραδεχομαι καθως ειναι μεγαλο αγαπημενο το AC, εχεις δικιο για το AI.

Bαρετο εως buggy το χαρακτηριζω, καμια βελτιωση απο τα προηγουμενα, ισως και πισωγυρισμα.

Γενικα οσο κι αν απολαμβανω να το παιζω, εχω βρει πολλα πραγματα που με εκνευριζουν.

Σε καμια περιπτωση δεν μπορω να πω οτι το απολαμβανω περισσοτερο απο το 2 και ακομα περισσοτερο απο τα bro/rev .

Δεν βλεπω την ωρα να το τερματισω για να παιξω ενα revelations παλι :D

Precision > Monitoring > Show in OSD κτλπ.

EDIT Συγγνώμη παίδες, μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν είχα full τις σκιές. Όντως τώρα πέφτουν λίγο τα καρέ αλλά όχι σε σημείο να παραπονεθώ. Επίσης παίζω με TXAA. Αν παρατηρήσω κάτι άλλο θα ποστάρω ξανά.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Το δοκιμασα σε ολες τις πιστες, σε ολες κολλημενο στο 60αρι. Ουτε στη boston ειχε προβλημα.

Εχει καπου vsync option και δεν το βρισκω ή ειναι στανταρ στο παιχνιδι;

Oλα στο full 1920*1200, ο 3570Κ στα 4.4 δουλευει μονο τον ενα πυρηνα στο 70-80%.

Η 670 stock ανεβαινει στα 1170, usage απο 60 εως 80 %.

Αν ομως απο default εχει vsync on & πιανει το 60αρι στο ρελαντι, λογικο δεν ειναι να μην εχει μεγαλυτερο usage σε cpu/gpu ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικο ειναι.

Το vsync μπορεις να να το κλεισεις απο ενα *.ιni.

Σε μενα ειναι στα mydocuments.

Μπορεισ να μου δωσεις λιγο περισσοτερες λεπτομερειες για το πως μπορω να απενεργοποιησω το vsync?

Link to comment
Share on other sites

Στα mydocuments θα βρεις εναν φακελο assassins creed 3 και μεσα ενα αρχειο Assassins3.ini.Ανοιξε το και κανε search για vsync.Λογικα θα ειναι πανω πανω μαζι με αλλα settings γαι τα γραφικα.Θα ειναι 1 κανε το 0.

Τωρα ολα αυτα αν ειναι απο θειο το παιχνιδι.

Αν ειανι original δεν ξερω τι μπορει να παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το παιχνιδακι..ψιλοκαηκα στο hitman και αργησα να το ξεκινησω αυτο..τελειωσα την πρωτη ναυμαχια στο sequence 6-7 καπου εκει..εχουν κανει ωραια δουλεια στα τοπια παντως..

Link to comment
Share on other sites

oλοι λενε οτι θα βγει και τεταρτο...και ετσι οπως εξελιχθηκε η ιστορια φανταζομαι οτι ο εομενος assassin θα προσπαθει να σκοτωσει αυτη που ελευθερωσε ο desmond...και απο οτι εχω ακουσει αυτο που τους απασχολε ειναι ΠΟΥ θα πεχτει το επομενο παιχνιδι και οχι ΑΝ πεχτει

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.