Jump to content



tragikos

Recommended Posts

γμτ...γμτ...

Εχω παιξει κανα 3ωρο και δεν με εχει τρελανει οπως το 2. :hm:

Ωραιο φαινεται αλλα οχι αυτο που περιμενα μετα το revelations.

Αρκετα διαφορετικο απο το 2.

Μακαρι η συνεχεια να με διαψευσει.

2 ερωτησεις γι αυτους που το παιζουν ηδη.

Εχει βρει κανεις το combo για chain attacks;

Δλδ να σκοτωνεις εναν και στο καπακι τον επομενο κ.ο.κ. οπως στα brotherhood/reveletions.

Ελπιζω να μην το αφαιρεσαν αυτο το feature, γιατι γινεται λιγο μονοτονο οταν σου την πεφτει λοχος.

Ο χαρακτηρας που ξεκινας το παιχνιδι, ο Haytham, ειναι ο πρωταγωνιστης ή αλλαζει παρακατω; Κονορ δεν ειχανε πει οτι τον λενε τον πρωταγωνιστη;

αλλάζει παίζε εκεί μετά από 6 ώρες θα δεις τον new με πολλά new

πρόσεχε λίγο το story γιατί μετά από 6-8 ώρες θα καταλάβεις

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Μονο λιγο βαρυ?με το της υπογραφης στο πλοι κτλ επαιζα στα 30.μολις μπηκα μποστον,το πολυ 20 fps!και το εχω σε 1080ρ με μονο textures και world detail φουλ.μου φαινεται θα ειναι οπως το προηγουμενο που παλι μου σερνοταν ειτε το ειχα φουλ ειτε χαμηλα τελειως ακομα και με την αναλυση κατω τερμα.γιατι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

εδώ με 5870 ι7 920@4

όλα full 1080π εκτός από antia κάτι τέτοιο που το έχω στο mid

30 min στις περισσότερες περιπτώσεις, αλλά είναι αρκετά playable και στα 25 καμιά φορά σε κάτι δάση

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβαζω εχει θεματακια το παιχνιδι.ατομο με 2Χ6970 και στη boston πιανει 24fps

δοκιμασα και εγω και με φουλ ολα (εκτος ΑΑ) πιανω καμια 15 και σβηστα ολα καμια 24αρα.με σβηστα μονο τα shadows ειμαι στα 20-24.παντως ειναι unplayable Και δεν παιζω.αν βγαλουν κανα patch εχει καλως...

Link to comment
Share on other sites

εχει θεμα με το cpu και την καρτα και δεν τις εκμεταλλευεται.κατι τετοιο διαβασα στο φορουμ της ουμπι.τελος της αλλης βδομαδας λεει οτι θα βγαλουν μεγαλο patch.κριμα παντως τοσο ωραιο παιχνιδι το portιασανε και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει fraps, αλλα και με την 670 σε 1080p ολα τερμα κυλαει smooth διχως lags.

Μην στραβωνεις με τα patch ειναι στανταρ διαδικασια πια σε ολα τα games.

Βοηθαει μαρκετιστικα και την αγορα αντι του παρανομου download η "υποστηριξη".

Y.γ. sequential kills ακομα δεν εχω βρει τον τροπο που γινονται και ειμαι στο 10%.

Mα γιατι δεν εχει tutorial οπως ειχε στα προηγουμενα.:mad:

Αν το βρει κανεις ας το μοιραστει ρε παιδες.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το εβαλα και γω απο το θειο και ολα καλά. οντως ειναι αρκετα βαρυ αλλά οκ ,τα γραφικά για μένα αξιζουν(σε 1080 παντα).

μια ερώτηση , θελω να το δοκιμάζω με gamepad και όχι με πληκτρολογιο-ποντικι. εχω το gamepad του ps2 μαζι με ανταπτορακι αλλά το πρόβλημα ειναι πως στις επιλογες του παιχνιδιου δεν το αναγνωριζει . δεν το δειχνει καν βασικα , μονο keyboard-mouse. καμια ιδεα;;

Link to comment
Share on other sites

Οκ το προχωρησα λιγο, και διχως να δωσω αλλα spoilers, θα πω μονο οτι εφτασα στο δασος και επαθα πλακα.

Εχω παθει την ιδια πλακα που ειχα παθει στο δασος του crysis.

