Jump to content



Προσφορές παιχνιδιών PC


xtrmsnpr

Είδος προσφορών  

134 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

https://www.gamesessions.com/zz/Game/HitmanAbsolution

Κάνεις account, παίζεις 5 λεπτά και στο δίνει για πάντα (στο gamesessions client όμως). Βέβαια, είναι πολύ προβληματικό το client, δεν θέλει MSI Afterburner, κανένα OSD γενικώς και νομίζω το ενοχλεί και το alt+tab. Anyway, εμένα ενεργοποιήθηκε

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με την παραπάνω ευκαιρία, έχω κι εγώ μια προσφορά για τους χρήστες του forum:

 

- Δίνω κι εγώ ένα δωρεάν παιγνίδι...

- Αρκεί να εγκαταστήσεις... τον δικό μου client.

- Που θα κάνει πάρτυ στο PC σου (κοινώς θα διαβάζει και θα έχει πρόσβαση στα δεδομένα σου)

- Απλά δεν θα παραπονεθείς άμα τα δεδομένα σου κάνουν τον γύρο του κόσμου.

- Λεπτομέρειες δεν υπάρχουν, είναι απλά το παραπάνω θέμα με άλλα λόγια (με λίγη παραπάνω δόση φαντασίας...)

 

Αγαπητέ @tommybertsen

Αν ήσουνα ένας απλός χρήστης, ίσως να προχωρούσα παρακάτω, χωρίς κάποιο σχόλιο. Ίσως.

 

Από την θέση σου (moderator / administrator) όμως αναμένω να εφιστήσεις την προσοχή σε όλους τους χρήστες του forum ότι για την απόκτηση του δωρεάν παιγνιδιού, απαιτείται η εγκατάσταση εφαρμογής (client), με ότι αυτό συνεπάγεται για την ασφάλεια και την προστασία των δεδομένων τους. Και ας πάρει ο καθένας την θέση του απέναντι σε αυτό που προτείνεις.

 

Ελπίζω να είναι κατανοητό ότι ο σχόλιό μου είναι η ταπεινή μου άποψη και κατατίθεται στα πλαίσια της ασφαλούς χρήσης του Internet και της προστασίας των δεδομένων μας.

Αν κάνω κάπου λάθος, διορθώσ(τ)ε με.

 

Φιλικά.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το γράφω ότι πρόκειται για client.

 

Τα δεδομένα που στέλνεις με αυτό ελέγχονται (σε ρωτάει). Στο steam δηλαδή είναι όλα ρόδινα; Ή στους 1500 client που έχουν κυκλοφορήσει; Είδα μία προσφορά, την πρότεινα στο forum. Έχουν προταθεί από πολύ περισσότερο "shady" sites προσφορές.

 Ο καθένας νομίζω μπορεί να κρίνει αν θέλει έναν ακόμη client στο PC του ή να προχωρήσει σε claim ενός οποιουδήποτε free gift από κάποιο άλλο site (υποθέτοντας πάντα ότι διαβάζει τις άδεις που του ζητούνται). Όλα ζητάνε το κατιτίς τους, δεν έγινες περισσότερο vulnerable με το παραπάνω. Εδώ έχεις windows στο PC σου :bleh: 

Κατά συνέπεια, δεν βρήκα λόγο να αναφερθώ στα των δεδομένων. Αν είναι να μιλάω/μιλάμε για αυτά σε κάθε giveaway που γίνεται, καλύτερα να κλείσουμε το internet once and for all. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, inetus3r said:

Με την παραπάνω ευκαιρία, έχω κι εγώ μια προσφορά για τους χρήστες του forum:

 

- Δίνω κι εγώ ένα δωρεάν παιγνίδι...

- Αρκεί να εγκαταστήσεις... τον δικό μου client.

