Jump to content



Recommended Posts

Εξαιρετικό παιχνίδι... Πολύ ωραία γραφικά και πολύ ελαφρύ (έτσι θα έπρεπε να είναι όλα τα παιχνίδια!)

Το τερμάτισα 2 φορές, low και high chaos, και το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Όντος φοβερό παιχνίδι χωρίς προβλήματα, κολλήματα και αργά loadings όπως συμβαίνει σε άλλα παιχνίδια πανάλαφρο (νομίζω το μοναδικό patch που βγήκε μέχρι τώρα είναι για το PS3) κάπου διάβασα πως θα βγάλουν τρία add-on packs (DLC) εκ τον οποίον το ένα θα κυκλοφορήσει τον ερχόμενο Δεκέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ωραιο παιχνιδι αλλα ακομα και στο easy μου φαινεται δυσκολο. Δεν εχω υπομονη-χρονο να περιμενω τον εχθρο να μου γυρισει πλατη για να του επιτεθω, αλλωστε εχω πιο σημαντικα πραγματα να κανω απο το να αποκεφαλιζω ενστολους, και δικαιως με καθαριζουν σε χρονο φλας.

Θα πρεπε πριν το easy να εχει for elderly.

Τα γραφικα του ειναι ωραια και παρουσιαζουν καλλιτεχνικο ενδιαφερον. Η πολη εχει τρομερη ατμοσφαιρα. Μακαρι να υπηρχε ενα mode οπου θα εκανα βολτες εκει μεσα ανακαλυπτοντας ολες τις περιοχες της, σε ολα της τα επιπεδα.

Καποια χρωματα και μοντελα μου θυμιζουν Half life 2.

Το gameplay ωραιο αλλα σαν γερος που ειμαι, το θεωρω λιγο πολυπλοκο.

Επισης λογω ηλικιας δειχνω απαραμιλλο ενδιαφερον στο διαβασμα των βιβλιων, των diaries, στην ανευρεση μυστικων, artifacts κλπ κατι που ριχνει το ρυθμο παιχνιδιου σε τρομακτικα χαμηλα επιπεδα, κατι που σημαινει πως οταν συναντω εχθρο εκπλήσσομαι δυσαρεστα αναφωνοντας διαφορα κοσμητικα κ ψαχνοντας το κουμπι autoresolve battle.

Link to comment
Share on other sites

Το ωραίο όμως με το Dishonored είναι το stealth, υπομονή μέχρι να γυρίσει πλάτη, μέχρι να έρθει στο σωστό σημείο, μέχρι να πατήσει την παγίδα, you know, να σφάξεις τον κακομοίρη τον φρουρό, αν και οι περισσότεροι είναι πολύ καθίκια, απ'ότι λέει η καρδιά :bad:

Link to comment
Share on other sites

Το ωραίο όμως με το Dishonored είναι το stealth, υπομονή μέχρι να γυρίσει πλάτη, μέχρι να έρθει στο σωστό σημείο, μέχρι να πατήσει την παγίδα, you know, να σφάξεις τον κακομοίρη τον φρουρό, αν και οι περισσότεροι είναι πολύ καθίκια, απ'ότι λέει η καρδιά :bad:

Το σωστο ειναι να γυρισει πλατη και να τον περασεις κουτρα :banging::banging:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Dishonored – The Brigmore Witches DLC Announced, Coming To PC, X360 & PS3 On August 13th | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

Bethesda revealed today the final DLC for Dishonored, called ‘The Brigmore Witches’. In The Brigmore Witches, players will continue their journey as the legendary assassin, Daud, and bring his twisted narrative that began with The Knife of Dunwall to a close.

The Brigmore Witches DLC is currently scheduled for an August 13th release on PC, X360 and PS3 for $9.99 or 800 MS Points.

attachment.php?attachmentid=57346&stc=1&d=1373985526

attachment.php?attachmentid=57347&stc=1&d=1373985526

post-11666-1416077558,1403_thumb.jpg

post-11666-1416077557,812_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

QuakeCon Day 1

Τα 3 υπάρχοντα dlc του παιχνιδιου -66% (για 1 μέρα), συνολο 6,5€.

Αξίζει?

Τα trials δεν με πολυνοιάζουν, αλλα το knife of dunwall φαίνεται ενδιαφέρον.

Το void walkers arsenal δίνει κάτι σημαντικό/ενδιαφέρον?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

To ξεκινάω τώρα το παιχνιδάκι...εχω φθάσει στο σημείο που παίρνω την μικρή βαλίστρα στον υπόνομο (αρχή είμαι ακόμα)...δεν έχω πάρει ακόμα καμμιά δύναμη αλλά είναι πολύ ενδιαφέρον το stealth κομμάτι όπως λέτε ... η προσέγγιση του εχθρού πισώπλατα και στο κατάλληλο σημείο η εκτέλεση..

εντύπωση μου έκανε το εξής: πριν βάλω την βόμβα για να βγω απ'την φυλακή είχα αφήσει αναισθητους τους φρουρούς σε σκοτεινά σημεία...Με το Boom ξύπνησαν και άρχισαν να με ψάχνουν...

Μήπως να τους καθαρίζω παρά να τους κοιμίζω; Εχω κάποιο όφελος μένοντας stealth ή το ίδιο είναι να βγω ως rambo;

Έχω ένα θεματάκι με το δεξί κλικ να το συνηθίσω (ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΖΟΟΜ, ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΖΟΟΜ)

Link to comment
Share on other sites

Το αν σκοτώνεις τους εχθρους η αν τους αφήνεις απλα αναισθητους, είναι δική σου επιλογή καθαρα.

Απ αυτό εξαρτάται το Total Chaos που προκαλεις στην πόλη.

Εγω πχ παω stealth, αλλα τους σκοτώνω σχεδόν όλους. Total Chaos=High μόνιμα. :p

Επίσης αν θυμάμαι καλα υπάρχει και achievement στο παιχνίδι, να το τελειώσεις χωρις να σκοτώσεις κανεναν.

Zoom θα μπορεις να κάνεις μόλις πάρεις το upgrade για το zoom από τον Piero, και δουλευει με το δεξι alt.

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι βγαίνει όπως σου αρέσει.Εγώ προσωπικά σαν τελειομανής το τερμάτισα 3 φορές για να δω και τα 3 τέλη. (High chaos,medium chaos,low chaos).Η διαφορά στα 3 τέλη δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο απλά αλλάζουν μερικά λόγια και μερικές εικόνες στο τελευταίο videaki.Εγώ προσωπικά σας συνιστώ να τους καθαρίζεται όλους γιατί να βγάλεις το παιχνίδι stealth από την πρώτη φορά θέλει κόπο και προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.