Χαλαλι η αναμονη, το παιχνιδι αξιζει & τ'αξιζει και τo 35αρικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις ποε και αν θα βγει καποιο patch για το τρομερο fps drop στιν boston? Περα απο αυτο το gameplay παιδια ειναι πολυ ωραιο με ωραιους χαρακτηρες και πολλες καινουριες περιοχες,το μονο που απορω γιατι δεν υπαρχει στο game ειναι καποιο tutorials με τεχνικες και τροπους κτλπ που θα σε βοηθησουν να σκωτοσεις το target χωρις να γινεις π.χ αντιληπτος απο κανεναν,που δυστυχως το αφησανε στης προηγουμενες εκδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Χθες εφτασε στα χερια μου, και πρωτες εντυπωσεις αρκετα καλες, βεβαια οσο προχωραει το story γινεται ολο και πιο ενδιαφερον.

Τα γραφικα σε 2560χ1440 αναλυση απλα σκοτωνουν:jump::jump:

Το game ειναι αρκετα βαρυ και η καρτουλα μου ακομα και με ρολογια 1200,1600 ολα maxed out εκτοσ απο antiliasing σε νορμαλ παιζει στα 60 fps εκτος απο καποιες περιπτωσεις στα δαση που επεσα σε κατι 50αρια, αλλα παραμενει playable.

ποσες ωρες θελει βρε μαγκες να βαλει τη στολη του assassin και να αρχισει να με πορωνει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις ποε και αν θα βγει καποιο patch για το τρομερο fps drop στιν boston? Περα απο αυτο το gameplay παιδια ειναι πολυ ωραιο με ωραιους χαρακτηρες και πολλες καινουριες περιοχες,το μονο που απορω γιατι δεν υπαρχει στο game ειναι καποιο tutorials με τεχνικες και τροπους κτλπ που θα σε βοηθησουν να σκωτοσεις το target χωρις να γινεις π.χ αντιληπτος απο κανεναν,που δυστυχως το αφησανε στης προηγουμενες εκδοσεις.

Το game εχει παρα πολλους εναλακτικους τροπους με τους οποιους μπορεις να σκοτωσεις το target, και να ξερεις οτι παιζουν ρολο τα παντα, αν ειναι νυχτα ή μερα, οι σκοπιες αλλαζουν, θελει προσοχη με τα patrol των φυλακιων, κοιτας πολυ προσεκτικα τα safe points, τον ενδεχομενο αντιπερισπασμο που μπορεις να κανεις με πτωματα, τον περιβαλλοντα κοσμο αν υπαρχει κτλ.

απ' οσο θυμαμαι σε brotherhood και revelation ειχες και διαφορα αλλα gudget οπως smoke bombs, poison darts τα οποια βοηθουσαν στο να προσεγγισεις το στοχο χωρις να σε παρουν πρεφα, δεν ξερω στο 3 τωρα επειδη το ξεκινησα προχθες και δεν εχω προχωρησει πολυ λογο περιορισμενου χρονου, τι παιζει!

Αλλα δεν υπαρχει για μενα πιο ωραιο πραγμα απο το να σε παιρνουν πρεφα και να αρχισεις να σφαγιαζεις με απανωτα kombo kills...

Link to comment
Share on other sites

Το game εχει παρα πολλους εναλακτικους τροπους με τους οποιους μπορεις να σκοτωσεις το target, και να ξερεις οτι παιζουν ρολο τα παντα, αν ειναι νυχτα ή μερα, οι σκοπιες αλλαζουν, θελει προσοχη με τα patrol των φυλακιων, κοιτας πολυ προσεκτικα τα safe points, τον ενδεχομενο αντιπερισπασμο που μπορεις να κανεις με πτωματα, τον περιβαλλοντα κοσμο αν υπαρχει κτλ.

απ' οσο θυμαμαι σε brotherhood και revelation ειχες και διαφορα αλλα gudget οπως smoke bombs, poison darts τα οποια βοηθουσαν στο να προσεγγισεις το στοχο χωρις να σε παρουν πρεφα, δεν ξερω στο 3 τωρα επειδη το ξεκινησα προχθες και δεν εχω προχωρησει πολυ λογο περιορισμενου χρονου, τι παιζει!

Αλλα δεν υπαρχει για μενα πιο ωραιο πραγμα απο το να σε παιρνουν πρεφα και να αρχισεις να σφαγιαζεις με απανωτα kombo kills...

