Jump to content


Recommended Posts

@acct σχετικά με το usage
 
Hard Disk Storage
System project
100.00 GB out of 100.00 GB Hard Disk Storage (0 bytes left)
100%
 
CPU
System project
2 out of 2 CPUs (0 left)
100%
 
RAM
System project
6.00 GB out of 6.00 GB RAM (0 bytes left)
100%
 
VM
System project
1 out of 2 Virtual Machines (1 left)
50%
 
Private Network
System project
0 out of 5 Private Networks (5 left)
0%
 
Public IP
System project
1 out of 1 Public IPs (0 left)
100%
 
για να πάρω άλλα 40gb γιατί στο VM με άφηνε μέχρι 60 μόνο έκανα ένα νέο δίσκο και τον έκανα mount στο VM μου.

Έγινε επεξεργασία από kavadias
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχει κανένας πρόβλημα να συνδεθεί με λογαριασμό από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών; Σχεδόν ένα μήνα προσπαθώ και δεν μπαίνω με τίποτα, λέει ότι τα στοιχεία πρόσβασης δεν είναι αυθεντικά. Συνδεόμουν μια χαρά για αρκετό καιρό και έχω και VM το οποίο παίζει κανονικά. Στην ηλεκτρονική γραμματεία συνδέομαι κανονικά, άρα δεν παίζει να έχει απενεργοποιηθεί από το πανεπιστήμιο. Ευτυχώς που είχα φτιάξει και κλασσικό λογαριασμό με e-mail και τον είχα συνδέσει με τον ακαδημαϊκό, μόνο με αυτό τον τρόπο μπαίνω στο okeanos.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει πρόβλημα με το πιστοποιητικό στην υπηρεσία ταυτοποίησης του Πανεπιστημίου σου; Εντός του Ιδρύματος μπορούν να το αγνοούν, αλλά χωρίς έγκυρο πιστοποιητικό δεν θα σε αφήσει να μπεις στον Ωκεανό. Σε άλλες εξωτερικές υπηρεσίες συνδέεσαι κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει πρόβλημα με το πιστοποιητικό στην υπηρεσία ταυτοποίησης του Πανεπιστημίου σου; Εντός του Ιδρύματος μπορούν να το αγνοούν, αλλά χωρίς έγκυρο πιστοποιητικό δεν θα σε αφήσει να μπεις στον Ωκεανό. Σε άλλες εξωτερικές υπηρεσίες συνδέεσαι κανονικά;

Δεν έχω ψάξει για να συνδεθώ σε κάποια εξωτερική υπηρεσία. Μπορείς να μου πεις κάποια ώστε να δοκιμάσω;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.