Jump to content



Κατάστημα MrSmith.gr. Τι λέει με αυτό;


suboy

Recommended Posts

  • Replies 577
  • Created
  • Last Reply
Τρελή εξειδίκευση με pc το μαγαζί πάντως... Adult Toys

Ελπίζω να μην χρειαστεί κανείς σε κανά χρόνο να κάνει χρήση εγγύησης.

Δε πα να πουλάει και ζωντανά; Αν εμένα μου φέρει (με αντικαταβολή πάντα) αυτό που του ζήτησα, τι με πειράζει :dirol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι φαίνεται να μην πηγαίνει καλά. Δημιούργησα έναν νέο λογαριασμό, έβαλα ένα προϊόν στο καλάθι, αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει πουθενά η δυνατότητα να δηλώσει κάποιος τα στοιχεία του για να κόψει τιμολόγιο. :unsure:

Υπάρχει μονάχα ένα πεδίο "ΕΤΑΙΡΕΙΑ" και τίποτε άλλο. Δεν είναι δυνατόν λογικά να δηλώσει κανείς σε αυτό το πεδίο επάγγελμα, ΑΦΜ, ΔΟΥ κτλ. :unsure:

Επίσης χρεώνει αντικαταβολή 8 ευρώ + 3,5 ευρώ κούριερ, οπότε η διαφορά στο προϊόν που με ενδιαφέρει εμένα τουλάχιστον δεν είναι πολύ μεγάλη, προσγειώνεται στα 15 ευρώ περίπου. Θα δούμε. Αύριο θα επικοινωνήσω τηλεφωνικά για να δω εάν υπάρχει τελικά η δυνατότητα να κοπεί τιμολόγιο...

Link to comment
Share on other sites

οι τιμές είναι όντως χαμηλές αλλά στα περισσότερα προιόντα είναι κοντά στην υπόλοιπη αγορά. Το ότι έχει καποια προιόντα κράχτες (i7 3770k, i7 3820) σημαντικά χαμηλότερα από τους υπόλοιπους είναι μια λογική τακτική δημιουργίας ενδιαφέροντος γύρω από το μαγαζί. Θα φανεί τι παίζει με τις παραδόσεις όσων ήδη παρήγγειλαν...αναμένουμε παίδες τα νέα!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι φαίνεται να μην πηγαίνει καλά. Δημιούργησα έναν νέο λογαριασμό, έβαλα ένα προϊόν στο καλάθι, αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει πουθενά η δυνατότητα να δηλώσει κάποιος τα στοιχεία του για να κόψει τιμολόγιο. :unsure:

Υπάρχει μονάχα ένα πεδίο "ΕΤΑΙΡΕΙΑ" και τίποτε άλλο. Δεν είναι δυνατόν λογικά να δηλώσει κανείς σε αυτό το πεδίο επάγγελμα, ΑΦΜ, ΔΟΥ κτλ. :unsure:

Επίσης χρεώνει αντικαταβολή 8 ευρώ + 3,5 ευρώ κούριερ, οπότε η διαφορά στο προϊόν που με ενδιαφέρει εμένα τουλάχιστον δεν είναι πολύ μεγάλη, προσγειώνεται στα 15 ευρώ περίπου. Θα δούμε. Αύριο θα επικοινωνήσω τηλεφωνικά για να δω εάν υπάρχει τελικά η δυνατότητα να κοπεί τιμολόγιο...

λογικα η δυνατοτητα για τιμολογιο δεν ειναι στην αρχη που φτιαχνεις την καρτελα σου αλλα μετα, σε καποιο βημα οπως κανεις την παραγγελια!

Link to comment
Share on other sites

λογικα η δυνατοτητα για τιμολογιο δεν ειναι στην αρχη που φτιαχνεις την καρτελα σου αλλα μετα, σε καποιο βημα οπως κανεις την παραγγελια!

στο τελευταιο σταδιο, βαζεις στα "Σχολια" οτι επιθυμεις τιμολογιο, καθως και το ΑΦΜ που θες να κοπει :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Ο ασχημαντρας απο πανω σαν πολλα δεν ξερει.....?Ρε μπας και ειναι δικο σου????::hehe:

Σημερινο email>>>

Χαίρετε ΠΕΤΡΟΣ *****,

η κατάσταση της παραγγελίας No. 0000***** έχει αλλάξει

η νέα κατάσταση είναι: Επιβεβαιωμένη

MrSmith

Δωριέων 5 (Γραφεία)

17342 Άγιος Δημήτριος

Ελλάδα

Τηλέφωνο: 211.800.4688

Fax:

Link to comment
Share on other sites

άντε για να δούμε..γιατί μου είπαν τέλος ιουνίου-αρχές ιουλίου θα μου πληρώσουν αυτά που μου χρωστάνε 4 μήνες τώρα...