Εχεις δικιο,και εγω το γνωριζω αλλα καποιος που δεν εχει παιξει τα προηγουμενα δεν ξερει τι του γινεται στις πιο προχορημενες αποστολες που εχουν διαφορες απαιτησεις,βεβαια ειναι optional τα περισσοτερα δυσκολα το θεμα ειναι να τελιωσεις την αποστολη,αλλα ο στοχος ειναι να πετυχεις full sync,Γιαυτο θα επρεπε να υπαρχουν καποια tutorial με στρατηγικες κτλπ,εστω γραπτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο,και εγω το γνωριζω αλλα καποιος που δεν εχει παιξει τα προηγουμενα δεν ξερει τι του γινεται στις πιο προχορημενες αποστολες που εχουν διαφορες απαιτησεις,βεβαια ειναι optional τα περισσοτερα δυσκολα το θεμα ειναι να τελιωσεις την αποστολη,αλλα ο στοχος ειναι να πετυχεις full sync,Γιαυτο θα επρεπε να υπαρχουν καποια tutorial με στρατηγικες κτλπ,εστω γραπτα.

Το 3 επειδη το ξεκινησα τωρα δεν ξερω τι εχει να δωσει στη συνεχεια...

Στο revelations ειχε practice mode που μπορουσες να κανεις εξασκηση πανω σε τεχνικες αλλα και τη χρησιμοτητα του καθε εργαλειου που κουβαλας.

Αλλα σε γενικες γραμμες, την ψιλιαζεσαι κιολας λιγο πολυ περι του τι πρεπει να κανεις για να προσεγγισεις και να σκοτωσεις το target δεδομενων των οπλων σου. Απλα ειναι πολλοι οι τροποι γτ αλλος μπορει να ριξει poison σε καποιο φρουρο ουτως ωστε να αποσπασει την προσοχη των υπολοιπων και να προσεγγισει το στοχο, αλλος μπορει να παει νυχτα απο στεγες και με smoke bomb και eagle vision να σκοτωσει, αλλος να χρησιμοποιησει master assassins για να εξοντωσει τον περιγυρο του στοχου(revelations & brotherhood), αλλος μπορει να μπει χυμα αφου εχει εξοντωσει τους πολλους τριγυρω by the assassins way και να αρχισει η σφαγη μετα οπως μου αρεσει εμενα αλλα θυσιαζοντας ετσι το full sync.

Οπως καταλαβαινεις υπαρχουν πολλοι τροποι και στρατηγικη που μπορει να ακολουθησει ο καθενας.

αλλα απ' οτι παρατηρησα απο τις 6 ωρες gameplay που εχω μεχρι στιγμης στο 3, ειναι αρκετα επεξηγηματικο οσον αφορα το πως θα χρησιμοποιησεις το καθε τι.

Το οτι δεν εχεις παιξει τα προηγουμενα δε σε κολλαει σε κατι απλα δεν εχεις την εμπειρια ετοιμη απο την πρωτη αποστολη. ΦΑΝΤΑΣΙΑ θελει και να μπεις λιγο στο πετσι του ρολου...εσυ αν ησουν εκει τι θα εκανες για να εξοντωσεις το στοχο σου δεδομενων των οπλων και των gudget σου.

Το μονο ισως λιγο δυσκολο ειναι αμα σου την παισουν πολλοι, θελει λιγο εξασκηση στα combo kills και στο deflect γτ καποιοι ειναι λιγο ζορικοι μεχρι να πεσουν και τα οπλα τους κοβουν αρκετα!

Link to comment
Share on other sites

Αλλα δεν υπαρχει για μενα πιο ωραιο πραγμα απο το να σε παιρνουν πρεφα και να αρχισεις να σφαγιαζεις με απανωτα kombo kills...

Αν βρεις πως κανει combo kills στο 3 σφυρα το και απο δω γιατι μου εχει σπασει τα νευρα.

Συμφωνω με τον [MENTION=18621]digitaltiger[/MENTION] παντως.

Ειδικα μετα την επενδυση που εκαναν σε virtual tutorials στο revelations περιμενα κατι αντιστοιχο και εδω και απογοητευτηκα που δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις πως κανει combo kills στο 3 σφυρα το και απο δω γιατι μου εχει σπασει τα νευρα.

Μόνο σε μένα γίνεται δηλαδή?

Προσωπικα κάνω counter kill σε κάποιον (regular συνηθως) και μετα επιτίθεμαι κατευθεία σε αλλον regular και απλά ξεκινά combo kill, όπως και σε Brotherhood/Revelations.

Έχω παρατηρήσει όμως οτι αυτό λειτουργεί μονο με regular στρατιώτες και οχι με τους πιο δυνατούς, αυτοί σε μπλοκάρουν και σου κόβουν το combo kill. Θέλουν break defence 1-2 φορες για να πεθάνουν.

Ριξτε και μία ματιά εδώ. Δεν έχει spoilers, μπορείτε να το δείτε και οσοι δεν έχετε παιξει ακόμα. :T:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=S-VcP2Ge88s&feature=g-u]Assassin's Creed 3 - Gameplay Tutorial: Combat [NA] - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.