- Που θα κάνει πάρτυ στο PC σου (κοινώς θα διαβάζει και θα έχει πρόσβαση στα δεδομένα σου)

- Απλά δεν θα παραπονεθείς άμα τα δεδομένα σου κάνουν τον γύρο του κόσμου.

- Λεπτομέρειες δεν υπάρχουν, είναι απλά το παραπάνω θέμα με άλλα λόγια (με λίγη παραπάνω δόση φαντασίας...)

 

Αγαπητέ @tommybertsen

Αν ήσουνα ένας απλός χρήστης, ίσως να προχωρούσα παρακάτω, χωρίς κάποιο σχόλιο. Ίσως.

 

Από την θέση σου (moderator / administrator) όμως αναμένω να εφιστήσεις την προσοχή σε όλους τους χρήστες του forum ότι για την απόκτηση του δωρεάν παιγνιδιού, απαιτείται η εγκατάσταση εφαρμογής (client), με ότι αυτό συνεπάγεται για την ασφάλεια και την προστασία των δεδομένων τους. Και ας πάρει ο καθένας την θέση του απέναντι σε αυτό που προτείνεις.

 

Ελπίζω να είναι κατανοητό ότι ο σχόλιό μου είναι η ταπεινή μου άποψη και κατατίθεται στα πλαίσια της ασφαλούς χρήσης του Internet και της προστασίας των δεδομένων μας.

Αν κάνω κάπου λάθος, διορθώσ(τ)ε με.

 

Φιλικά.

 

Δεν σπεύδω σε άμυνα εκ μέρους του @tommybertsen, διότι υποψιάζομαι ότι το δικό του σκεπτικό μπορεί να το παραθέσει ο ίδιος, αν χρειαστεί (Σημ: όσο γράφω αυτό, βλέπω ότι μόλις απάντησε -θα δω σε λίγο την απάντησή του). Όμως, θα περιγράψω τη δική μου λογική, ελπίζοντας ότι μπορεί να βοηθήσω όσους προβληματίστηκαν λίγο από τα δύο τελευταία μηνύματα.

 

Παλιότερα ξεκίνησα σε τούτο το θέμα μια δημοσκόπηση, στην οποία η συντριπτική πλειονότητα τάχθηκε υπέρ της λογικής να αναρτώνται όλες οι προσφορές (τα αποτελέσματα είναι ακόμη ορατά). Αυτό μεταθέτει μια σημαντική ευθύνη στους τελικούς ενδιαφερόμενους: να κρίνουν και να αποφασίσουν ποιες από αυτές θέλουν να αξιοποιήσουν.

 

Προσωπικά, έχω επιλέξει να "βαθμολογώ" πολύ διακριτικά τις προσφορές που με συγκινούν -με ένα like. Αν ανατρέξεις πιο πίσω, θα δεις ότι είναι σχεδόν αποκλειστικά προσφορές σε Steam και GOG. Συνειδητά αποφεύγω ακόμη και καθιερωμένους clients, όπως της Origin, αν και πολλοί άλλοι επιλέγουν να τον χρησιμοποιούν.

 

Αυτό δε σημαίνει ότι κατακρίνω όσους σκέφτονται διαφορετικά, απλώς τραβώ έναν διαφορετικό δρόμο και αναγνωρίζω σε όλους το δικαίωμα να κάνουν το ίδιο.

 

Στην ουσία του θέματος, συμμερίζομαι απόλυτα την επιφύλαξή σου για τον "Gamesessions client" - πρώτη φορά τον ακούω- και γι αυτό δεν πρόκειται να εκμεταλλευτώ την ευκαιρία. Αλλά αυτή είναι μια διεργασία που από πάντα εξυπακούεται ότι κάνει ο καθένας χωριστά για κάθε μια από τις προσφορές που μπαίνουν στο θέμα.

