Jump to content



Ομαδική αγορά Monitor (and other) calibration tool, Βόρεια Ελλάδα edition.


Recommended Posts

Αύριο το πρωί θα ειμαι Θεσσαλονίκη κέντρο , πλατεία Αριστοτέλους, γυρω στις 10 με 11.

Μπορεί να ρθει εκεί κάποιος σαλονικιός και να συναντηθούμε να του το δώσω;;

Εγω δυστηχως δεν προλαβαινω με τιποτα λογο δουλειας :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εγω το εχω ακομη. μιας και δεν βολεψε να το δωσω όταν κατεβηκα Θεσσαλονίκη, οποιος το θελει ας δωσει διεύθυνση να του το στειλω.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

παίδες πειτε ποιος το θελει ωστε να το στειλω αυριο γιατι μετα παμε μετα το πασχα

Αν μπορείς μου το στέλνεις και τα βρίσκουμε για τα μεταφορικά

Στέλνω πμ με στοιχεία

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
OFF TOPIC:

Παιδια συγνωμη, ευχαριστημενοι μεινατε? Διαφορες ειδατε στις οθονες σας? Κανεις δεν εγραψε εντυπωσεις, για αυτο ρωταω.. sorry για το off topic

:)

Ιδιετερες διαφορες εγω προσωπικα δεν ειδα (με dell u2311 kai 2412m)

Link to comment
Share on other sites

Μια και βλέπω ότι οι βόρειοι είστε ακόμα ενεργοί, θα κάνω κι εδώ την ερώτηση που έθεσα πριν από κανένα δίμηνο στο άλλο θέμα:

http://www.thelab.gr/ti-pou-poso/omadiki-agora-monitor-calibration-tool-3-a-91198.html

Καλησπέρα σε όλους τους calibrators

Βλέπω ότι μετά την έκδοση 3.1 του calibration software της Datacolor ζητάει activation. Ξέρετε να υπάρχει κάποιο activation limit?

Επίσης έχει κρατήσει κανείς παλιότερες εκδόσεις του λογισμικού για MacOS? Νομίζω ότι το CD που έχει μέσα έχει την 3.04 μόνο για PowerPC και όχι για Intel Macs.

Link to comment
Share on other sites

k_ardu & evolution

Okay, ευχαριστω παιδια! Wow, εχουμε τις ιδιες οθονες! Εγω εχω την Dell U2412M(*) ως κυρια τις τελευταιες μερες, και μια Dell U2311H ως δευτερευουσα σε portrait mode, επειδη δεν χωραει.

Μια τελευταια ερωτηση: ειχατε βαλει πριν το καλιμπραρισμα κανενα ICC profile απο TFT Central ή αλλου?

Παντως, απ' οτι λετε μαλλον δεν χρειαζεται ε? Εγω παντως θα το κοιταξω καποια στιγμη

* περιμενω αντικατασταση λογω 1 bright pixel

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα βαλει καποιο ετοιμο profile παντως.

Ιωαννα το δεν χρειαζεται δεν θα το ελεγα.

Δεν γνωριζω τι εφαρμογες δουλευεις αλλα πχ εαν ασχολεισαι με επεξεργασια φωτογραφιας/βιντεο εκει ισως δεις διαφορα στα χρωματα,φωτεινοτητα κλπ.

Δεν γνωριζω εαν θα δεις οντως διαφορες γιατι δεν ασχολουμαι με τα παραπανω,απλα μια υποθεση κανω.

Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι καποιος μπορει να μην ειδε διαφορα με την χρηση που κανει,εσυ μπορει να διακρινεις καποια αισθητη διαφορα για σενα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.