Jump to content


Προσφορές παιχνιδιών PC


xtrmsnpr

Είδος προσφορών  

134 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Δεν υπάρχει ενδεχόμενο μια τέτοια εταιρία να σε "κλέψει" ή να μην στείλει τα κλειδιά.

Αν για τον χ, ψ λόγο δεν βγάλουν άκρη με τα κλειδιά και επομένως δεν είναι σε θέση να τα στείλουν σίγουρα θα επιστρέψουν τα χρήματα σε όλους όσους το αγόρασαν.

 

Δεν χρειάζεται να ανησυχείς, ποτέ σε όλα αυτά τα χρόνια δεν έχει ακουστεί κάτι κακό για το humble, απλά έτυχε και σε ξέμειναν από κλειδιά.

Μιλάμε για ένα από τα δημοφιλέστερα παιχνίδια και στα τοπ του metacritic σε τιμή "χώμα".

 

Νομίζω δεν προχώρησαν σε χρέωση διότι δεν είχαν κλειδιά. Έτσι, αν τελικά για κάποιο λόγο δεν βρεθούν άλλα διαθέσιμα δεν θα σου έχουν δεσμεύσει χρήματα ώστε να περιμένεις να ξαναεμφανιστούν στον λογαριασμό σου.

Link to comment
Share on other sites

@psyber με ποια τράπεζα πληρώνεις; Έχω πάθει κάτι παρόμοιο με την Eurobank , μέσω paypal (με συνδεδεμένη κάρτα). Την ίδια στιγμή με Πειραιώς , δεν είχα θέμα. Just saying

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

 

 

Νομίζω δεν προχώρησαν σε χρέωση διότι δεν είχαν κλειδιά. Έτσι, αν τελικά για κάποιο λόγο δεν βρεθούν άλλα διαθέσιμα δεν θα σου έχουν δεσμεύσει χρήματα ώστε να περιμένεις να ξαναεμφανιστούν στον λογαριασμό σου.

ο φίλος @rip_noob αναφέρει ότι μέσω paypal το αγόρασε κανονικά, οπότε δεν είναι η ελλειψη κλειδιων το προβλημα. στο e banking δε βλεπω καμία κίνηση αλλά πήρα τηλέφωνο στην εθνική και μου είπαν ότι φαίνονται 

Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος psyber έγραψε:

ο φίλος @rip_noob αναφέρει ότι μέσω paypal το αγόρασε κανονικά, οπότε δεν είναι η ελλειψη κλειδιων το προβλημα. στο e banking δε βλεπω καμία κίνηση αλλά πήρα τηλέφωνο στην εθνική και μου είπαν ότι φαίνονται 

Η διαδικασία όμως είναι διαφορετική. Κλειδιά δεν έχουν πάει ούτε σε αυτούς που το αγόρασαν με Paypal πάντως.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι ειναι διαφορετικη, απλά το γεγονός ότι οσοι πληρωσαν με paypal ολοκληρωσαν τη συναλλαγή σημαίνει ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει με τη δική μου συναλλαγή που δεν εχει να κάνει με το αν εχουν κλειδια τώρα ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Επιφυλάσσομαι στο να ποσταρουμε προσφορές από market τα οποία εμπίπτουν στην γκρίζα ζώνη. 

Τα παραπάνω παίζουν πολύ καιρό στο σάιτ αυτό σε τιμές πολύ χαμηλές. Δεν αποτελούν προσφορές. 

Θα παρακαλούσα οι προσφορές να είναι από πιστοποιημένα online (και όχι μόνο ) καταστήματα. 

Ευχαριστώ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Επιφυλάσσομαι στο να ποσταρουμε προσφορές από market τα οποία εμπίπτουν στην γκρίζα ζώνη. 

Τα παραπάνω παίζουν πολύ καιρό στο σάιτ αυτό σε τιμές πολύ χαμηλές. Δεν αποτελούν προσφορές. 

Θα παρακαλούσα οι προσφορές να είναι από πιστοποιημένα online (και όχι μόνο ) καταστήματα. 

Ευχαριστώ

Αν το λες για τη δική μου ανάρτηση, δεν καταλαβαίνω πού έγκειται το πρόβλημα.

Έχω αγοράσει από το instantgaming ένα σωρό παιχνίδια (για την ακρίβεια, ψωνίζω αποκλειστικά από εκεί) και ποτέ δεν είχα κανένα -μα κανένα- απολύτως πρόβλημα (δεν έχω ελέγξει ακόμη τα δύο κλειδάκια που παρέλαβα για τα styx+shadow of mordor:D).