 

Από την άλλη, δεν μπορώ να συμφωνήσω με το γεγονός ότι την επιφύλαξη σου επέλεξες να την διατυπώσεις ειρωνευόμενος ένα καταφανώς καλοπροαίρετο μήνυμα από έναν άλλο χρήστη, έστω και "χρωματιστό". Σίγουρα ως συντονιστές πρέπει να κρινόμαστε αυστηρότερα, αλλά εδώ δεν βλέπω κάποιο ολίσθημα, ειδικά λαμβάνοντας υπόψη όλα τα σχόλια που παραθέτει για τον client ο tommy.

 

Παρότι δεν γνωρίζω προσωπικά τον "συνάδελφο" ή εσένα, είμαι βέβαιος για την καλή προαίρεση και των δύο και είμαι σίγουρος ότι ούτε εκείνος θέλει να μας εκθέσει σε κίνδυνο ούτε εσύ να τον προσβάλλεις.

 

Συνεπώς, αν δύο πράγματα μπορούσαν να είχαν γίνει διαφορετικά νομίζω θα ήταν:

* να υπήρχε στο αρχικό μήνυμα ένα ακόμη σχόλιο, ως υπενθύμιση σε όλους να είναι προσεκτικοί (αν και εξυπακούεται)

* απουσία τούτου, να είχες προσθέσει εσύ την υπενθύμιση με τις 2 τελευταίες γραμμές του μηνύματός σου ή να είχες κάνει μια αναφορά για να προστεθεί (ακόμη κι αν πλεονάζει)

 

Προς θεού, δε θεωρώ ότι συνέβη κάτι μείζον ούτε ότι κάποιος εθίγη, απλά εκμεταλλεύομαι την πρόσκλησή σου για σχόλια και καταθέτω δημόσια τη δική μου ματιά για το ιδανικό forum etiquette, όπως το φαντάζομαι.

 

Αν οποιοσδήποτε θέλει να το συζητήσουμε περισσότερο, μπορούμε να τα πούμε και σε νέο θέμα, αλλά και το inbox μου είναι πάντα ανοιχτό για σκέψεις ή προτάσεις. ?

Έγινε επεξεργασία από acct
color
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, acct said:

Προς θεού, δε θεωρώ ότι συνέβη κάτι μείζον ότιούτε ότι κάποιος εθίγη, απλά εκμεταλλεύομαι την πρόσκλησή σου για σχόλια και καταθέτω δημόσια τη δική μου ματιά για το ιδανικό forum etiquette, όπως το φαντάζομαι.


Είναι πολύ σωστή η ανωτέρω επισήμανση, είναι κι οι δύο χρήστες αξιόλογοι και σίγουρα δεν υπήρχε καμία κακή πρόθεση από κανέναν τους.
Τώρα ως προς την ουσία του πράγματος, δύο σχόλια από μένα:

α) η εκτίμηση ότι οι moderators πρέπει να κρίνονται ένα κλικ αυστηρότερα από κάθε άλλον χρήστη είναι ορθή. Όχι τόσο για τα μέλη που συμμετέχουν πιο ενεργά και κατά κάποιο τρόπο γνωρίζονται/γνωριζόμαστε μεταξύ μας μέσω του φόρουμ όσο κυρίως για την πιθανότητα να διαβάζει κάποιος που δεν συμμετέχει και τυχαίνει να είναι και κάπως αφελής, αδαής ή ανυποψίαστος. Ιδιαιτέρως όταν μιλάμε για παιχνίδια όπου εξ΄ ορισμού σχεδόν το πιθανό κοινό περιλαμβάνει παιδιά.

β) ενώ δεν έχω την παραμικρή αμφιβολία για την ανυπαρξία κάθε κακής πρόθεσης εκ μέρους του Τομ, διαφωνώ σε δύο σημεία της απάντησής του: 

 

1 hour ago, tommybertsen said:

Έχουν προταθεί από πολύ περισσότερο "shady" sites προσφορές.