Κ λεχει κάτι SSD...μμμμούρλια!

Πάντως ρε παιδιά δεν έχει καθόλου παραλαβή από κατάστημα/στο χώρο τους/whatever?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά δεν έχει καθόλου παραλαβή από κατάστημα/στο χώρο τους/whatever?

Το πιθανότερο είναι να μην υπάρχει η δυνατότητα παραλαβής των προϊόντων από τη μεριά του πελάτη στο κατάστημα. Το ίδιο ακριβώς συνέβη με ένα προϊόν που παράγγειλα πριν από μερικές μέρες από άλλο «αποκλειστικά διαδικτυακό» κατάστημα, χωρίς φυσική παρουσία μαγαζιού δηλαδή.

Επικοινώνησα μεσημέρι Σαββάτου τηλεφωνικά, δεν απαντάει κανείς, με καλούν μετά από κανένα μισάωρο αφού είδαν το νούμερό μου από την αναγνώριση κλήσεων, παραγγέλνω και ρωτάω εάν μπορώ να παραλάβω μόνος μου από το κατάστημα επειδή βιαζόμουν, αλλά μου το ξέκοψε αμέσως: «Δεν υπάρχει κατάστημα, απλά ένας αποθηκευτικός χώρος». Μου παρέδωσαν Τρίτη κανονικά μέσω κούριερ με αντικαταβολή, αλλά το καλύτερο ήταν ότι δεν υπήρχε καμία χρέωση, ούτε για την αντικαταβολή ούτε για το κούριερ, τα πάντα ήταν μέσα στην τιμή! :T:

Μακάρι να πολλαπλασιαστούν αυτού του είδους τα καταστήματα. Μπορούν λόγω πολύ μειωμένων εξόδων να είναι άκρως ανταγωνιστικά στις τιμές τους...

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε Βαγγέλης ********,

η κατάσταση της παραγγελίας No. ******** έχει αλλάξει

η νέα κατάσταση είναι: Επιβεβαιωμένη

MrSmith

Δωριέων 5 (Γραφεία)

17342 Άγιος Δημήτριος

Ελλάδα

Τηλέφωνο: 211.800.4688

Fax:

Ελπίζω να έρθει. Αλλιώς δεν έχω πρόβλημα, του βάζω φωτιά και στην αποθήκη αν δεν έχει μαγαζί.:jump:

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κ γω μια παραγγελια, 375ε για 7970 ηταν πειρασμος...

Δε νομιζω να παραλαβω αλλα you never know :p

Χρυσες δουλειες καναν μεσω Lab παντως, τρεχουν πανικοβλητοι!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να πολλαπλασιαστούν αυτού του είδους τα καταστήματα. Μπορούν λόγω πολύ μειωμένων εξόδων να είναι άκρως ανταγωνιστικά στις τιμές τους...

Τυπικά απαγορεύονται τα καταστήματα χωρίς έστω ένα "με βιτρίνα" από τον νόμο. Αυτό ώθησε το e-shop να φτιάξει "points" και το megamarket (Θεός σ'χωρέστο) να μετακομίσει στην Φραντζή πριν κλείσει.

Βέβαια ας πούμε και το Birdphone δηλώνει σημείο παραλαβής, το οποίο δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένα διαμορφωμένο πρώτο δωμάτιο ενός ισογείου σε πολυκατοικία, αλλά μία χαρά την δουλειά του την κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω ξεκινησα το θεμα στο ins..... οποιος μαθει κατι παραπανω, παραλαβει ή μπορει να πει κατι σε σχεση με την αξιοπιστια του Mr καλο θα ηταν να το μεταφερει και στην αλλη γειτονια για να λυνονται αποριες και ερωτηματα ολων...

Να σας πω οτι ενα παιδι παρελαβε και εχει βαλει και φωτο Imageshack - 20120529131019.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω ξεκινησα το θεμα στο ins..... οποιος μαθει κατι παραπανω, παραλαβει ή μπορει να πει κατι σε σχεση με την αξιοπιστια του Mr καλο θα ηταν να το μεταφερει και στην αλλη γειτονια για να λυνονται αποριες και ερωτηματα ολων...

Να σας πω οτι ενα παιδι παρελαβε και εχει βαλει και φωτο Imageshack - 20120529131019.jpg

Βάλε και το link, δεν μας πειράζει: Mrsmith.gr καταστημα και προσφορες σε μελη του ινσομνια! - Insomnia.gr

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.