Ούτε έχω ακούσει ότι το εν λόγω online shop εμπίπτει στη γκρίζα ζώνη. Αν μπορείς να παραθέσεις κάποια πηγή, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.

Σε κάθε περίπτωση, αν θεωρείς ότι κακώς "έβαλα" τις συγκεκριμένες προσφορές (εντός ή εκτός εισαγωγικών), μπορείς να αφαιρέσεις την ανάρτησή μου. Δεν επιθυμώ να δημιουργήσω οποιοδήποτε ζήτημα στους συμφορουμίτες, εάν αυτοί επιλέξουν το ανωτέρω κατάστημα.

Μέχρι αποδείξεως του εναντίου, θα συνεχίζω να ψωνίζω από εκεί (κανόνισε να είσαι Μητσοτάκης:hehe:).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2018 at 11:08 ΜΜ, το μέλος psyber έγραψε:

το ξερω οτι ειναι διαφορετικη, απλά το γεγονός ότι οσοι πληρωσαν με paypal ολοκληρωσαν τη συναλλαγή σημαίνει ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει με τη δική μου συναλλαγή που δεν εχει να κάνει με το αν εχουν κλειδια τώρα ή όχι.

 

με ενημερωσαν από το support ότι ήταν παροδικό το πρόβλημα. Δοκίμασα πάλι και όλα οκ. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είναι grey market. Το αν είναι καθαρό ή όχι δεν έχει να κάνει με το γεγονός ότι είναι grey market και εμπίπτει σε αυτή τη ζώνη. Δηλαδή πόσο πιο όμορφα να το πω; 

Και εγώ έχω αγοράσει @DEADLAZARUS. Οι προσφορές που μπαίνουν εδώ είναι από επίσημα καταστήματα και όχι grey market. Τέλος.

πριν 32 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Αν μπορείς να παραθέσεις κάποια πηγή, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.

Μπορείς να googlάρεις και να δεις ποια είναι τα επίσημα ;)  Τότε θα καταλάβεις. 

 

πριν 32 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Σε κάθε περίπτωση, αν θεωρείς ότι κακώς "έβαλα" τις συγκεκριμένες προσφορές (εντός ή εκτός εισαγωγικών), μπορείς να αφαιρέσεις την ανάρτησή μου

Δεν την αφαιρώ, αλλά εξηγώ ότι δεν συνιστούν προσφορές τα παραπάνω. 

Spoiler

Για παράδειγμα το prey

 

image.png

Και εγώ έχω πάρει από το HRK Game , αλλά πολλοί έχουν θέματα με αυτό. Δεν θα το ποστάρω ως προσφορά εδώ :)  

Αν θες να δεις προσφορές, υπάρχει το isthereanydeal το οποίο δίνει προσφορές μόνο αν υπάρχουν από επίσημα site. 

 

πριν 31 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

To instant ειναι καθαρο

  

Κ γω μονο απο κει ψωνιζω καιρο τωρα

 

:)

Και γω ρε συ, αυτό που λέω δεν έχει να κάνει με το γεγονός ότι ψωνίζω από εκεί :) Είναι grey market,  πως να το κάνουμε δηλαδή... Μπορούμε να κάνουμε ξεχωριστό νήμα αν επιθυμείτε για αυτό (αν βλέπουμε κάνα καλό παιχνιδάκι σε αυτά τα site, να το ποστάρουμε ;) )

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ, επομένως, συγγνώμη, καθώς είχα ανεβάσει και στο παρελθόν τέτοιες προσφορές και δεν ενημερώθηκα για το ποιόν του εν λόγω καταστήματος.

Έμαθα πάντως ότι ψωνίζω από grey market....

image.png.602006b8d31ca46064bba739f6741da6.png

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος psyber έγραψε:

 

με ενημερωσαν από το support ότι ήταν παροδικό το πρόβλημα. Δοκίμασα πάλι και όλα οκ. 

 

Έλαβε κανείς το κλειδί του ή είμαστε όλοι στην αναμονη;

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος edward έγραψε:

Ghost Recon Wildlands δωρεάν 20-23 Σεπτέμβρη μέσω UPLAY. Preload απο σήμερα (58GB)

Capture.JPG

Επειδή δεν το έχω δει: πρόκειται για free trial που διαρκεί ολόκληρο το ΣΚ ή το κατεβάζεις δωρεάν και το κρατάς για πάντα;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.