δεν είναι επιχείρημα αυτό, η λογική του είναι εσφαλμένη «πέρασες με κόκκινο» «ε εντάξει άλλοι έχουν παραβιάσει σηματοδότη σε πιο επικίνδυνα σημεία»

 

 

1 hour ago, tommybertsen said:

 Όλα ζητάνε το κατιτίς τους, δεν έγινες περισσότερο vulnerable με το παραπάνω. Εδώ έχεις windows στο PC σου

με οποιοδήποτε προβληματικό λογισμικό γίνεσαι περισσότερο ευάλωτος. Αλλά το κυριότερο σφάλμα της λογικής εδώ είναι ο υποκρυπτόμενος μαξιμαλισμός, όλα ή τίποτα: «αφού έχομε windows δεν υπάρχει λόγος να προσέχουμε πουθενά, είναι τόσο τρύπια σε θέματα ασφάλειας που ό,τιδήποτε κι αν κάνουμε είναι άχρηστο»

Συμφωνώ με τον Τομ ότι δε γίνεται να μπαίνει υποσημείωση σε κάθε ένα μήνυμα για μια προσφορά και για την ανάγκη προσοχής εκ μέρους κάθε χρήστη που την χρησιμοποιήσει αλλά πρέπει πάντοτε να ζυγίζεται αν σε ένα μήνυμα πρέπει να μπει τέτοια υποσημείωση ή όχι.

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, salde said:

δεν είναι επιχείρημα αυτό, η λογική του είναι εσφαλμένη «πέρασες με κόκκινο» «ε εντάξει άλλοι έχουν παραβιάσει σηματοδότη σε πιο επικίνδυνα σημεία»

 

Βρίσκω άστοχο τον παραλληλισμό. Στην ίδια φράση που σχολιάζεις στο (α) είπα ότι δε βλέπω κανένα ολίσθημα και το εννοώ. Και έχω την εντύπωση ότι η -έστω καλοπροαίρετη- ειρωνεία προσκαλεί την υπερβολή, οπότε καταλήγουμε στο σχόλιο για τα Windows...

 

Η σωστότερη παράφραση θα ήταν "είχες παραχώρηση προτεραιότητας και, παρότι δεν είσαι υποχρεωμένος, μπορούσες να είχες ακινητοποιηθεί, για σιγουριά", στο οποίο η απάντηση είναι "ρε παιδιά, τόσον καιρό δε σταματάμε τελείως ούτε στα στοπ και μου γκρινιάζετε για το τρίγωνο;"... ?

 

Link to comment
Share on other sites

η εσφαλμένη λογική δεν αφορά τον άστοχο ή εύστοχο παραλληλισμό των παραδειγμάτων αλλά την χρήση ενός επιχειρήματος (έχουν προταθεί από πολύ περισσότερο shady...) για να απαντηθεί κάτι άλλο που θα έπρεπε να απαντηθεί αυτόνομα. Αν έχει κάποιος δίκιο για την παράλειψη να εφιστήσει την προσοχή ως προς τον συγκεκριμένο client, για το συγκεκριμένο κόκκινο ή το συγκεκριμένο τρίγωνο έχει δίκιο ανεξαρτήτως του τι συμβαίνει με άλλα shady sites, άλλα κόκκινα ή άλλα σήματα. Αντίστοιχα αν έχει άδικο.
Σου υποδεικνύει κάποιος «κακώς έκανες (παρέλειψες να κάνεις για να ακριβολογούμε εδώ) το Α» κι απαντάς «έχει γίνει και το Β (κάτι χειρότερο από το Α) άλλοτε». Αυτό το πολύ πολύ μας απαντά αν το Β είναι χειρότερο από το Α, όχι αν το Α είναι σωστό ή λάθος. Ένα λάθος δεν γίνεται σωστό απλώς επειδή συγκρίνεται με ένα μεγαλύτερο λάθος.

