Jump to content



Recommended Posts

Ώπα, από πότε είναι διαθέσιμη η δυνατότητα να έχουμε λογιαριασμούς mail απ' το πανεπιστήμιο; Είχα ακούσε για 2012, σύμφωνα με τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες, αλλά δεν πρέπει να είναι ακόμη δυνατό.

Σε ποιό είσαι;

ΕΜΠ και μάλιστα έχω δύο e-mail addresses :p

Απ΄όσο γνωρίζω και το ΕΚΠΑ έχει, τώρα με τη σχολή σου δε ξέρω τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

το ΕΚΠΑ υποτίθεται ότι δίνει μόνο σε μεταπτυχιακούς και μέλη ΔΕΠ

Ο ξάδελφός μου που είναι προπτυχιακός στο Πληροφορικής κ' Τηλεπικοινωνιών έχει.

Προφανώς δεν έχει custom, όπως οι προπτυχιακοί ή τα μέλη ΔΕΠ, αλλά με τον αριθμό μητρώου του.

Εσύ δεν έχεις δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Με αριθμό μητρώου τί να το κάνεις κιόλας... σαν spamer από την Κίνα είσαι. :p

Όπα κάτσε, δε σου είπε κανείς να το χρησιμοποιείς συνέχεια σαν "εταιρικό", αλλά για τις υπηρεσίες προς τους φοιτητές πχ. chainmail από καθηγητές, το okeanos, τη βιβλιοθήκη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στην σχολη μας δεν δουλευει ουτε το eclass (απλα το αναφερω) αλλα φυσικα και το email. Mε αποτελεσμα να μην εχει κανενας μας email.

Εγω εχω κανει εγγραφη απο την Παρασκευη με το Gmail μου και απαντηση δεν πηρα, περιμενω πως και πως παντως!

Link to comment
Share on other sites

κανέναν οδηγό της προκοπής για web server; γιατί τη μία εγκαθιστώ mysql και δεν κάνει σταρτ το σέρβις, την άλλη δεν παίζει η php και μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Έλεγα τώρα στις διακοπές να στήσω κανένα wordpress και δεν κάθεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

κανέναν οδηγό της προκοπής για web server; γιατί τη μία εγκαθιστώ mysql και δεν κάνει σταρτ το σέρβις, την άλλη δεν παίζει η php και μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Έλεγα τώρα στις διακοπές να στήσω κανένα wordpress και δεν κάθεται τίποτα.

LaMp - Debian Wiki

Ακολούθα αυτό και θα είσαι οκ :)

Link to comment
Share on other sites

κανέναν οδηγό της προκοπής για web server; γιατί τη μία εγκαθιστώ mysql και δεν κάνει σταρτ το σέρβις, την άλλη δεν παίζει η php και μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Έλεγα τώρα στις διακοπές να στήσω κανένα wordpress και δεν κάθεται τίποτα.

Installing Apache2 With PHP5 And MySQL Support On Ubuntu 12.04 LTS (LAMP) | HowtoForge - Linux Howtos and Tutorials

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου πως ο okeanos είναι ακόμα σε alpha stage,δύσκολα να δώσει το ΕΔΕΤ account σε κόσμο εκτός τεχνολογικών/πανεπιστημιακών ιδρυμάτων.Από κει και πέρα,για όσους ενδιαφέρεστε για περισσότερες λεπτομέρειες,"κάτω από το καπώ" του okeanos βρίσκεται το openstack:

Home » OpenStack Open Source Cloud Computing Software

έαν έχετε δυο μηχανάκια με τουλάχιστον 4GB ram και cpu's που υποστηρίζoυν virtualization μπορείτε να το δοκιμάσετε και μόνοι σας.

Link to comment
Share on other sites

Είναι της σχολής βασισμένο σε horde

Ελπίζω να απαντήσουν σήμερα μπας και παίξουμε λίγο αυριο δεδομένης της αργίας :p

failed

Εγω εκανα με hotmail-gmail και ελαβα προσκληση παντως

Link to comment
Share on other sites

Ναι

Aλλα ειναι και automated/random νομίζω η διαδικασία στην επιλογη υποψηφιου

Δε θυμάμαι αν το είχα δει σε αυτό το thread, αλλά κάπου διάβασα ή μου είχαν πει ότι επειδή είναι πολλές οι αιτήσεις δίνουν προτεραιότητα στα πανεπιστημιακά mails.

Εγώ θυμάμαι είχα μπει σε <24h.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.