Jump to content



Προσφορές παιχνιδιών PC


xtrmsnpr

Είδος προσφορών  

134 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

πριν 7 ώρες, το μέλος Efialtis έγραψε:

Mass Effect Andromeda. Το πλήρες πακέτο φθηνά λόγω των ημερών που προηγήθηκαν.

Χωρίς να έχω προχωρήσει πολύ καλό είναι.

 

1+2+3; Έχει και το Andromeda μέσα; Τα 3 πρώτα τα είχα αγοράσει αντί πινακίου φακής, αλλά δεν τα έπαιξα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έπαιξε κάποιος τα πρώτα 2 έστω Mass Effect και παίξει το Andromeda, μπορεί να του αρέσει το τελευταίο. Ωστόσο, είναι πατάτα τεράστια, με πολλά άλυτα bugs και εντελώς παρατημένο, με ένα στόρι που δεν πλησιάζει κανένα από όλη τη σειρά και με διαλόγους που - προσωπικά - μου φαίνονται γραμμένοι "στο πόδι".

Μπορεί να το χαρείτε ωστόσο γιατί δεν ξέρετε τι έπος ήταν το πρώτο (άντε και το δεύτερο), άρα αν θέλετε να τα παίξετε όλα, ξεκινήστε από το τελευταίο :p 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αν δεν έπαιξε κάποιος τα πρώτα 2 έστω Mass Effect και παίξει το Andromeda, μπορεί να του αρέσει το τελευταίο. Ωστόσο, είναι πατάτα τεράστια, με πολλά άλυτα bugs και εντελώς παρατημένο, με ένα στόρι που δεν πλησιάζει κανένα από όλη τη σειρά και με διαλόγους που - προσωπικά - μου φαίνονται γραμμένοι "στο πόδι".

Μπορεί να το χαρείτε ωστόσο γιατί δεν ξέρετε τι έπος ήταν το πρώτο (άντε και το δεύτερο), άρα αν θέλετε να τα παίξετε όλα, ξεκινήστε από το τελευταίο :p 

+10000

επίσης να προσθέσω  ότι κυκλοφορούν πάρα πολλά Mods για την τριλογία με 4κ textures και πολλές βελτιώσεις που τα κάνουν ακόμα ποιο απολαυστικά.  (Ετσι για την μόστρα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας παίξει όλα τα προηγούμενα το 2ο ήταν το καλύτερο.

Απλά το ανδρομέδα μετά από 2 χρόνια με όλα του τα patches/dlc δεν είναι το τραγικό που ήταν όταν κυκλοφόρησε.

Γι'αυτό άλλωστε σπάνια παίρνω παιχνίδια που μόλις έχουν κυκλοφορήσει αλλά περιμένω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, tommybertsen said:

https://www.fanatical.com/en/bundle/kingslayer-bundle

Εξαιρετικό bundle. 

Πρακτικά τα χαρίζουν, παρότι έχει και μερικά παλιά. 

 

Δεν ξέρω πότε θα παίξω όλα αυτά τα οποία μαζεύω, αλλά όντως το συγκεκριμένο bundle το χαρίζουν. Αυτό το STYX λέει τιποτα?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Jargon έγραψε:

 

Δεν ξέρω πότε θα παίξω όλα αυτά τα οποία μαζεύω, αλλά όντως το συγκεκριμένο bundle το χαρίζουν. Αυτό το STYX λέει τιποτα?

 

Το πρώτο είχα παίξει. Έλεγε. Καλά stealth παιχνιδάκια είναι. :) Το Oxenfree είναι ωραίο! Το king of fighters, καλό για το είδος του. Metal Slug X και Simcity δεν χρειάζονται συστάσεις (το τελευταίο θα το τιμήσει δεόντως η κοπέλα μου :p ) και το age of decadance δεν το ξέρω, αλλά είναι turn based που δεν πολυπαίζω. 

 

Στην ίδια φάση είμαι κι εγώ. Έχω μαζέψει πολλά από bundles που όντως αξίζουν. Η φτήνια τρώει τον παρά με αυτά τα bundles :hehe: 

*Ορισμένα θα τα κάνω steamgifts, πχ τα KOTOR και KOTOR 2 τα έχω παίξει πολύ παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι είχα να παίξω παιχνίδια 10 χρόνια (αλήθεια) και ξαφνικά ανακάλυψα ότι πλέον είναι τόσο φθηνά (άπειρα sales και promos) ενώ έχω χάσει τόσους καλούς τίτλους που είναι αδύνατο να τα παίξω όλα. Έχω μαζέψει 80 τίτλους στο steam και καμιά 10αρια σε GOG/Uplay και από αυτούς οι 30 είναι Triple A που θέλω να παίξω. Επίσης βλέπω ότι δεν έχει νόημα να στοκάρεις διότι εκπτώσεις πάνε κι έρχονται πολλές. Το συγκεκεριμένο μάλλον θα το αφήσω γιατί έχω π.χ. τα Dishonored για Stealth (+Deus-X) και στο τελευταίο Steam Sales πήρα το Cities: Skylines. Τα Star Wars παραείναι παλιά πλέον. 

 

Για μια στιγμή πήγα να το πάρω λόγω της τιμής αλλά θα το αφήσω διότι μόνο το Shadowrun μου κάνει και ακόμα δεν έχω παίξει το πρώτο.  Μάλλον χρόνος είναι πλέον το πρόβλημα και όχι το πόσα παιχνίδια μπορώ να έχω.....

 

Γι'αυτό δεν το κουνάω από την 1080Ti ακόμα - αυτά που έχω τα παίζει άψογα. Θα παρακολουθώ όμως το νήμα γιατί έχουμε και μικρούς gamers στην οικογένεια και θέλω να τους αποτραβήξω από το Fortnite (με το καλό...) σε Simulation, RPGs, Puzzle Solving...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι να είσαι 2-5 χρόνια πίσω σε games τα οποία είναι πλέον με τα patches τους, τα mods τους και παίρνει και τα φουλ πακέτα σε τιμή ξεφτίλα. Επίσης παίζουν στο max με 1080Ti ακόμα και σε 4K. Γι'αυτό δεν βιάζομαι για 2080Ti στο άλλο νήμα διότι και να την πλήρωνα πάλι αυτά θα έπαιζα και τσάμπα τα λεφτά. Ενώ σε 1-2 χρόνια που θα τη χρειαστώ ή θα έχει βγει άλλη (3080Ti) ή θα τη βρίσκεις σε deals....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.