 

31 minutes ago, acct said:

είπα ότι δε βλέπω κανένα ολίσθημα και το εννοώ

στα δύο μηνύματα, το αρχικό του Tommy και το αμέσως επόμενο του inetus, φυσικά και είδες τουλάχιστον ένα ολίσθημα (αυτό που χαρακτήρισες ειρωνική εισαγωγή) αλλά -ορθώς κατά τη γνώμη μου- δεν το θεώρησες μείζονα λόγο για να θιγεί κάποιος (ο tommy εν προκειμένω). Επίσης η προσωπική σου γνώμη για το εν λόγω λογισμικό είναι μάλλον αρνητική αλλά δεν θεώρησες μείζον θέμα το ότι δεν επισημάνθηκε αυτό στο πρώτο μήνυμα

 

50 minutes ago, acct said:

Στην ίδια φράση που σχολιάζεις στο (α)

να διευκρινίσω: στο (α) σχολίαζα ως ορθή τόσο την δική σου άποψη ότι οι συντονιστές πρέπει να κρίνονται αυστηρότερα όσο και την αντίστοιχη του inetus. Συμφωνούμε σε αυτό ως γενική αρχή, όχι απαραιτήτως με το ίδιο σκεπτικό, ανέφερα στο (α) το σκεπτικό μου. Με αυτό το σκεπτικό, ως προς το αποτέλεσμα (θα έπρεπε να το επισημάνει καλύτερα ο συντονιστής tommy ή αρκούσε η λέξη client) εκτιμώ ότι θα έπρεπε, ενώ εσύ ως προς το αποτέλεσμα θεωρείς ότι αρκούσε.

Να κάνω ένα τελευταίο σχόλιο, συνήθως αποφεύγω να σχολιάσω τον τρόπο γραφής και το συγγραφικό ύφος του καθενός ιδιαιτέρως αν δεν βλέπω κάτι εντελώς απαράδεκτο. Μιας όμως και αναφέρεις το ζήτημα της χρήσης ειρωνείας, ναι θα μπορούσε να μην έχει υπάρξει αλλά μην ξεχνάμε ότι έχει πλεονεκτήματα για τους αναγνώστες. Δηλαδή ταρακουνάει ευκολότερα κάποιον που δεν κατάλαβε περί client. Ειρωνεία απευθυνόμενη στον τομμυ  έναντι ειρωνείας απευθυνόμενης σε μη υποψιασμένο αναγνώστη. Νομίζω ότι το δεύτερο ήταν ο σκοπός του inetus. Όχι να προσβάλλει κλπ
 

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

δεν είναι επιχείρημα αυτό, η λογική του είναι εσφαλμένη «πέρασες με κόκκινο» «ε εντάξει άλλοι έχουν παραβιάσει σηματοδότη σε πιο επικίνδυνα σημεία»

Δεν υπάρχει κάποιο επιχείρημα, δεν έχω για κάτι να απολογηθώ. Είναι μια γενική αλήθεια. Ετούτο εδώ το thread μιλάει για προσφορές παιχνιδιών PC, μέσα σε αυτές είναι και τα giveaways τα οποία υπάρχουν σε διάφορα-διαφόρων-διαφορετικά site και υπάρχει και το σχετικό poll στην αρχή. 

Ο καθένας είναι old and smart enough για να αποφασίσει αν θα προχωρήσει. Αλίμονο αν μετά από κάθε giveaway, βάζαμε το EULA του εκάστοτε site και τους όρους χρήσης κάθε ιστοσελίδας. Δεν θα γράφαμε post προσφορών αλλά έκθεση.

 

πριν 13 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

με οποιοδήποτε προβληματικό λογισμικό γίνεσαι περισσότερο ευάλωτος. Αλλά το κυριότερο σφάλμα της λογικής εδώ είναι ο υποκρυπτόμενος μαξιμαλισμός, όλα ή τίποτα: «αφού έχομε windows δεν υπάρχει λόγος να προσέχουμε πουθενά, είναι τόσο τρύπια σε θέματα ασφάλειας που ό,τιδήποτε κι αν κάνουμε είναι άχρηστο»

Αυθαίρετο το συμπέρασμα λιγάκι. Ποιος είπε να μπαίνεις όπου βρίσκεις; 

Καταλήγει το πράγμα στα Windows για να τονιστεί πως δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να εξαφανίσεις το data collection από άλλους, παρά μόνο το κλείσιμο του internet, πέταμα smartphone, ξήλωμα γραμμής τηλεφώνου, και κλεινόμαστε σπίτι. Και τα Windows είναι μάστερ συλλογής δεδομένων, είτε σβήσεις τα σχετικά "spying features" , είτε όχι.

Διαφωνείτε; Όλα τα άλλα είναι ημίμετρα και απλά μετριάζουν την κατάσταση. 

 

 

Συγχωρέστε με που δεν έγραψα το αυτονόητο στο post (να γράψω πως σου ζητάει συλλογή δεδομένων την οποία όμως σου δίνει δυνατότητα να την απενεργοποιήσεις κατά την εγκατάσταση), post με το οποίο απλά θέλησα να βοηθήσω κάποιον συμφορουμίτη ώστε να επωφεληθεί από την προσφορά. Μπορεί ωστόσο στο EULA του client να υπάρχει κάτι σχετικό με data collection. Σε όλους υπάρχει. 

Αν νομίζετε πως στο post της προσφοράς πρέπει να προστεθεί κάτι σχετικό  με data collection , so be it, πείτε το και θα γίνει. 

 

πριν 11 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

Δηλαδή ταρακουνάει ευκολότερα κάποιον που δεν κατάλαβε περί client.

On 18/1/2019 at 10:42 ΠΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Κάνεις account, παίζεις 5 λεπτά και στο δίνει για πάντα (στο gamesessions client όμως)

Ποιος δεν κατάλαβε ότι υπάρχει client με το παραπάνω; Να το ζωγράφιζα; :bleh:  Δεν κατανοώ το παραπάνω σχόλιο.

 

Ο σκοπός ήταν να κάνει πλάκα o inetus3r, θέλω να πιστεύω, και όχι να ειρωνευτεί αυτό που κάνουμε εδώ. Με την ειρωνεία που "βγαίνει" ελαφρώς, δεν ασχολήθηκα, ακριβώς επειδή πιστεύω πως "στηλιτεύει" το θέμα των πολλών client που έχουν μαζευτεί, κάτι με το οποίο συμφωνώ.

 

Να παραθέσω και κάτι από το steam για να τελειώνει λίγο η ιστορία

Παράθεση

Διαβάστε προσεκτικά. Πόσοι το έχετε διαβάσει; Πόσοι πιστεύετε ότι διαφέρει από τους εκάστοτε clients; 

Αυτά, γιατί έχουμε ξεφύγει απείρως από το θέμα του thread.

Link to comment
Share on other sites

Μπλα μπλα μπλα....Γραφει ξεκαθαρα οτι εχει client.. Μεγαλα παιδια ειμαστε και εμπειροι, προσεχουμε που παταμε κλικ..
Πωπω λες και δε μπορειτε να ζησετε χωρις "δωρεαν" παιχνιδι κανετε.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tommybertsen said:

Δεν κατανοώ το παραπάνω σχόλιο


Εσύ: «Κάνεις account, παίζεις 5 λεπτά και στο δίνει για πάντα (στο gamesessions client όμως)»

Ο inetus: «- Δίνω κι εγώ ένα δωρεάν παιγνίδι...

- Αρκεί να εγκαταστήσεις... τον δικό μου client.

- Που θα κάνει πάρτυ στο PC σου (κοινώς θα διαβάζει και θα έχει πρόσβαση στα δεδομένα σου)

- Απλά δεν θα παραπονεθείς άμα τα δεδομένα σου κάνουν τον γύρο του κόσμου»

Εγώ: [ο ειρωνικός τρόπος γραφής στην παραπάνω παράγραφο] έχει το πλεονέκτημα [συγκριτικά με την αρχική αναφορά περί client] ότι ταρακουνάει ευκολότερα κάποιον που δεν κατάλαβε [από την αρχική αναφορά κάποιους πιθανούς κινδύνους που σχετίζονται με την χρήση του ] client. Δεν το έγραψε για να σε προσβάλλει κλπ
Σημείωσε ότι το έγραψα απευθυνόμενος σε μία γνώμη του account, δεν έθεσες εσύ πουθενά θέμα ειρωνικού ύφους γραφής.
 

4 hours ago, GoMaR said:

Μπλα μπλα μπλα

 

Προς θεού, δε θεωρώ ότι συνέβη κάτι μείζον ούτε ότι κάποιος εθίγη, απλά εκμεταλλεύομαι την πρόσκλησή σου για σχόλια και καταθέτω δημόσια τη δική μου ματιά για το ιδανικό forum etiquette, όπως το φαντάζομαι.

 

Αν οποιοσδήποτε θέλει να το συζητήσουμε περισσότερο, μπορούμε να τα πούμε και σε νέο θέμα, αλλά και το inbox μου είναι πάντα ανοιχτό για σκέψεις ή προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος από την χρήση του client.  Ή για να το θέσω διαφορετικά, υπάρχουν τόσοι κίνδυνοι, όσοι και από την χρήση των υπολοίπων clients, steam included.

 

Η λογική "το πάρτι στο PC σου" , υπάρχει και ισχύει για όλους τους clients, αλλά για κάποιο λόγο ο γράφων, θεωρεί ότι αυτός (gamesessions), είναι επικίνδυνος αλλά οι άλλοι όλοι "άγιοι" (ή απλά αυτός περισσότερο επικίνδυνος ; Δεν γνωρίζω). Ότι ζητάνε οι άλλοι, ζητάει και αυτός, και μάλιστα κατά την εγκατάσταση παρατήρησα πως αποεπιλέγεις αν θέλεις την αποστολή ανώνυμων δεδομένων.

 

Κανείς δεν ταρακουνιέται παραπάνω ή λιγότερο από το ένα ή το άλλο σχόλιο. Υπάρχει ένα post/παράπονο, το οποίο έγινε επειδή εγώ είμαι "πράσινος" και δεν αναφέρω το θέμα συλλογής δεδομένων από τον client που ο ίδιος θεωρεί επικίνδυνο. 

Ισχύει γενικά αυτό που γράφω εδώ: 

πριν 4 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αλίμονο αν μετά από κάθε giveaway, βάζαμε το EULA του εκάστοτε site και τους όρους χρήσης κάθε ιστοσελίδας. Δεν θα γράφαμε post προσφορών αλλά έκθεση.

 

Ο ειρωνικός τρόπος γραφής δεν εξυπηρετεί πουθενά και κανέναν. 

Για αυτό καλή τη καρδία, θεωρώ πως απλά θέλει να τονίσει πως υπάρχουν way too many clients εκεί έξω και δεν χρειαζόμαστε έναν ακόμη. 

Αυτά από μένα. 

Over and out.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος alexcrx έγραψε:

Γκουχ γκουχ

 

On 18/1/2019 at 10:42 ΠΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:

https://www.gamesessions.com/zz/Game/HitmanAbsolution

Κάνεις account, παίζεις 5 λεπτά και στο δίνει για πάντα (στο gamesessions client όμως). Βέβαια, είναι πολύ προβληματικό το client, δεν θέλει MSI Afterburner, κανένα OSD γενικώς και νομίζω το ενοχλεί και το alt+tab. Anyway, εμένα ενεργοποιήθηκε

Για αυτό έγινε ο ντόρος στις 2 προηγούμενες σελίδες βρε. Μου αρέσει που τα διάβασες :bleh: 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.